Skocz do zawartości

Dieta ketogenna


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za cenne rady, Wasze doświadczenia i spostrzeżenia @Tomko, @hatejoo, @PanG, @Stradi , @Mendrzec :D 

 

Czy dieta ketogenna nie koliduje ze spożywaniem kiszonek (kiszona kapusta, kiszone ogórki), bo te produkty działają na mnie jak narkotyk? :D 
Teoretycznie powinny być neutralne, ale może macie jakieś swoje doświadczenia? :) 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DanielS napisał:

Czy dieta ketogenna nie koliduje ze spożywaniem kiszonek

Jeżeli nie podbijają ci węgli to nie ma kłopotu. Tylko też bez przesady żeby jeść to hurtowo ? Ja np na redu w keto piję litrami napoje typu zero to mi pomaga łatwiej trzymać dietę. Chociaż jak ktoś to zaczyna to proponowałbym jednak starać się z miesiąc jechać na wodzie żeby oduczyć się smaku słodkiego(chęć na batoniki itp. mi napoje typu zero jako "słodkie" wystarczają)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hatejoo napisał:

Jeżeli nie podbijają ci węgli to nie ma kłopotu.

Nigdy się jakoś specjalnie nie wgłębiałem w skład warzyw i nie miałem pojęcia, że w takim np. ogórku kiszonym, czy kapuście kiszonej są w ogóle węgle @hatejoo ;) 
Oj muszę się zacząć edukować w tym zakresie. Dzięki :D 

 

Te pierdolone węgle są prawie we wszystkim ;) 

Jeżeli chodzi o słodkie, to z tym w ogóle nie mam problemu. Spokojnie mogę jechać na samej wodzie ze szczyptą soli kłodawskiej. Nigdy mnie do słodkiego nie ciągnęło ;) 

 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DanielS napisał:

Te pierdolone węgle są prawie we wszystkim

trzeba sprawdzać, nie ma lekko ? Zwłaszcza jak ktoś zaczyna to sugeruję jednak trzymać się mocno założeń do 30 węgli maks(błonnika nie liczymy)

 

 

 

 

Od tygodnia trzymam wysokie węgle bo już po redu jestem i powiem ci po 3 miesiącach keto człowiek się odzwyczaił od takiej gęstości posiłków i ciężko mi głupie 3000 kcal przejeść

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hatejoo napisał:

trzeba sprawdzać, nie ma lekko ?

Jak się trochę wgryzłem w temat, to sprawdzanie składu różnych produktów i dobranie pod to posiłków zaczyna mnie coraz bardziej kręcić @hatejoo :D 

 

Lubię wciągać praktyczną wiedzę i na bieżąco ją stosować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielS

 

osobiście polecam wypróbować(to moje stałe śniadanie nawet teraz na masie) jajecznice z serem(czasem boczkiem) i masłem orzechowym ... brzmi źle, ale smakuje zajebiście ?

 

Tylko masło orzechowe musisz kupić takie maksymalnie bez dodatków węgli i generalnie nie poleca się tego z orzechów ziemnych(te które głównie spotkasz w sklepach) sam najczęściej kupuje płynne z kfd bo ma bardzo dobre proporcje B/W/T. Jak masz problemy z proporcjami tłuszczu do białka to mascarpone może zrobić robotę. Z mięs głównie jadłem karczek, łopatkę i golonkę rzadziej białe mięso. Z innych niezbędnych produktów to oczywiście orzechy jako dodatek(laskowe, włoskie, brazylijskie, nerkowca), awokado. Jak chcesz bawić się w jakieś słodkie wypieki to na mące kokosowej znajdziesz trochę przepisów - ja mimo, że jednym z 3 moich zawodów jest bycie kucharzem to za leniwy żeby się z tym bawić ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja już ponad miesiąc jestem na keto. Oczywiście bez jakiejś manii, wyliczam ale też nie można popadać w przesadę poniżej załączam pierwsze wnioski.

-spadek masy ciała

-czytam etykietki staram się kupować maksymalnie nie przetworzone produkty. To dobre bez względu na dietę.

-libido 10/10

-więcej energii i "testosteronowych zachowań"

-gotowanie stało się przyjemnością. Nie wyliczam panicznie kalorii i w końcu jem z przyjemnością pełny duży posiłek bez "wyrzutów sumienia"

Polecam każdemu kto boryka się z nadwagą lub właśnie tkwi w panicznym wyliczaniu sobie kalorii przez co obsesja zabija przyjemność jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesowalem sie nigdy co jem, a jadlem duzo słodyczy, wegli białek, ale za to pije tylko wode od roku. Chce przejść na keto, ale nie chce stracić kg czy da sie tak? Myślę ze juz wystarczająco chudy jestem (85kg na 190cm), ze jak chuderlak to ja wyglądać nie chce. A chce przejść na keto w celu lepszego samopoczucia i ogolnie spróbować cos nowego w życiu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy nakreślą bracia co mi się konkretnie przydarzyło co się zadziało w moim ciele i dlaczego?

 

Miałem przerwę w keto ok miesiąca przez wyjazd. Jestem ponownie w adaptacji prawie 3 tygodnie. Przedwczoraj przegiąłem z alko pomijając, że nie potrzebnie piłem wódkę, bo nie jestem jej super fanem. Wypiłem ok pół litra na melanżu między 17 a 1 w nocy.

Wczoraj cały dzień umierałem, nudności, osłabienie plus wydalałem z siebie nadmiar tłuszczu cały dzień.

Dziś już trochę lepiej ale jeszcze się zbieram.

 

@Pater Belli @PanG @hatejoo???

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co no. Strułeś się :-)

A że w adaptacji, to i glukoza była zapewne b.nisko i organizm obciążony ponad normę. Patryk z "Pod Mikroskopem" opisywał w jakimś swoim filmie zjawisko metabolizmu nadmiaru alko w kontekście keto i opty. Polukaj i jak znajdziesz, to wrzuć dla potomnych ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.