Skocz do zawartości

Fort Trump odjeżdża. Amerykanie wycofują się z pomysłu


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Nie chcę być odebrany jako nadmiernie upierdliwy, ale chyba mnie nie rozumiesz.

 

Liczą się notatki uzgodnione i PODPISANE przez obie strony. Pamięć tu nie ma nic do rzeczy.

To Ty nie rozumiesz jego.

On pisał o wtopie polskiej dyplomacji polegającej na niewiedzy na temat tego co wcześniej było ustalone. Nieważne czy to były notatki, ustalenia, podpisane czy nie podpisane. Ważne że dyplomacja nie miała własnych notatek mogących przypomnieć o tych innych urzędowych-prawomocnych-podpisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Orybazy napisał:

Ale prostytutki miałyby pracę ... .

Myślę, że nie. Uwierzcie mi na słowo, tym szczylom z USArmy "at least 18" gówniary same wieszają się na szyjach. Oni nie muszą płacić, wystarczy że taka młodą wyzwolona zaliczy kolorowego ptaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, PUNK said:

Myślę, że nie. Uwierzcie mi na słowo, tym szczylom z USArmy "at least 18" gówniary same wieszają się na szyjach. Oni nie muszą płacić, wystarczy że taka młodą wyzwolona zaliczy kolorowego ptaka.

W sumie tak może być, byłem ostatnio w Powidzu, panienek koło bazy nie widziałem za to czułem się tam jak w Harlemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się wreszcie nauczymy że musimy źródło naszej siły znaleźć przede wszystkim w sobie? Sojusze, które w historii mieliśmy, nigdy nie zadziałały: ani w XVIII, ani w XIX i w XX wieku. Nikt nam NIGDY nie pomógł! Jesteśmy do cholery 40-milionowym narodem; przestańmy się wreszcie oglądać na głupich jankesów i innych "sojuszników" a sami weźmy się do roboty i zbudujmy silną armię.

 

Plus oczywiście broń jądrowa - powinniśmy ją posiadać bezwarunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pilot Pirx napisał:

Wystarczy taktyczna, o stosunkowo niewielkiej mocy, służąca do błyskawicznej eliminacji jakichkolwiek wrogich jednostek, które znalazły się na terytorium RP.

Ekh, znaczy chcemy skazić radioaktywnie terytorium Polski. Dla mnie bomba :(
Dodatkowo - w plecaku ją przeniesiesz ? Taka głowice 1-10kT to jednak całkiem pora jest.

Dla ułatwienia dodam, że nasze F-16 nie maja możliwości przenoszenia broni jądrowej. Zresztą żadne nie mają, może poza izraelskimi.
Nie wiem jak się ma temat z pociskami artyleryjskimi. Chyba pozostaje od kogoś kupić przechodzone rakiety Pershing II.

 

Dodatkowo - obiło się o uszy coś pt. "Doktryna użycia broni jądrowej" ?

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Dla ułatwienia dodam, że nasze F-16 nie maja możliwości przenoszenia broni jądrowej. Zresztą żadne nie mają, może poza izraelskimi.

Można przerobić.

Trzeba tylko zacząć myśleć samodzielnie a nie opierać się tylko na importowanych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GurneyHalleck napisał:

Ekh, znaczy chcemy skazić radioaktywnie terytorium Polski. Dla mnie bomba :(

 

Oczywiście że to nic przyjemnego ale chyba lepiej jest mieć jakiś niewielki obszar punktowo skażony w stosunkowo niewielkim stopniu niż znowu przez 70 lat musieć żyć pod ruskim butem i zapierdalać na rusków? Urodziłem się w kraju podbitym przez sowietów i nie chcę aby to azjatyckie ścierwo tu kiedykolwiek wróciło.

Problem odpowiedniego uzbrojenia i taktyki to jest oczywiście sprawa dla specjalistów; ja tej idei nie wymyśliłem, kiedyś była ona dyskutowana na defence24.pl. Faktem jest że gdyby wróg wiedział że po przekroczeniu granicy każda jego jednostka zostałaby "odparowana", to miałoby jakieś działanie odstraszające. A wobec opinii światowej wykazalibyśmy że my się tylko bronimy na swoim terytorium.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Można przerobić.

