Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze umieściłem,jeśli nie to proszę o przeniesienie.

W w/w temacie pojawia się sporo informacji o zagrożeniu dla nas w związku z wprowadzeniem  tej technologii.

Często wiąże się to z opryskami chemtrails, ,i promieniowaniem które będzie emitować 5G

Wiadomo że pola elektryczne i elektromagnetyczne mają wpływ na człowieka, i nie tylko a na wszystkie organizmy w zależności od częstotliwości.

Przyznam że jestem zaniepokojony,chciałbym wychować syna w miarę zdrowym środowisku, oczywiście o ile to możliwe w dzisiejszej rzeczywistości.

 

Z obserwacji..wycinka większych drzew i instalowanie nowych latarni z podejrzanie dużą średnicą kabli zasilających nowych latarni ledowych...

Ktoś zaobserwował?

 

No i mały eksperyment przeprowadziłem:

Zawinąłem smarkfona w jedną warstwę papieru do drukarki i i 3x folii aluminiowej kuchennej..., efekt..

Abonent czasowo nie dostępny,..., tylko czy to wystarczy aby wytłumić promieniowanie 5G o niższej częstotliwości.\

 

Proszę o  opinie bardziej ogarniętych w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzi będzie miał w stylu: jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Siedzę sobie w domu i w moim zasięgu jest jakieś 20 sieci WiFi. Teoretycznie powinienem wyprowadzić się gdzieś do jakiegoś domu na odludziu, żeby nie być wystawionym na działanie różnych promieniowań. A czy one są szkodliwe, to zdania uczonych są podzielone...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryss a widziałeś pole elektryczne lub elektromagnetyczne?. Nie , to znaczy że tego nie ma.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 To ja elektroenergetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kryss napisał:

No i mały eksperyment przeprowadziłem:

Zawinąłem smarkfona w jedną warstwę papieru do drukarki i i 3x folii aluminiowej kuchennej..., efekt..

Abonent czasowo nie dostępny,..., tylko czy to wystarczy aby wytłumić promieniowanie 5G o niższej częstotliwości.\

 

Proszę o  opinie bardziej ogarniętych w temacie.

 

 

Zrobiłeś klatkę Faraday`a. Wystarczy jedna warstwa folii, byle było szczelnie.

Odpowiadając na twoje pytanie. Tak, wystarczy.

Ale na co?

Do wytłumienia promieniowania komórki, tak. Żeby zabezpieczyć dom już nie.

Chyba, że mieszkasz w ziemiance, pamiętaj o oknach. Nawet jak wytapetujesz ściany folią pozostają otwory okienne.

 

Tu pojawia się ciekawe pytanie. Czy te fale się odbijają od ścian takiej klatki Faraday`a czy co z nimi jest. Rozpraszają się? A może coś innego.

Nie znam się.

 

Co do wycinki drzew to organizmy żywe wychwytują/przechwytują fale = po przejściu przez koronę drzewa/człowieka fala jest już słabsza.

Nieżywe, ściany np. też.

Tyle, że ściana białaczki, raka czy innej cholery nie dostanie :(

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jakbyś włączył otwartą mikrofalówkę i przy niej stał. Klatka Faradaya musi być dobrze uziemiona , wtedy spełnia swoje zadanie.

Kolega w wojsku dostał po oczach wiązką z radaru meteo z odległości ok 200 m i musiał nosić po tym zdarzeniu okulary.

Poprzedni mój wpis był żartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć 5g ma niesamowite możliwości transferu danych - związane z szerokością pasma ... może być to krokiem milowym na miano powstania internetu, oznacza to nowa jakość, szybkość....ale niesie z sobą zagrożenie związane z oddziaływaniem fal radiowych na żywe organizmy.

5G obejmuje zakres powyżej 5/6 GHz....w zwyż, a im wyższa częstotliwości tym większe oddziaływanie fal radiowych na żywe organizmy i wogóle na materię w czasie przejścia fal radiowych przez obiekt... 

Mam wrażenie że nikomu nie zależy na dokładnym zbadaniu wpływu na żywe organizmy, tylko na szybkim wprowadzeniu technologii i koszeniu na tym kasy.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu sytuacjach tego typu gram w grę o nazwie "Co by zrobił Izrael?", jako że to kraj ludzi o najwyższym IQ i zakładam, że swoim krzywdy nie robią.

