Skocz do zawartości

Polska Fair Play Gwiazdowskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Polityka to niezłe szambo, jednak ktoś ją musi robić. Właśnie zerknąłem sobie na ich założenia programowe, choć wolałbym poczytać program, ale samym tym mnie podkupili. W zasadzie co do idei to nie mam się do czego konkretnie "przyczepić". Ale może czegoś nie widzę.

 

Główne postulaty:

- niższe opodatkowanie pracy (choć uważam, że bezpośrednie opodatkowanie pracy powinno w ogóle nie istnieć, zwłaszcza skoro opodatkowuje się dodatkowo korzyści z pracy, czyli wydawane pieniądze)

- emerytura obywatelska (kiedyś używałem na forum "zasiłek senioralny", ale "emerytura" znacznie lepiej brzmi. Wkurwia mnie ta kłamliwa, propagandowa paplanina "wpłacasz do ZUS na swoją emeryturę". Zwłaszcza wkurwia patrzenie jak ex ubole wypasają się na dzieciach swoich ofiar)

- wprowadzenie JOW (no kiedy w końcu skończy się patologia partyjniacka a zaczną ludzie, bo czas najwyższy)

- deglomeracja (mam parę wątpliwości, ale korzyści wydają się mocno przeważać nad minusami, właściwie będącymi skutkiem beznadziejnej infrastruktury komunikacyjnej. Ale czemu się dziwić, skoro budowę infrastruktury rozpoczęto od boisk i stadionów)

- w kwestii EU, to trochę mrzonki z tą silną Polską w jej ramach. Za silna to PL nie będzie, ale pozostanie w EU to zło konieczne. 

 

Poboczny wątek płynący z deklaracji Gwiazdowskiego - żadnego rozdawnictwa a zamiast niego mniejsze haracze. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postulaty dość słuszne ale za mało wiem o jego przekonaniach co do płacy minimalnej, ograniczenia liczby urzędników, itp.

Patrząc obiektywnie to nie ma szans na większy sukces z powodu lemingów glosujących tylko na PiS albo PO pod różnymi postaciami (w tym Nowoczesną, koalicję, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rnext napisał:

niższe opodatkowanie pracy

Posiedzi trochę w sejmie, a nawet jak później dojdzie do władzy to powie "Nie ma możliwości, w obecnej sytuacji nie możemy sobie na to pozwolić, bo poprzednicy prowadzili rozdawnictwo i teraz musimy zaciskać pasa. Dlatego "tymczasowo" :D podwyższymy to i owo. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Pan Robert Gwiazdowski swego czasu zasiadał w radzie nadzorczej ZUSu nawet jako jej przewadniczący i cóż...

Poza mądrymi wypowiedziami w mediach z tego okresu jakoś go nie pamietam, ZUS nadal istnieje i ma się dobrze, żeruje na skladkach pracujących oraz coraz większych dopłatach z budżetu państwa.

Nie wydaje mi się, aby w tym kraju partie chcące ograniczyć rozdawnictwo wszelakie oraz obniżkę obciążeń podatkowych były skazane na sukces większy niż ledwie przekroczenie progu wyborczego. W systemie demokratycznym jaki również panuje w Polsce, aby osiągnąć sukces w wyborach trzeba obiecać jak najwięcej elektoratowi za ich własne pięniądze, innymi słowy trzeba ich przekupić ich własnymi pieniędzmi lub też zadlużyć ich oraz następne pokolenia, aby następnie móc im rozdać jak np. bylo w przypadku 500 plus, gdzie Mateusz Morawiecki jako jeszcze minister przyznał w chwili szczerości, że 500 plus to zadlużenie na 22 mld złotych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krugerrand napisał:

swego czasu zasiadał w radzie nadzorczej ZUSu nawet jako jej przewadniczący i cóż...

Może właśnie dlatego (i nie pamiętam czasowo czy właśnie nie wtedy) Gwiazdowski wielokrotnie wypowiadał się na temat przerostu biurokracji, choćby w samym tylko ZUSie i że w uproszczeniu, cały ZUS można niemal sprowadzić do funkcji jednego komputera robiącego automatyczne przelewy na wskazane konta. Przy emeryturze obywatelskiej, to trudne, ale w przybliżonym kształcie możliwe. 

Emerytów i rencistów jest w PL 9.1 mln. Urzędników w ZUS jest prawie 50 tysięcy. Czyli 182 ludzi rocznie przypada na jednego pracownika ZUS. Nawet jeśli by "obsługiwali" jeden wniosek dziennie, to opierdalania się pracy mają tylko na pół roku (dla uproszczenia nie uwzględniam weekendów, urlopów, L4, czasu na wożenie się limuzynami itp). 

Przed chwilą, imprudent_before_the_event napisał:

wystarczy 10% dobrze zorganizowanego społeczeństwa

Ideałem byłby ogólny wzrost świadomości obywatelskiej o czego degradację dbają kolejne rządy, organizując ochlokrację w ciuszkach demokracji. Nie trzeba by było organizować spec-grup. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Pazur2000 said:

Gwiazdowski mówi o tym od lat - pamiętam spotkanie z nim, jak był u nas na uczelni (a było to kilkanaście lat temu). Te same postulaty. Pytanie, z kim można byłoby je wcielać w życie... Z Kukizem może? Bo reszta to raczej nic nie zmieni...

Może z Korwinowcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Rnext

W dniu 4.03.2019 o 09:13, Rnext napisał:

 

 

 

- emerytura obywatelska (kiedyś używałem na forum "zasiłek senioralny", ale "emerytura" znacznie lepiej brzmi. Wkurwia mnie ta kłamliwa, propagandowa paplanina "wpłacasz do ZUS na swoją emeryturę". 

Zacytowałem tylko to jedno zdanie. Nie zgadzam się z nim .A dlaczego , bo otrzymałem pierwszą w życiu emeryturę po przepracowaniu 43 lat i powiem ,że jest godziwa.

 

Z pozostałymi punktami zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Firestarter napisał:

Jak ta emerytura ma funkcjonować, w jakiej kwocie powinna być wypłata?

Przy obecnym systemie mogliby zsumować wszystkie miesięczne składki i podzielić na ilość pobierających emerytury ale przy takim rozwiązaniu ryk byłej esbecji, mundurówek czy innych pasibrzuchów co całe życie zawodowe przepierdzieli w jakimś urzędzie byłby niesamowity. Ja mam do czynienia z indoktrynowanymi analfabetami ekonomicznym którzy wierzą, iż odkładają składki na swoje przyszłe emerytury a kto ma małą emeryturę to mało sobie odłożył ha ha.
O emeryturze obywatelskiej jest nawet w piśmie świętym a system byłby uczciwy gdyby dał możliwość wypisania się z niego raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Właśnie przeczytałem , iż Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski nie wystartuje do wyborów do PE gdyż zabrakło 450 podpisów na 

Dolnym Śląsku.

                          https://wiadomosci.wp.pl/komitet-odpada-z-gry-o-bruksele-zabraklo-450-podpisow-6371745532643457a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.