Trzeba tylko zacząć myśleć samodzielnie a nie opierać się tylko na importowanych rozwiązaniach.

Właśnie oplułem monitor ;) Irańczycy z pomocą Rosjan ledwo podnieśli w powietrze stareńkie F-14 kupione za szacha, a kolega będzie przerabiał oprogramowanie F-16C/D Block 52.
Powodzenia !!!

15 minut temu, Pilot Pirx napisał:

Problem odpowiedniego uzbrojenia i taktyki to jest oczywiście sprawa dla specjalistów; ja tej idei nie wymyśliłem, kiedyś była ona dyskutowana na defence24.pl. Faktem jest że gdyby wróg wiedział że po przekroczeniu granicy każda jego jednostka zostałaby "odparowana", to miałoby jakieś działanie odstraszające. A wobec opinii światowej wykazalibyśmy że my się tylko bronimy na swoim terytorium.

Masz filmowe widzenie ataku nuklearnego, który zmiata wszystko w promieniu kilkunastu km :)

To jednak napiszę :) doktryna użycia broni jądrowej w żadnym ze znanych mi krajów nie zakłada jej użycia na WŁASNYM terytorium. Taktyczna broń jądrowa jest przeznaczona do ataku, np na miejsca ześrodkowania i koncentracji wojsk, centra dowodzenia i komunikacyjne lub np na morzu na grupy lotniskowcowe. Dlatego też doktryna NATO zakładała użycie taktycznej broni jądrowej w Polsce ;)
Uwielbiam takie "mocarstwowe" dyskusje :) przypomina mi to jako żywo koniec tak 30-tych XX wieku. A potem się boleśnie zderzyliśmy z rzeczywistością.

 

Samo skonstruowanie głowicy jądrowej jest stosunkowo proste, w Polsce działa kilka reaktorów, gdzie możnaby pozyskać wzbogacony uran lub pluton (nie wiem tylko czy wystarczające ilości). Tym niemniej jednak istnieje szereg ograniczeń prawnych, traktatów międzynarodowych,  itp., które po prostu to uniemożliwiają. Iran tego spróbował i po kilku latach sankcji i embarga odpuścił. Korea próbowała i pewnie dalej próbuje, a oni przynajmniej mają środki do przenoszenia tych zabawek.
Pora na to była w latach 90-tych, kiedy można było po cichu podprowadzić kilka pocisków artyleryjskich z magazynów Armii Czerwonej w PL :) a teraz to bryndza.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Masz filmowe widzenie ataku nuklearnego, który zmiata wszystko w promieniu kilkunastu km :)

Nie to miałem na myśli, lecz pociski o dużo mniejszej mocy, o promieniu rażenia od kilkuset metrów do jednego, może dwóch kilometrów. Chodzi o punktowe uderzenia. Pamiętam jak w tej internetowej dyskusji było wszystko rozważane; to oczywiste że nikt nie chce nadmiernie skazić swojego terytorium.

Ewentualnie, skoro pozyskanie broni jądrowej jest tak trudne (ze względów politycznych), to może powinniśmy popracować nad nowymi ulepszonymi rodzajami bomb kasetowych? One też nieźle dają czadu:D. Na szczęście Polska nie podpisała konwencji dublińskiej o zakazie jej stosowania i mamy tę broń "na składzie". Choć raz jeden nasza dyplomacja się nie "podłożyła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Właśnie oplułem monitor ;) Irańczycy z pomocą Rosjan ledwo podnieśli w powietrze stareńkie F-14 kupione za szacha, a kolega będzie przerabiał oprogramowanie F-16C/D Block 52.
Powodzenia !!! 

Polacy to najlepsi informatycy jak i najlepsi spece od aerodynamiki. Ładnie to tak wątpić w umiejętności naszych braci?

 

46 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Tym niemniej jednak istnieje szereg ograniczeń prawnych, traktatów międzynarodowych,  itp., które po prostu to uniemożliwiają. Iran tego spróbował i po kilku latach sankcji i embarga odpuścił. Korea próbowała i pewnie dalej próbuje, a oni przynajmniej mają środki do przenoszenia tych zabawek.

