Skocz do zawartości

Jak najskuteczniej się zareklamować w internecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Przypuśćmy, że stworzyło się jakiś produkt i chce się tym zainteresować ludzi. Gdzie i jak to najlepiej rozreklamować?

 

Chociaż jestem przeciwna wielkim firmom takim jak facebook, youtube itp., bo stosują u siebie cenzurę wypowiedzi, to jednak dla dobra sprawy się chętnie poświęcę ;) i założę konto gdzie się da, byle tylko przyciągnąć ludzi.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa 1 Jaki produkt albo jaka branża? Niektóre mają zakaz reklamy albo bywają szybko usuwane jak np. kryptowaluty, pożyczki chwilówki, itp.

2 Jaka grupa docelowa reklamy?

3 Konkurowanie marką czy ceną?

4 Reklama darmowa czy także płatna?

 

Moim zdaniem tak ogólnie to własna strona/sklep w Google (SEO + AdWords), Facebook (grupy + płatne reklamy), YouTube (kanał), Instagram, fora dyskusyjne, itp.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Morfeusz napisał:

@Bruxa 1 Jaki produkt albo jaka branża? Niektóre mają zakaz reklamy albo bywają szybko usuwane jak np. kryptowaluty, pożyczki chwilówki, itp.

Artystyczna.

25 minut temu, Morfeusz napisał:

2 Jaka grupa docelowa reklamy?

Zwykli ludzie.

25 minut temu, Morfeusz napisał:

3 Konkurowanie marką czy ceną?

Taniością i jakością!

25 minut temu, Morfeusz napisał:

4 Reklama darmowa czy także płatna?

Darmowa.

To ma być na zasadzie - hej ludzie, mam coś takiego, chodźcie sprawdźcie jak chcecie. Gdzie tak najlepiej się pojawić i obwieścić?

 

@deomi nie mogę, chociaż wiem, to dobry pomysł wbijać w miejsca, gdzie się już coś pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wystaw na facebooku, na olx

- idz do sklepów/miejsc gdzie mogłabyś się na próbe odsprzedać produkt trochę taniej by sprawdzić czy bedą nabywcy, produkt oznaczyć nazwą twojej firmy, gdzie ludzie mogliby Cie znaleźć np na faceboku lub jeśli by Ci się to opłacało, nawiązać stałą współpracę

- stanać z towarem na targach, na rynku, na ulicy

- założyć kanał na youtube, prowadzić ciekawe/kontrowersyjne audycje, videovlogi, z całym socjalmedialem, facebookiem, instagramem

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój "idealny klient" to 1. wszyscy ludzie z sentymentem do dawnych, dobrych czasów. xD No i wszyscy ludzie z dobrym gustem... I spragnieni wiedzy i powrotu piękna. No słowem wszyscy, kuwa!

 

@deomi to powbijać na cały socjal insta fejs?


To na serio muszę wszystko pozakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też własną stronę w formie bloga z poradami i ze sklepem. Cześć klientów trafi do Ciebie z Google i tego Ci nie usuną.

W ramach "działalności nierejestrowej" możesz sprzedawać na początek nawet bez zakładania firmy. Wystarczy podobno zeszyt z przychodami.

 

Kto może prowadzić działalność nierejestrową

Możesz prowadzić działalność nierejestrową, jeżeli nie wykonywałeś w ciągu ostatnich 60 miesięcy działalności gospodarczej, a przychody z działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (w 2019 r. wynosi ono 2250 zł, więc miesięczny przychód nie może przekroczyć 1125 zł).

Pamiętaj o tzw. okresie przejściowym. Wynika z niego, że jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy (czyli przed 30 kwietnia 2017 r.) twoja firma została wykreślona z ewidencji przedsiębiorców i od tego momentu nie rejestrowałeś jej ponownie, to także możesz prowadzić działalność nieewidencjonowaną.

https://www.biznes.gov.pl/pl/publikacje/3416-dzialalnosc-nierejestrowa

Edytowane przez Morfeusz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Na początek na spróbę wystawiłabym to na olx i facebooku- jest takie miejsce nazywa się marketplace.

 

W miedzyczasie kreuj markę.

Liczą się ładne zdjecia... ludzie w necie kupują oczami...stałe wrzucanie postów...jakieś ciekawostki na temat produktu i wszystkiego co z tym związane....zdjecia,...zdjecia zdjecia... dobrej jakości z przemyślanym tłem. .. dodawaj do znajomych, taguj, komentuj.. ludzie czasami się odwdzieczą... pisz po forach gdzie pisze prawdopodobny target- czasami w stopkę można umieścić np link ze swoją stroną/blogiem.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na uczelni oglądaliśmy wywiad z jakimś gościem z Wrocławia, który stworzył pewną aplikację internetową, zaczynał jako start up, a dzisiaj jego produkt kupują ludzie z całego świata.