 

Uchodźcy?

https://www.dailymail.co.uk/news/article-3224394/Israeli-Prime-Minister-rejected-calls-opposition-leaders-Syrian-refugees-saying-country-small.html
Małżeństwa multi kulti?
https://www.huffingtonpost.com/2013/06/12/israel-civil-marriage-ban_n_3429764.html

5G... poszukajcie, jeśli taka wasza wola :>

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński co do zasady działania klatki faradaja, to fale które w nią uderzają są wykorzystywane do wytworzenia "przeciwnej" fali. W efekcie fala+przeciwna fala=brak fali. Można więc powiedzieć że fala znika, ponieważ jej energia zostaje wykorzystana do stworzenia tej drugiej.

 

Co do wpływu promieniowania napiszę tylko że efekt spada z kwadratem odległości, czyli w prostych słowach jak się stanie dwa razy dalej to promieniowanie zadziała 4 razy słabiej. I faktycznie promieniowanie o wyższej częstotliwości jest bardziej szkodliwe.

 

Co do oprysków, to nie wiem nic na ten temat, ale jestem na "chemicznym" kierunku więc gdyby ktoś podrzucił konkretne informacje o składzie, to pewnie mógłbym się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Carl93m napisał:

Panowie fizycy - a jakby pod styropian przy ocieplaniu elewacji kłaść jeszcze folię metaliczną ? Ta to cóś? 

 

Na pewno grzyba.

Wtedy to ocieplenie już całkiem przestanie oddychać.

 

Wrócę do tematu okien, duży zgrzyt.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m Klatka faradaja musi być nieprzepuszczalna dla fali, ale to niekoniecznie znaczy szczelna. Weźmy taką antenę telewizyjną. Zazwyczaj jest to konstrukcja składająca się z odpowiednio ustawionych prętów, nie ma tam żadnych większych płaskich powierzchni, a mimo to antena działa i odbija fale elektromagnetyczne do odbiornika.

 

To od czego odbije się fala zależy od jej długości i częstotliwości. Taki neutron o bardzo dużej częstotliwości przejdzie przez kilka centymetrów ołowiu, podczas gdy światło mające niższą częstotliwość odbije się od kilku pierwszych warstw atomów. Przeciętna fala radiowa (o znacznie mniejszej częstotliwości niż światło) traktuje pręty anteny jak płaską powierzchnię, więc się od nich odbija. Oznacza to, że klatka faradaja może zostać wykonana z drobnej metalowej siatki, mimo że nie jest "szczelna".

 

Niestety nie pamiętam jaka jest zależność między długością fali, a odległością między prętami klatki żeby wszystko działało, ale jeżeli kogoś to interesuje to można poczytać o wojskowych sposobach ochrony elektronicznych środków walki przed EMP. Tutaj jeden z pierwszych wyników google (przeczytałem, ujdzie):

https://elektronikab2b.pl/technika/31417-ochrona-sprzetu-elektronicznego-przed-kierowana-energia-promieniowania-elektromagnetycznego

 

@EMKEJ nie wrzuciłeś tego na poważnie, co nie?

Edytowane przez tips6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Idea klatki Faradaya jest prosta, jednak by była ona skuteczna musi być raz.....szczela, a dwa porządnie uziemiona ....

Można wykonać takie bezpieczne pomieszczenie...ale koszty będą olbrzymie, samo owinięcie czegoś folia nie wystarczy, trzeba użyć miedźi a dokładnie drobnej i bardzo gestej miedzianej siatki ( z wysokiej jakości miedzi - a miedzi dla tego, że miedź ma ciekawe właściwości, mianowicie przewodnictwo naskórkowe - prąd płynie tylko warstwa zewnętrzna przewodu , nie jego rdzeniem, przy czym inne metale przewodzą cała powierzchnią )

Całe pomieszczenie musi być osłonięte tak by sufit, ściany i podłoga była razem połączona, cała powierzchnią, bez przerw ...wraz z szczelny przejściem na okna i drzwi a całość w czterech punktach - w rogach uziemiona.

Przy czym uziemiona nie do instalacji domu tylko osobnym uziomem do ziemi.

Takie pomieszczenia są budowane na potrzeby służb, oraz dużych korpo do ochrony danych i "bezpiecznych stanowisk komputerowych", sal konferencyjnych.

Poza siatką są montowane specjalne drzwi z taką siatka w środku i powierzchnią stykową - też cała powierzchnia, z taką siatka są okna. W takim pomieszczeniu nie działa telefon komórkowy, bez żadnego zagłuszania.

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.