Nie ma ograniczeń prawnych tylko że tak powiem, mocarstwowe. Umowy są nic nie warte. W każdym momencie można je wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, imprudent_before_the_event napisał:

Polacy to najlepsi informatycy jak i najlepsi spece od aerodynamiki. Ładnie to tak wątpić w umiejętności naszych braci?

Wszyscy ? No co ja mówię, no pewnie, że wszyscy :) bo takiej kawalerii nie ma nikt !!
Aerodynamika nie ma tu nic do gadania :) natomiast brak dostępu do kodów źródłowych obsługi uzbrojenia zapewne tak :) Od razu zastrzegę, że ani Amerykanie ani Rosjanie nie przekazują takich informacji przy zakupie uzbrojenia. Wyjątkiem jest tylko Izrael, który ma zastrzeżony w umowie dostęp do kodów źródłowych (choć zapewne nie 100%). To wynika z syndromu twierdzy.

 

Umowy można wypowiedzieć - jesteś przygotowany na konsekwencje ? Embargo na dostawy ropy, gazu, brak możliwości eksportu ? Izolację międzynarodową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że tam nie trzeba nic zmieniać w oprogramowaniu. Tylko podwiesić nowe uzbrojenie i dorobić do niego niezależny system sterowania.

 

18 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Umowy można wypowiedzieć - jesteś przygotowany na konsekwencje ? Embargo na dostawy ropy, gazu, brak możliwości eksportu ? Izolację międzynarodową ?

Embargo się dostaje za złamanie umów. Jeżeli umowa by została wypowiedziana to przestała by obowiązywać, czyli potem nie została by złamana.

Wyjątkowo obecność w UE by się na coś przydała. Nie można by na nas nakładać embarga ze względu na widzimisię (mimo niezłamania żadnych umów).

Obecnie Polska nie jest gotowa na taki krok. W sensie rządzący. Bo to nie jest rząd w prawdziwego zdarzenia.

Ale Polska jako kraj jest gotowa. Mamy ogromne złoża różnych minerałów i kopalin. Izolacja międzynarodowa tez by nie zadziałała.

Izolować by nas mogli tylko od dalekich krajów jak Chiny. Ale np. od Czech i Węgier (chętnych do współpracy z nami gdybyśmy mieli broń jądrową) nie.

Trzeba by po prostu to zrobić mądrze. Powrócić do węgla. Grać twardo na arenie międzynarodowej (pokazać ze jest się silnym, ale i poważnym (nie wybuchowym jak dziecko)). I dopiero się zabierać za bron jądrową.

Edytowane przez imprudent_before_the_event
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, imprudent_before_the_event napisał:

Zacznijmy od tego że tam nie trzeba nic zmieniać w oprogramowaniu. Tylko podwiesić nowe uzbrojenie i dorobić do niego niezależny system sterowania.

No cóż, przykro mi to stwierdzić, ale jest kolega ignorantem w tych sprawach. Także ja odpadam od dyskusji.
To nie jest II WŚ. Nowoczesny samolot jest trochę bardziej skomplikowany od Passata w TDI.
Nowym uzbrojeniem trzeba jakoś wycelować, trzeba go zrzucić w odpowiednim miejscu :) tu się nie da tego zrobić na oko, z samolotu lecącego np. 900 km / godz.

Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskanie broni jądrowej przez Polskę jest niemożliwe w tej chwili. Jak Panowie zauważyli zostalibyśmy odizolowani na arenie międzynarodowej i to by nas dobiło pod względem ekonomicznym i politycznym. Szybko nasze zapędy zostałyby ostudzone przez inne państwa. 

 

W obecnych czasach należy stawiać na inne formy obrony proporcjonalne do naszych realnych możliwości oraz zjawisk zachodzących we współczesnym świecie.

 

Pół żartem, pół serio: Jakby ktoś chciał przetestować broń jądrową nad domem swojej ex, to może to zrobić na tej stronie https://nuclearsecrecy.com/nukemap/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.