Skocz do zawartości

Serial "lost" lub w naszym języku "zagubieni"


SzatanK

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie ten serial?

 

Niechcący trafiłem na muzyczkę z tego serialu i mi się przypomniało jaki był ciekawy i niezwykły jak na tamte czasy, czyli jakieś 10 lat wstecz. To dzięki temu serialowi czy skazanemu na śmierć nadszedł taki hajp na seriale w naszym kraju.

Był to serial poprzedzający legendarny "prison break" - skazany na śmierć.

 

Chciałbym sie z wami podzielić ostatnią sceną, która jest niczym uderzenie obuchem jeśli ją odpowiednio zrozumiemy i zaaplikujemy sobie dożylnie jej treść.

Dialog, który zmienia perspektywę patrzenia na związki między ludzkie a o to i on (niestety po ang)

A tu muzyczka by odsłuchać ją w tle.

 

 

 

Jack Shephard : Are you real?

Christian Shephard : I sure hope so. Yeah, I'm real. You're real. Everything that's happened to you is real. All those people in the church, they're all real too.

Jack Shephard : No. They're all... They're all dead. I'm dead. You're dead.

Christian Shephard : Everyone dies sometime, kiddo. Some of them before you, some... long after you.

Jack Shephard : But why are they all here now?

Christian Shephard : Well, there is no "now", here.

Jack Shephard : Where are we, Dad?

Christian Shephard : This is a place that you... that you all made together so that you could find one another. The most important part of your life was the time that you spent with these people on that island. That's why all of you are here. Nobody does it alone, Jack. You needed all of them, and they needed you.

Jack Shephard : For what?

Christian Shephard : To remember. And to... let go.

Jack Shephard : Kate... She said we were leaving.

Christian Shephard : Not leaving. No. Moving on.

Jack Shephard : Where are we going?

Christian Shephard : Let's go find out.

 

Polecam bardzo mocno szczególnie dla ostatniej sceny :)

 

https://m.filmweb.pl/Zagubieni

 

Ostatniej sceny nie wklejam bo może ktoś nie oglądał :(

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKriegerFajnie że ktoś poruszył ten temat przede mną :)

Zaparzyłem kawę bo zapowiada się że napiszę długiego posta.

Jestem fanem tego serialu i jak dla mnie stoi on na pierwszym miejscu i już prawdopodobnie tak zostanie.Oczywiście można dyskutować o tym że sezony 1-3 były świetne a pozostałe to już odgrzewanie kotleta i ciągnięcie na siłę serialu.Oglądalność zaczęła spadać i pewnie dlatego było tylko 6 sezonów a nie np 10,

Sezony 4-6 traktuje jako bardzo udane wykonane w innym "stylu" i zupełnie z innym przesłaniem niż miało to miejsce w 1-2s. Alternatywna rzeczywistość,niebo,czyściec,fizyka kwantowa,podróże w czasie,numerologia,naznaczenia itd... Każdy znalazł by coś dla siebie :) 

Ostatni odcinek oglądałem z 10 razy i ciągle w głowie pojawiają się inne wizje oraz odczucia.Brak też jednoznacznej odpowiedzi.

Dnia 5.03.2019 o 22:55, SzatanKrieger napisał:

Christian Shephard : Not leaving. No. Moving on.

Jack Shephard : Where are we going?

Christian Shephard : Let's go find out.

Nie umieramy tylko idziemy dalej.Śmierć jest tylko etapem przejściowym.Może nawet pewnego rodzaju uwolnieniem?

Wszystkie postacie w tej rzeczywistości (po życiu) są szczęśliwe,uśmiechnięte.Nie wyglądają jak by się czegoś bały czy jak by było im źle,oprócz Bena który zapewne nie "odpokutował" i musi jeszcze trochę poczekać...

 

 

 

Muzyka to maistersztyk!

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maninblack

 

Ta scena gdzie wszyscy są mi przypomina pośmiertelne niebo :)

 

Ten dialog również jest złoty i daje do myślenia w ogóle ta scena mi na przykład bardzo dała do rozważań, że należy być z bliskimi w jak najlepszych stosunkach bo niewiadomo kto kiedy kipnie.

Wspaniałe przesłanie :)

 

Ja polecam również anime różnej maści, są czasem niezwykłe perełki :)

 

Tu masz np jeden z cytatów:

 

So, Tell me where should i go?

To the left, Where nothing is Right....
Or to the right, Where nothing is LEFT...

 

Złoto :)

 

Wszystkim zawsze polecam death note na początek ?

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.