Skocz do zawartości

Jaki to kwiat?


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie ?, piszę do was w sprawie pomocy ( niestety ), otóż wyjechałem za granicę, wracam do domciu a w moich doniczkach istny szał macicy ...

Po pierwsze, to nie wiem już co to jest za kwiat, a po drugie, pierwszy raz od kilku lat, kwiatek wypuścił coś nowego dziwnego - czo to?

 

Co mam zrobić z tymi małymi, każde chyba powinno być w osobnej doniczne? Ale tyle tego ?

 

23149bca5707b29emed.jpg

 

99daee0c9d486453med.jpg

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Nie widzę dokładnie na zdjęciu... liście są wypełnione w środku miąższem? Myślę, że to zdecydowanie Aloes. Identico jak tu:

aloe-variegata.jpg

Tej roślinie nie wiele trzeba do szczęścia. Mój Tata kiedyś przywiózł z Niemiec małą odnóżkę aloesu zwyczajnego. Po paru latach tak się rozrósł, że miałam go w 4 doniczkach. 

Nie trzeba go często podlewać + wystarczy dać mu w miarę dużo światła. 

Miąższ z aloesu jest dobry na poparzenia/ trudno gojące się rany. Dobry też jest jako odżywka do włosów (wystarczy przekroić liścia wzdłuż i wetrzeć we włosy). 

 

Na Twoim miejscu te na drugim zdjęciu bym poprzesadzała do dwóch a nawet trzech doniczek. Duży do jakiejś większej, a te mniejsze rozdzieliła jeszcze na połowę i też przesadziła. I tak jak mówi @Nefertiti Dopiero po przekwitnięciu. 

Poniżej fajna stronka jak o niego dbać

http://www.chlorofilowydziennik.pl/2015/09/aloes-tygrysi-opis-i-uprawa.html#

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

A to nie jest Juka przypadkiem?

Zdecydowanie nie. To na 100% aloes. 

Juka wygląda tak:

794d78352f6baf57850c955c0ee0e40e147b933d

Albo tak:

juka-130-cm,large.jpg

@Byłybiałyrycerz No, te skubańce szybko rosną. :D Ja jakieś ponad 2 lata temu dałam odnóżkę aloesu zwyczajnego Mamie mojego - teraz ma ona go w dwóch doniczkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.