Skocz do zawartości

Jaki kraj do emigracji na stałe warto wybrać?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

 

Rzucam tego typu temat, chętnie dowiem się, najlepiej od osób które wyjechały, gdzie warto w aktualnej chwili wyjechać.

 

Jasne, że warto wziąć pod uwagę możliwości zarobkowe w danym miejscu, ale nie tylko, bo praca to jedynie część życia, a resztę czasu fajnie byłoby w ciekawy sposób zagospodarować.

 

Sam nie mam wiele do powiedzenia, bo nie pracowałem ani nie żyłem dłużej za granicą niż poza krótkotrwałymi wyjazdami typowo turystycznymi.

 

Dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomieszkać chwile, rok, dwa w jednym kraju a później w innym dla porównania. Po kilku zaliczonych wybierzesz ten, który odpowiada Ci najbardziej. Tam gdzie żyłeś i czułeś się najlepiej.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia, mojego kumpla i rodziny, weź pod uwagę również jedzenie. Posiłki jakie będziesz spożywał za granicą, będą wpływać na Twój nastrój i zdrowie, żeby nie okazało się, że pieniądze które tam zarobisz wydasz w Polsce na leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tips6 napisał:

Jak wybuchnie 3 wojna światowa to australia może być taką szwajcarią europy.

W przypadku wojny atomowej. Każdy wysokorozwinięty (i nie tylko) kraj dostanie po tyłku. Nie po to mocarstwa atomowe zbudowały tak wielki arsenał aby ktoś na świecie skorzystał na ich wzajemnym zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na topie umieściłbym mikrokraje: Liechtenstein, Andora, Monako, Watykan, San Marino,  Jest tam raczej ciepło, czysto, tudzież bezpiecznie. Trudno dostać robotę, ale jak ją masz to luzik, duże gaże. Jeszcze to, że wszyscy obywatele się znają osobiście lub z widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Holandię, Szwajcarię, Austrię czy Wielką Brytanię albo Irlandię. Może koszty życia są wyższe niż w PL, ale wcale nie jest nudniej. Poza tym liczy się stabilność zatrudnienia, łatwość znalezienia innej pracy czy późniejsze możliwości emerytalne. Owszem, w Wielkiej Brytanii czy Irlandii lokalsi chleją i ćpają, ale nie trzeba mieszkać w takich dzielnicach razem z nimi. Poza tym w Holandii czy Wielkiej Brytanii łatwiej się zaadaptować, bo tam imigranci to chleb powszedni, gorzej w Austrii czy Szwajcarii, bo tam zawsze będziesz kimś obcym nawet ze znajomością języka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.