Skocz do zawartości

Koniec z papierosami


Rekomendowane odpowiedzi

Poprzez rzucanie nałogów ( wliczając próby nieudane, każda nieudana próba uczy ). Człowiek poznaje samego siebie ( tego na zewnątrz i tego wewnątrz) własne słabości. Poznać słabości to jedna strona a zwalczyć ( kontrolować ) je to druga strona. Najgorsza słabość ( wróg, nałóg, głód  ) to ta uśpiona. Nie bierzemy jej pod uwagę. Atakuje w najbardziej nieoczekiwanych momentach naszej słabości. 

Trzeba być czujnym. Na pewno przyjdzie ta słabość. Im bardziej się zaciskamy to tym bardziej ją łechtamy i budzimy. Każdy jest inny i trzeba samemu znaleźć sposób na siebie. To taka walka samego z sobą. 

Najlepiej działało to w moim przypadku wytłumaczenie sobie jak przychodziły słabości. Dlaczego, jaki powód, sytuacja, miejsce, emocje, czas, nawet mi się śniło że palę.

W końcu odpuściłem i powiedziałem sobie. Nie wiem czy nie będę palił czy będę palił. Wierzę że nie będę palił, a czy nie będę? Tego nie wiem. 

Na razie nie palę 14lat. Ale zdaję sobie sprawę że są ludzie że po 20latach nie palenia wrócili do palenia.

Tak więc jestem świadomy ( a może tylko  wydaje mi się  że jestem świadomy ) że mogę wrócić.

Ostrzegam przed zamiennikami nałogów. Bo to połączenie w głowie zostaje. Droga już jest dobrze obeznana

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak długo i ile palisz, ale proponuję kurację desmoksanem. Nie palę już 4 lata, być może masz na tyle silną wolę że samo postanowienie wystarczy. Jednak polecam wspomóc się w tym wypadku farmakologią, ze znanych mi osób które to stosowały tylko jedna wróciła do nałogu. 

Znacznie ułatwia pozbycie się tego paskudztwa z życia. Powodzenia.

Edytowane przez Daniello332
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jakąś aplikację do rzucania, typu QuitNow, mnie ona motywowało bo informowała mnie co się dzieje z moim organizmem po jakimś czasie bez fajki, teraz na liczniku mam 287 dni. Lepiej się pozytywnie motywować niż negatywnie, jak dla mnie. Tak czy inaczej życzę powodzenia, wiem jaki to jest gówniany nałóg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.