Skocz do zawartości

Brak podatku PIT dla młodych?


blck.shp

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym pomyśle premiera Morawieckiego? Podobno ma wejść w życie w tym roku w okresie wakacji. Brak podatku PIT ma dotyczyć osób poniżej 26 roku życia, uczących się, nie prowadzących własnej działalności i zarabiających mniej niż 7k netto na rękę. Spędzicie, że jest to kolejna przykrywka w stylu 500+, która ma za zadanie odwrócić uwagę od kolejnych podwyżek i "danin"? A może mają na celu zjednanie sobie młodych obywateli i uzyskanie ich elektoratu?

 

Mi, jako osobie która łapie się w te widełki, jest to oczywiście na rękę, jednak za dużo wiem, by nie widzieć w tym jakiegoś podstępu.

Może ktoś bardziej ogarnięty w tych sprawach wie, jakie ewentualne konsekwencje może przynieść ta zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, blck.shp napisał:

Brak podatku PIT ma dotyczyć osób poniżej 26 roku życia, uczących się, nie prowadzących własnej działalności i zarabiających mniej niż 7k netto na rękę.

Zajebisty pomysł. Coś w stylu usunięcia podatku za mieszkanie dla bezdomnych. Nie dziwne, że nikt nie chce tutaj wracać, jak takie wybitne projekty są realizowane. 

 

Nie wiem czy oni chcą tym konkurować z 50 tysiącami złoty kwoty wolnej od podatku w UK, bo to się śmiać nawet odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomko napisał:

@blck.shp Znajac rzad to pewnie 7k na reke rocznie. I zabierze wszystkie pozostale ulgi mikroprzedsiebiorstwom. 

"Na zwolnienie z opodatkowania nie może też liczyć bogaty młody pracownik. Jeśli zarabia więcej niż 85 tys. 528 zł netto rocznie, czyli 7 127,33 zł netto miesięcznie, również musi zapomnieć o zerowym PIT."

 

Takie coś znalazłem w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardziej sprawiedliwe byłoby podwyższenie kwoty wolnej od podatku i/lub obniżka PIT (dla wszystkich).

 

Kwota wolna powinna być na tyle wysoka, żeby dopiero wchodzący na rynek pracy - a więc na ogół zarabiający mało - PITu płacili niewiele albo wcale.

Edytowane przez osadnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.