Skocz do zawartości

Leczenie homoseksualizmu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Nie wiem, czy temat jest. W każdym razie skorzystałam z wyszukiwarki i nie znalazłam, a bardzo mnie ciekawi Wasza opinia na temat leczenia homoseksualizmu.

Ostatnio bowiem na zajęciach poruszany był u mnie ten problem. A muszę także się przyznać, że środowisko dość katolickie. I mi mówi, że się w Polsce nie leczy homoseksualizmu, albo że się nie mówi, że można go w ogóle leczyć, co jest po części nieprawdą.

W swoim otoczeniu mam także homoseksualistów, trzy lesbijki znam, i jeszcze więcej gejów.

Może dlatego, że przyciągam ludzi z problemami. W każdym razie nie wiem, jakie są przyczyny ich homoseksualizmu. Z opowieści  jednak wynika, że to osoby niezwykle skrzywdzone przez życie, zwykle przez płeć przeciwną, gdyż na przykład były molestowane, wykorzystywane, czy znęcano się nad nimi.

Z drugiej strony nie wiem, czy w ogóle można to traktować, jako przyczynę, czy po prostu jako czynnik sprzyjający, jeśli taki w ogóle istnieje. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko jak zjawisko. Było, jest i będzie. 

 

Moje prywatne zdanie : jest to dewacja/choroba/wypadkowa jakiegoś traumatycznego zdarzenia. 

 

Personalnie do gejów i lesb nic nie mam. Niech se robią co chcą w swoich domach. 

Jednak popularyzacja tego zjawiska jest dla mnie jakoś alarmująca. Nie wiadomo, czy w obecnych czasach LGBTQ, poliamorie, feminizm, kosmopolityzm służą do rozwalenia jakiś nacji. Wiem, zajechało teoriami spiskowymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie homoseksualizmu jest jak leczenie tego, że ktoś woli kolor różowy niż niebieski czy pomidorówkę od rosołu.

Z tym się rodzimy i to nas w jakiś sposób definiuje. 

Oczywiście zdarzają się przypadki zmiany orientacji pod wpływem jakieś traumy i temu już owszem należy się przyjrzeć.

A i nie warto utożsamiać wszystkich homoseksualistów z uczestnikami wszelakich marszów równości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.