Skocz do zawartości

Nastawianie kości - git czy kit?


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem.

 

Chiropraktyk "nastawiał" mi kręgosłup po wypadku samochodowym.  Poskładał mnie do kupy po tym, jak lekarz (doktor chirurg-ortopeda...) stwierdził, że mam ponaciągane mięśnie i dlatego mnie boli, dał mi ketonal i kazał iść do domu.

Po trzech dniach od wizyty u lekarza zaczęły drętwieć mi ręce - wtedy udałem się do chiropraktyka. Facet powiedział, że mam naruszony odcinek piersiowy. Nastawił to - od razu było lepiej. Niestety, powiedział mi również, że "juz nie będzie jak kiedyś", czyli że prawdopodobnie czasem będzie boleć. No i, niestety, miał rację...

 

Znam również osobę, która po cięższym wypadku aniżeli mój, miała mieć operację kręgosłupa (skręcone kręgi szyjne). Czterech lekarzy stwierdziło, że tylko operacyjnie da się coś z tym zrobić. Ten sam chiropraktyk, który mnie składał, naprawił to na dwóch wizytach. Po tej wizycie ta osoba miała kolejne prześwietlenie kręgosłupa szyjnego - rehabilitant, który porównywał zdjęcia po wypadku i po wizycie u chiropraktyka, stwierdził, że "te dwa zdjęcia zrobiono dwóm różnym osobom". 

 

Reasumując - polecam.

 

PS: Niestety - gość o którym piszę, nie żyje...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam, że chiropraktyk to taki deprecjonowany zawód przez inne grupy, szczegolnie lekarskie. Wymaga jednak solidnej wiedzy i doświadczenia, bo gość bez odpowiednich umiejetności może zrobić sporą krzywdę. Niestety obecnie ciężko jest znaleźć dobrego specjalistę, a ana zachodzie to w ogóle zapomnij.

 

Raz mnie ortopeda próbował ponastawiać, ale dopiero "kręgaż" zrobił to odpowiednio. Nadal czeka mnie kilka wizyt, ale cieżko mi znaleźć  czas i osobę o odpowiednich umiejętnościach. Szczególnie, że zaraz po zabigu czułem się cokolwiek niekomfortowo, ale kilka dni później to było niebo a ziemia. Polecam, bo niedoceniana profesja majaca niebagatelny wpływ na poprawę jakości życia.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik robi wrażenie. Ten co go nastawiają regularnie uprawia sport a okazuje się jak wiele trzeba było poprzestawiać. Ciekawe jakby to wyglądało gdyby zaprosił jakiegoś Janusza co tylko pstryka pilotem i piwo podnosi. Pewnie filmik by ze trzy godziny trwał. :D

 

Myślę, że warto spróbować i iść choćby na wstępne oględziny i konsultacje i ewentualnie po przekonaniu samego siebie małymi kroczkami coś przestawiać o ile jest taka konieczność.

 

Sam miałem nastawiony jeden kręg w dolnej części kręgosłupa i skończyło się na jednej wizycie, która całkowicie wyeliminowała ból.

 

Najlepsza jednak jest profilaktyka czyli odpowiednie ćwiczenia codzienne. Filmików na yt multum.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.