Skocz do zawartości

Reklama "Twojego weekendu" - mansplaining - każdy musi o tym wiedzieć :D


Stradi

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Kiedy w grudniu 2018 roku kultowe polskie pismo erotyczne „Twój Weekend” wystawiono na sprzedaż, natychmiast je kupiliśmy. W jednym celu: żeby je symbolicznie zamknąć. Żeby nikt więcej nie czerpał wiedzy o kobietach i relacjach z takich magazynów.

Ciekawe. Spółka Agora wykupiła, żeby zamknąć? Opłaciło im się to z ich semickim podejściem do pieniędzy? :D Mogli przekształcić to "Twój Weekend" w czasopismo o tematyce LGBT i gender. Wtedy djengi w sakiewce by się zgadzały.

 

Cytat

Kobiety w naszym numerze nie są sprowadzone do roli przedmiotów do oglądania, mówią swoim głosem, decydują o sobie. Opowiadają swoje historie i fantazje.

Znajdziecie tu też refleksje mężczyzn o pułapkach tradycyjnej męskości, ukrytych stereotypach i relacjach partnerskich. Liczymy na to, że ostatni „Twój Weekend” zachęci do autorefleksji, sprowokuje dyskusje i skłoni do zmian.

Jedno, ostatnie wydanie na pewno w chuj namiesza. Tym bardziej, że ja osobiście tej gazety w żadnym sklepie, empiku nie widziałem, ani by ktokolwiek to czytał? ale na pewno skłoni do zmian... ta... 

 

Cytat

Partnerami wydania są Bank BGŻ BNP Paribas, Mastercard, Papaya Films, Wavemaker, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką i VMLY&R.

Brakuje jeszcze Gillette 

 

Cytat

Kampania ma na celu uświadamiać, że seksizm to realny problem, który dotyka miliony kobiet w Polsce. Jednocześnie, ostatni „Twój Weekend” wspiera działania na rzecz szerzenia równości.

Miliony kobiet w Polsce? A mężczyzn nie? Seksizmem nie jest przyznawanie w znacznej większości praw do opieki nad dzieckiem kobietom?

 

Poruszanie takich problemów tylko z punktu widzenia kobiet i brania ich strony, równocześnie oskarżając jawnie o to zjawisko mężczyzn nie jest seksizmem wymierzonym w mężczyzn?

 

Alimenty na żonę po rozwodzi, bo utraciła stopę życiową, chociaż nie wniosła majątku na poczet małżeństwa nie są seksizmem wobec mężczyzn?

 

Można by tak wymieniać jeszcze długo np. kwestie dot. emerytur. Ja bym nawet proponował sporządzić taką listę na forum dotyczącą seksizmu wobec mężczyzn i poruszyć ten temat.  

Edytowane przez Champion
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Champion napisał:

Można by tak wymieniać jeszcze długo np. kwestie dot. emerytur. Ja bym nawet proponował sporządzić taką listę na forum dotyczącą seksizmu wobec mężczyzn i poruszyć ten temat.  

Jestem za!

Wysłać później jako list otwarty do redakcji różnych pism w PL, stacji telewizyjnych i wszystkich mediów jakie można poruszyć.

Ciekawy jestem czy ktoś by się odniósł do tego. Z podpisem: ,,Użytkownicy i przyjaciele braciasamcy.pl”.

Serio ciekawy pomysł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Champion napisał:

Jedno, ostatnie wydanie na pewno w chuj namiesza. Tym bardziej, że ja osobiście tej gazety w żadnym sklepie, empiku nie widziałem, ani by ktokolwiek to czytał? ale na pewno skłoni do zmian... ta... 

Dokładnie. Myślę, że nikt tego chujostwa nie kupi. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.