Skocz do zawartości

Jak się zachować gdy ktoś jest agresywny.


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem bardzo fajny filmik, gdzie panowie bardzo trafnie omawiają, sytuacje, które mogą spotkać każdego. Jest dodany bardzo ważny szczegół, a coś o wyglądzie, pewności siebie. Zobaczcie sami.

Dokładnie tak jam mówi Sławomir Cypel, że inaczej ludzie zachowują się do osoby dobrze zbudowanej, muskularnej, czy bijącą pewnością siebie, a inaczej do osoby która jest cicha, niepewna siebie itp.

 

I to daje też dużo, do relacji z kobietami.

Edytowane przez Vstorm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry materiał, można obejrzeć parę razy żeby się utrwaliło. Co do przyciągania problemów to pewna zgoda - sam tego doświadczyłem za dzieciaka. Pozycja obronna - super sprawa! Nie wiedziałem tego. 

 

A jak ma się to do kobiet to nie wiem ? Obrona przez pazurami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHCTylko to trzeba też ćwiczyć nawet w domu, czy to samemu czy to z kolegą. W czasie zagrożenia, możesz nie pamiętać o tym co mówią na filmie. Dlatego bardzo ważne są ćwiczenia, żeby ciało to zapamiętało. Pewność siebie też pomoże, bo reakcja będzie instynktowna.

Są fajne worki bokserskie, koszt nie duży można sobie kupić w raz z rękawicami. A najlepiej to zapisać się na jakąś SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięści były dobre 20lat temu, dzisiaj tylko i wyłącznie gaz / pałka, a najlepiej to omijać dziwne sytuacje. Mnie kiedyś zaczepial na osiedlu ziomek kilka lat starszy, raz wyskoczył na mnie z bejsbolem. Nie wiedział jakie mam plecy ;), za kilka dni na jego osiedle przyszło paru chłopaków i ziomek przy dziewczynie został ... w szpitalu wylądował. Tata policjant, myślę sobie - oho będzie akcja, jednak musiał mieć kiepskie relację z Ojcem bo sprawa ucichła a mnie omijał szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam palke teleskopowa w samochodzie. Nigdy nie musiałem wyciągać. 

Dodatkowo takie moje widzi mi się, replika pistoletu Beretta M92 na gaz z kabura na szelkach :)

Kiedys przykozaczylem w sklepie przy kasie. Zdjelem marynarkę i konsternacja ludzi w około. Choć pani przy kasie, miała ciekawy wzrok. Broń chyba wzbudza jakieś ukryte instynkty u kobiet. 

Suma sumarum, za godzine miałem policję w domu, chcieli zobaczyć co to za broń plus pozwolenie. 

Musieli spisac moje tablice od auta i tak mnie znaleźli. 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still Lubię te klimaty, jednak jest pewna zasada w środowisku ulicznym / obronnym. Jak to mawiał mój znajomy, pamiętaj " xyz ", że Twoja zabawka może posłużyć przeciwko Tobie a dwa, Ty masz zabawkę a On może mieć prawdziwą. 

Będzie sytuacja na mieście na pozór niewinna, Ty wyciągniesz by tylko kogoś postraszyć, a za kilka chwil Ty będziesz leżał w kałuży krwi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich instruktorów strzelectwa zawsze mi powtarzał : nigdy nie wyciągaj broni, jeżeli nie jesteś przekonany że będziesz w stanie naprawdę pociągnąć za spust. Raz w życiu byłem zmuszony do jej wyciągnięcia (próba napadu). Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony do jej realnego użycia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sytuacji, warunków fizycznych przeciwnika, aktualnej sytuacji otoczenia ludzi znajdujących sie wokół itd. Najważniejsze to sie nie bać (i to tak naprawdę). Ludzie w naturalny sposób świetnie wyczuwają strach czy zdenerwowanie. Dlatego lepiej przekuć strach czy zdenerwowanie w kontrolowaną złość którą będzie można spuscić ze smyczy w momencie ataku przeciwnika (jest po prostu praktycznie przydatna). Ostatnio tak robiłem, i wystarczyło że spojrzałem na typa a już spuszczał wzrok, czasem uśmiechałem mu sie szyderczo w twarz. Ważna jest też rozluźniona postawa (nawet sie do tego zmuszać!). Codziennie rano polecam tez robić sobie troche ćwiczeń siłowych. Mi 45 pompeczek wystarcza żeby rozluźnić mięśnie rano (choć pracuje nad większa ilością - docelowo tak z 60-70). Czasem warto nie kozakować tylko sie ugiąć i odejść (ale to zważywszy na to że przeciwnika sie więcej nie spotka - inaczej stanowczo sie stawiać choć tez z pewnymi wyjątkami). Lepsze to niż trwałe urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na pałką teleskopową, czy jej używać, bo mam takową. Widziałem co robi z korą na drzewie. Jestem ciekaw, czy mocny strzał w nogę powstrzymało by wyjątkowo agresywnego agresora. Zasady zasadami... ale ulica nie ma zasad. Ja nikogo bez powody bym nie zaczepił, bo i po co. To jakim prawem może, mnie ktoś próbować napasać i okraść?  

Mnie się tym bardziej włącza agresor jakby ktoś mi chciał zabrać telefon, czy moje pieniądze. Myślę, że taka pałka to dobre rozwiązanie, bo ja jakoś nie ciepię złodziei, którym nie chce się pracować, a idą najłatwiejszym kosztem czyjegoś kosztu. Ale pałki nie zabierzesz wszędzie ze sobą. 

@TrevorDlatego napisałem coś o pewności siebie i Ci ludzie na filmie, (których notabene nagrali więcej) też wspominają o postawie ciała i pewności siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.