Skocz do zawartości

Eliminacje ME


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

Przed nami rozpoczęcie kolejnych eliminacji do kolejnych mistrzostw Europy. Ponownie losowanie było niezwykle łaskawe dla naszej kadry. Oto nasz grupa:

 

               
    AustriaAustria                
    IzraelIzrael                
    ŁotwaŁotwa                
    MacedoniaMacedonia                
    PolskaPolska                
    SłoweniaSłowenia              

 

 

 

Osobiście uważam, że w cuglach powinniśmy wygrać wszystkie mecze a nasi napastnicy być na czele listy strzelców. (Ostatnie eliminacje wygrał Lewandowski, a młodzieżowe Kownacki). Przed pierwszymi meczami pojawia się koncepcja zagrania z przodu trójką napastników: Lewandowski, Milik, Piątek. Z chęcią zobaczyłbym takie zestawienie na żywo. Do tego trójka w pomocy: Krychowiak, Klich i Zieliński. W bramce Szczęsny lub Fabiański (w zasadzie bez znaczenia bo obaj są dobrzy) i czwórka obrońców.

 

System 1-4-3-3 dokładnie coś takiego jak gra Liverpool J. Klopa. Dwójka bocznych obrońców to równocześnie skrzydłowi zapieprzający po bokach jak J. Alba, A. Robertson... myślę, że Bereszyński dałby radę z jednej strony a nie wiem kto z drugiej... :P  W środku J. Bednarek z K. Glikiem. :D

 

Wszystko pięknie i ładnie na papierze... A jak wy się na to zapatrujecie?

                     
                     
                     
                     
     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięstwo cieszy ale niedosyt jakiś jest... Brak mi w tej drużynie zaangażowania, woli walki i większego skupienia. Mamy naprawdę świetnych piłkarzy na światowym poziomie ale jakoś zawsze czegoś brakuje i trudno określić co to jest... chyba coś drużynowego, jakiejś motywacji... sam nie wiem... mam wrażenie, że K. Piątek coś takiego daje tej drużynie... jakaś taka nowa krew, nowa motywacja... Te jego cieszynki są takie swobodne, radosne i dziecinne... może właśnie jaki powiew młodości jest potrzebny żeby wyzwolić większe pokłady zaangażowania.

Potencjał w tej drużynie jest wielki... Pytanie tylko czy pojedynczy zawodnicy dadzą radę wykrzesać wystarczająco mocy by stworzyć odpowiednio silny zespół?

 

Wierzę, że tak i obstawiam zwycięstwo powyżej trzech bramek w meczu z Łotwą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa zwycięstwa nad Austrią i Łotwą... I to jest najważniejsze... Nie ma się co rozpisywać na temat stylu w jakim udało się zdobyć te 6 punktów. Bo tego stylu po prostu nie było. Zdarzyło się kilka przebłysków (tylko kilka)... no ale w końcu wielu z naszych piłkarzy nie na darmo gra w dobrych klubach zagramanicznych... Uważam, że wyniki są dużo lepsze niż gra i zdecydowanie jest co poprawiać szczególnie jeśli chodzi o taktykę i zgranie a także rozegranie chociaż jest i tak o niebo lepiej w porównaniu z grą jakieś 15 lat temu, gdy głównym rozgrywającym był Jerzy Dudek. :D

 

Cała nasza grupa jest cieniutka i nadal uważam, że zajęcie innego miejsca niż pierwsze to będzie klęska nawet jeśli nasi nie będą się specjalnie przykładać do gry. Przyzwoitość nakazywała zdobyć te 6 pkt i piłkarze wykazali się ową przyzwoitością. Tyle dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Jeśli "kibice" tego bałaganu nie rozgonią a nadal będą chodzić na mecze z udziałem gwiazdeczek to będzie jeszcze gorzej. Na mecze domowe przychodzą przeważnie pikniki - ale na wyjazdach są już kibice, którzy w ciepłych, żołnierskich słowach powiedzieli co sądzą o tych kopaczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.