Skocz do zawartości

Praca w Policji


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mówisz o pracy w cywilu czy jako policjant? Ja pracowałem w wojsku, w WKU jako cywil - informatyk. Zdecydowanie nie polecam. Więcej papierologii niż samej informatyki. Traktują tam ludzi jak popychadło (zrób to, zrób tamto, tabelka w excelu mi nie dziaUa, nie wiem jak maila wysłać - przecież informatyk jest od tego....), trep się wydziera na mnie i to za całe 2000 zł/łapę. Myślę, że w policji jest podobnie.

 

Jak chodzi o wynagrodzenie to jak mieszka się z rodzicami, blisko, to kasy wystarczy, ale żeby się samemu utrzymać to kiepsko. Do wypłaty czasem dojdą drobne nagrody i 13-tka.

Edytowane przez Mgławica_Oriona
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko!!!

Mundurówka fajna jest tylko w filmach i serialach. W rzeczywistości to ciężka tyraczka fizyczna(nocki, zimno) ale przede wszystkim psychiczna( ciągły kontakt z klientem - przeważnie w ch#j roszczeniowym ).

Przełożeni nigdy nie wezmą twojej strony w kontrowersyjnych sytuacjach( klient-petent ma zawsze racje.

 

I teraz hit!!!

Zarobki na poziomie magazyniera w hurtowni, lub kasjerki w biedrze! Bez koneksji praktycznie zerowa szansa na jakąkolwiek karierę.

Za 200 PLN nagrody kwartalnej, goście którzy są " kolegami z pracy", podłożą ci najgorszą świnię, podpierdolą za najmniejsze uchybienie!

Zero patosu służby czy budowania jakiejkolwiek - chociażby namiastki wyjątkowości bycia w mundurze.

 

Tak że braciszku - " No i po co ci to chopie? Interes jakiś załóż. Sklep z bronią... Albo sexshop!" ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Niech autor poszuka info o wysokości zarobków, zastanowi się ile dostanie kasy na szkółce, ile kosztować go to będzie - pierwsze primo ultimo, drugie primo ultimo....jeżeli będzie wybitny - albo będzie mieć wybitne koneksje szybko zrobi karierę,....jak nie to czeka cię prewencja, albo zapyziały komisariat gdzie nic nie ma...poza zapierdolem i tak patrol / służba 8/12 h w zależności od jednostki tzn...8/12 h to sam patrol...trzeba być wcześniej, pobrać się przy, wybrać, odprawa i dopiero to 8/12 h....a po... to trzeba ogarnąć kwity z przebiegu służby notatki, meldunki...etc 

Jak wdepniesz to po tobie bo nigdzie dalej robić karierę cię nie puszczą bo brakuje ludzi, jak nie masz układów to max at.sierzant cię czeka. 

Robota mało satysfakcjonującą, ludzie szybko się wypalają, praca ma wpływ na życie prywatne i rozwala związki...

 

Nie robię w policji ale mam bliskiego znajomego, ... Nie poleca....życie to nie film ani bajka 

Jedziesz na interwencję i traktują cię jak bandytę, wchodzisz na domówkę i ta samą baba, która przed chwilą gość tłukł w pijanym widzie rzuca się na ciebie z nożem i każe wypierdalać... Można poddawać przykłady w nieskończoność.

Jeżeli to twoja pasja i marzenie...realizuj, ale nie spodziewają się cudów...by awansować lub robić coś naprawdę ciekawego trzeba mieć głównie plecy potem predyspozycje inaczej będziesz szlifować bruk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maVen napisał:

Więcej zarobisz w sektorze prywatnym.

Zgadza się.

Kojarzę przynajmniej kilku eks gliniarzy goniących to czy tamto.

Układy z dawnej pracy pewnie się przydają.

 

Jest jeden zabawny element.

Cholera wie jak szkolą tych policjantów, ale nie potrafią się pozbyć pewnych zachowań co prowadzi zapewne do dosyć surrealistycznych sytuacji :)

 

ps. Ja oczywiście zmyślam. To nie jest tak, że nasza Dzielna Policja albo i eks-Policja po godzinach albo i trakcie zajmuje się przestępczością zorganizowaną.

     Takie rzeczy to tylko w filmach są i nigdzie indziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mgławica_Oriona jako policjant.

@samiecżeta Nie No bez przesady, przeciez taki policjant po szkółce, zarobi z 2500-2800 netto (wliczając te wszystkie dodatki). 

@maVen Chce też oprócz pieniędzy, radości z wykonywanego zawodu. Mam trochę komunistyczne podejście (praca ma sprawiać przyjemność).

@wojkr Masz więcej informacji od tego kolegi? dużo tych nadgodzin robi? Statystyki? Ma czas na pasję? Wyrabia z utrzymaniem sie na godnym poziomie? 

@MaxMen oglądam od dłuższego czasu, wywiad też widziałem. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich nadgodzin ? Nadgodzin nie ma żadnych - do odbioru... W sumie wychodzi że robi po 10 - 12 -14 godzin dziennie w trybie 8 godzinnym - w zależności co się w danym dniu wysra i o której godzinie, bo zasada jest jedną, podejmujesz interwencję, którą np zleci ci dyżurny i ty ją kończysz...od a do z do ostatniego kwitka.

Czy mam więcej informacji...pewnie że mam bo to dobry znajomy, tyle że raczej nie chce się o tym szerzej wypowiadać, więc nie będę pisać za niego czy w jego imieniu, a kwiatki potrafią niezłe wychodzić, szczególnie z paniami w służbie, " plecakami" , mobbingiem......

 

Powiem tak, twierdzi że drugi raz nie przyszedłby do policji, jest na starych zasadach i szkoda mu wypracowanych lat...a nie wyobraża sobie by miał pracować do 55 roku życia..

Pościgów z filmów nie ma....za to kupa patologii, drobnych przestępców, pijaczków za kółkiem, lejących / obnażających się w miejscach publicznych, gówniarzy marzących sprayami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Mojemu młodszemu synowi proponowałem aby wstąpił do Policji.

Skwitował to w ten sposób: Tata, czy ty chcesz abym był pierdolnięty jak ty byłeś?

 

   Wszystko w temacie. Duży zapierdol, marne pieniądze i ciągły strach że coś spierdolisz i 

nie dostaniesz emerytury. Do dzisiaj mam nerwicę na przemian z depresją, da się z tym żyć,

jak się pomyśli że co miesiąc jest zasilane spoko kwotą konto emerytalne.?

Praca dla fascynatów którzy nie liczą pieniędzy, zdrowia, i wydaje im się że ludzie będą klaskali

i czuli do nich wdzięczność. 

 

   Nie polecam!

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił mi się przed oczami ciekawy artykuł dotyczący pracy w policji:

 

https://wiadomosci.wp.pl/skandal-w-wyzszej-szkole-policji-w-szczytnie-mlody-wykladowca-wygarnal-dowodcom-6366019657132161a

 

 

Raport celnie ukazuje panującą patologie w jednostce. Według mnie dość emocjonalny i kąśliwy ton sprawia, że autor zatraca powagę sytuacji w oczach czytelnika. Nie powiem, że nie uśmiechnąłem się kilka razy, czytając to dzieło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W jakimś małym miasteczku bycie dzielnicowym to jeszcze ok z tego co gadają, ale w dużym mieście na patrolu interwencyjnym to duże ryzyko i mała płaca. Dużo stresów, bo każdy nagrywa jak wyjmiesz pałkę...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.