Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Amnesia Haze

Koniec z papierosami

Polecane posty

Uroczyście przysięgam, że skończyłem z paleniem papierosów raz na zawsze. Wystarczająco długo karmiłem się iluzją, że palę tylko "okazyjnie" i wszystko mam pod kontrolą. 

• Like 9

Powodzenia, papierosy i alko to najgorsze nałogi. 

• Like 3

Poprzez rzucanie nałogów ( wliczając próby nieudane, każda nieudana próba uczy ). Człowiek poznaje samego siebie ( tego na zewnątrz i tego wewnątrz) własne słabości. Poznać słabości to jedna strona a zwalczyć ( kontrolować ) je to druga strona. Najgorsza słabość ( wróg, nałóg, głód  ) to ta uśpiona. Nie bierzemy jej pod uwagę. Atakuje w najbardziej nieoczekiwanych momentach naszej słabości. 

Trzeba być czujnym. Na pewno przyjdzie ta słabość. Im bardziej się zaciskamy to tym bardziej ją łechtamy i budzimy. Każdy jest inny i trzeba samemu znaleźć sposób na siebie. To taka walka samego z sobą. 

Najlepiej działało to w moim przypadku wytłumaczenie sobie jak przychodziły słabości. Dlaczego, jaki powód, sytuacja, miejsce, emocje, czas, nawet mi się śniło że palę.

W końcu odpuściłem i powiedziałem sobie. Nie wiem czy nie będę palił czy będę palił. Wierzę że nie będę palił, a czy nie będę? Tego nie wiem. 

Na razie nie palę 14lat. Ale zdaję sobie sprawę że są ludzie że po 20latach nie palenia wrócili do palenia.

Tak więc jestem świadomy ( a może tylko  wydaje mi się  że jestem świadomy ) że mogę wrócić.

Ostrzegam przed zamiennikami nałogów. Bo to połączenie w głowie zostaje. Droga już jest dobrze obeznana

• Dzięki 1

Napisano (edytowany)

Nie wiem jak długo i ile palisz, ale proponuję kurację desmoksanem. Nie palę już 4 lata, być może masz na tyle silną wolę że samo postanowienie wystarczy. Jednak polecam wspomóc się w tym wypadku farmakologią, ze znanych mi osób które to stosowały tylko jedna wróciła do nałogu. 

Znacznie ułatwia pozbycie się tego paskudztwa z życia. Powodzenia.

Edytowano przez Daniello332
  • Like 1

Powodzenia. Nie złam się nawet na jednego.

• Dzięki 1

Napisano (edytowany)

Mi pomogło takie delikatne wkręcenie sobie,że jak zapale to mogę się żegnać z życiem.

Edytowano przez Tramal
  • Like 1

Ja polecam jakąś aplikację do rzucania, typu QuitNow, mnie ona motywowało bo informowała mnie co się dzieje z moim organizmem po jakimś czasie bez fajki, teraz na liczniku mam 287 dni. Lepiej się pozytywnie motywować niż negatywnie, jak dla mnie. Tak czy inaczej życzę powodzenia, wiem jaki to jest gówniany nałóg.

• Like 1

Powodzenia trzymam kciuki.

• Like 1

Powodzenia, dawaj znać jak postęp.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.