Wiesz, co mówił w wywiadzie? Że w początkowej fazie, dopiero po stworzeniu wersji beta apki, zaczął wysyłać wiadomości do tysięcy ludzi, firm, grup itd., zaczął spamować komu się dało, a liczył tylko na opinię zwrotną i ewentualne propozycje poprawek. Z kilku tysięcy wysłanych wiadomości, produkt przetestowało chyba coś ok. 70-100 osób, z czego tylko 1 lub 2 zdecydowały się na kupno. 

 

Najwazniejszy jest feedback od ludzi, potencjalnych klientów. Musisz zaspamować co się da, ale nie na zasadzie kopiuj wklej, tylko indywidualnie podejść do każdej osoby, poprosić o opinię, co się podoba, co zmienić, zaproponować nawet coś darmowego. Wtedy może coś ruszy, jeśli faktycznie Twój produkt jest wartościowy i pożądany obecnie na rynku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bruxa napisał:

Ale to nie jest produkt na sprzedaż, tylko praca artystyczna do zobaczenia. Zyski będą z donejtów.

Sory ale kojarzy mi się to z pato streamem erotycznym. ;) Bez urazy siostro. :lol:

Chyba że to oglądanie jak coś nago malujesz, rysujesz, rzeźbisz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy to zbyt duża grupa. 13 latek mieszkający w Afryce też?

 

Piszesz o ludziach z sentymentem do starych czasów (tzn. jakich stanu wojennego czy powojennego). Można zakładać, że najbardziej zainteresowani będą ci którzy byli wtedy młodzi. Zastanów się komu chcesz to sprzedać, ściągnij sobie raport diagnoza społeczna i na tej podstawie ustawiaj reklamy, najlepiej na najmniejszy limit dzienny (kiedyś nawet 4zł można było ustawić na fb) i analizuj wyniki. Bo tak to wrzucisz kasę przypadkowe ludki z drugiej półkuli ją wyklikają, a pretensje będziesz mogła mieć tylko do siebie.

 

ps. załóż osobną kartę nawet wirtualną do płacenia za usługi, jeśli na firmę ogarnij za wcześniej jakiej faktury będziesz potrzebować, bo nie licz potem na korektę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób klip gdzie 3 półnagie zajebiste laski kipią seksem na basenie w rytm jakiejś taniej muzyki dla plebsu.

W tle bogatość na bogatości, wielka impreza gdzie podcierają się banknotami z podobizną Jagiełły.

Niech w tle będzie Twój produkt a na końcu napisz, że realizacje powyższego zasponsorowała firma (tutaj Twoja nazwa).

 

3 miesiące i wywiady w ,,Pytanie na śniadanie”, Cosmopolitan, czerwone dywany, złote rydwany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piter_1982 napisał:

Wszyscy to zbyt duża grupa. 13 latek mieszkający w Afryce też?

Też. Syn wodza plemienia Himba ma smartfona.

 

42 minuty temu, blck.shp napisał:

Wiesz, co mówił w wywiadzie? Że w początkowej fazie, dopiero po stworzeniu wersji beta apki, zaczął wysyłać wiadomości do tysięcy ludzi, firm, grup itd., zaczął spamować komu się dało, a liczył tylko na opinię zwrotną i ewentualne propozycje poprawek. Z kilku tysięcy wysłanych wiadomości, produkt przetestowało chyba coś ok. 70-100 osób, z czego tylko 1 lub 2 zdecydowały się na kupno.

To mi wystarczy. Te ok. 100 osób mnie... rozniesie reszcie. ?

 

38 minut temu, Morfeusz napisał:

Sory ale kojarzy mi się to z pato streamem erotycznym. ;) Bez urazy siostro. :lol:

Chyba że to oglądanie jak coś nago malujesz, rysujesz, rzeźbisz? :D

Bardzo chętnie bym Wam napisała co to jest, ale nie jestem aż takim kamikadze.

 

PS. Chociaż może zostawię jakieś wskazówki? Będzie zabawniej. ;) Jeszcze to przemyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa

 

Jeżeli masz możliwość to product/usługa w języku angielskim. Rynek zbytu powiększy się zdecydowanie.

 

Sam obecnie utrzymuję się z działania w internecie. Jako ciekawostkę napiszę Ci, że z jednego fanpage'a, który ma grubo kilkadziesiąt tysięcy obserwujących, sprzedaję około 100 produktów miesięcznie z zyskiem 10-20$. Łatwo policzyć jaka kasa i możliwości zarobkowe są w necie. A to tylko jedna stronka ;)

 

Jeżeli koncentrujesz się na jedenj niszy to warto zadbać o porządną stronę internetową i dodać do niej Social Media: FB, YT, IG+ Pinterest (platforma "obrazkowa"). Na początek wystarczy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DavidStarsky mogę prosić o linka na [email protected]?
Z czystej ciekawości chciałbym porównać czy to co ja myślę i postrzegam jako "coś na czym nie da się zarobić" jest prawdą czy nie :)

Często miewam jakieś pomysły których zazwyczaj się nie podejmuję, bo nie wierzę, że przez internet idzie na tym zarobić..

 

Może ktoś poleci jakieś książki/szkolenia o tej tematyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.