Skocz do zawartości

Świetny wykład a propos przemocy w szkole i z tym jak jej zapobiegać


Rekomendowane odpowiedzi

 

Czołem kochani.

Chciałbym otworzyć wątek, w którym będzie można porozmawiać czy powymieniać się doświadczeniem związanym z bardzo skomplikowaną sprawą jaką jest przemoc w szkole.

Nie chodzi tylko, a nawet w mniejszym stopniu chodzi o przemoc fizyczną, ale głównie o różne rodzaje przemocy psychicznej, od publicznych drwin do wykluczania osobnika ze stada. Tzw. przemoc relacyjna. Co w przypadku dziecka jest czymś co pozostawia ślady na całe życie, w przeciwieństwie do podbitego oka.

 

Akurat za niedługo sam mam rozmowę w klasie swojego dziecka, gdzie wychowawczyni zbiera rodziców z powodu eskalacji nieprzyjemnych zachowań i znęcania się nad jednym z uczniów.

Wertując różne strony i filmy o tej tematyce, przygotowując się do rozmowy, trafiłem na ten wykład, który łyknąłem jednym haustem. Facet zajmuje się problemami dzieci i młodzieży od 20 lat i w filmie opowiada o swoich doświadczeniach podając wiele przykładów swoich i zasłyszanych oraz propozycje ich rozwiązywania.

 

Podstawowy przekaz jest taki, że w większości przypadków mając oczywiście dobrą wolę chcąc pewien kryzys zażegnać, stara się stosować strategię - przede wszystkim nie szkodzić. Zwraca uwagę na to, że nierzadko brak reakcji w kierunku agresora lub reakcja zbyt mocna może doprowadzić do pogłębienia problemu, dzieci nawzajem znienawidzą się jeszcze bardziej.

 

Przykłady rozwiązań, jeśli komuś nie chce się oglądać całego filmu choć bardzo polecam, pojawiają się mniej więcej od 1h15min.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.