Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Marek Kotoński

Otoczka ochronna (cz. 1)

Recommended Posts

Założył ją ktoś na stałe? Ja łączę adżnę z czakrą sakralną (z góry na dół, potok wschodzący), a splot z gardłem (z dołu na górę, potok schodzący). I jak wizualizujecie sobie tę konstrukcję? W książce narysowane jest to koszmarnie, a forum DEIR chyba zamknięte.

 

 

Temat tylko o DEIR i tylko dla tych, którzy przeczytali co najmniej jedną książkę!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm przytoczę tu przykład sci-fi - pole ochronne - wygląd przybiera właśnie taki kształt bańki, dopiero od kilku dni to praktykuje nie jest to na stałe. Efekty DEIR są niesamowite, krócej sypiam i się wysypiam, chociaż przyzwyczaiłem się do krótkich nocek. Na pewno bardziej widoczne i odczuwalne jest to że ktoś chce Ci się wpierdzielić w życie i zajumać energie. Dziś co fakt mnie wyprowadzono z równowagi w pracy, że efektem tego było stłuczenie umywalki! Nie ma jak to pracować z pasożytem energetycznym w jednej firmie i to na dodatek matką. Nie polecam. Moje bańki przy może jeszcze 2 tyg. powinny zostać na stałe. Przyjąłem formę siedzącą gdy pracuje z czakrami, przyzwyczajenie od medytacji pytanie tylko czy może to mieć jakiś wpływ na to, domyślam się jak byłbym wstanie usiąść w lotosie to efekt byłby zarąbisty. Jednak ciało mi narazie na to nie pozwoli :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dziwne że ją odczułeś - ale jeśli zdenerwowałeś się w robocie, to znaczy że jej nie masz. Odłączasz meduzę i jesteś dla niej niewidzialny, więc wszyscy jakby Cię ignorują, co tłumaczy autor dopiero w drugiej części.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś zacznę drugą część. Potrzeba mi praktyki ;), nie ma aby czasem szkół DEIR w Polsce czy tylko sympatycy są?

 

Edit: http://deir.pl/faq/  strona DEIR Polska, FAQ ; p. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś jest pierwszy dzień kiedy otoczka trzyma cały czas jak narazie, jestem na etapie programowania z drugiego stopnia widać rezultaty gołym okiem :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wyobrażam sobie bańkę która wychodzi z adzny (6) i z swadisthara (2) oraz z manipury(3) i vishudda(5), które łączą się z docelowymi. Co masz na myśli mówiąc pół otoczkę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W książce jest napisane, papierowej - bo taką wersję mam, że potok ziemi ma iść np. z adźny do sw, a potok kosmosu ze splotu do gardła. Tymczasem ma być tak, że potok ziemi idzie z adżny do sw, oraz z gardła do splotu, a potok kosmosu analogicznie z powrotem - ze splotu do gardła, i ze sw do adżny. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a widzisz ja w elektronicznej miałem pełną otoczkę, z góry na dół i na odwrót. dochodze do tematu uzdrawiania w drugiej ksiazce, odezwala mi sie stara dolegliwosc z czesci ledzwiowej kregoslupa, co moglo sie stac wedlug 2 cz ksiazki mimo otoczki i stanu wzorcowego. : p

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle rysunki w książce są po prostu fatalne - no ale spoko. Po założeniu otoczki, powinieneś trzy tygodnie odczekać przed drugą częścią. Ja już dokańczam trzecią książkę V etapu, kosmos tam jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłębiłem się w tą lekturę.

 

Moje pytanie, nie związane z tematem głównym- skąd można pobrać wcześniejsze etapy rozwoju? Bo na necie znalazłem jedynie w wersji rosyjskojęzycznej a w tym języku nie umiem i nie jestem orłem jeżeli chodzi o internety...

 

Wracając do otoczki.

 

Czuję jak ją wytwarzam. Potrafię sobie wyobrazić tworzenie kapsuły wokół siebie oraz wyczuć przepływ energii jak wskazane w książce.

 

Moje pytanie brzmi: czy jeżeli dzisiaj się wkurzyłem (samo ego zareagowało), lecz nie poczułem tego jakby "w środku", to otoczka jest założona poprawnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie na chomiku jest wszystko, ja kupiłem na allegro nówki wszystkie. Jak założyłeś otoczkę, skoro nie masz książki i nie znasz zasady jej tworzenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech, internety... dlaczegóż jestem informatyczną nogą? :(

 

Mam poziom V w domu (kompletny) i zagłębiając się w początek "Pewności" jest rozrysowana otoczka oraz uproszczony schemat pól energetycznych plus temat w internecie odszukałem.  Również dlatego pytam się o kwestię wcześniejszych poziomów, gdyż Dimitri zaleca zagłębienie się w nie i zapoznanie, co o dziwo nie jest niezbędne. Etap V zamówiłem przez empik i szczerze przyznam się, że we Wrocławiu zrobiłem tournee po księgarniach i tylko w empiku mieli na zamówienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przerwałem tydzień temu drugą część, by skupić się na otoczce. Efekty są nie wiarygodne, zdarza się że otoczka potrafi zaniknąć, jednak szybko zakładam ją na nowo. Wyobrażenie jej przybrało nową formę - promienie rożnego koloru tworzące barierę, wychodzące z 2 i 6 czakry łączące się wzajemnie oraz 3 i 5. Zdarzyło mi się w tamtym tygodniu, wykonać, przypadkiem w kolejce coś związane z energią adzny, stała przede mną starsza kobieta gdzieś koło 60-70 lat, która się przesuwała z kolejką do kasy ale zostawiając dużo miejsca przed sobą. Nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale pomyślałem że użyję energii nie słów aby się przesunęła, jako że adzna mi się kojarzy trochę z energią oddziaływania na otoczenie wyobraziłem sobie energię wystrzeliwującą w jej stronę, przez sekundę miałem wrażenie oporu, ale zaraz po chwili dokładnie jak pomyślałem przesuń się do przodu zrobiła to, choć nikt się w kolejce nie ruszył, przypadek? Był dziwny efekt uboczny dziwne uczucie, otoczka mi tego dnia padała musiałem ją na nowo zakładać kilka razy. Jednak Ciekawe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arox - sama otoczka nic nie da, musisz dokładnie przeczytać pierwszą część. Tam jest masa materiału o urokach, potokach i pracy z nimi - otoczka jest tylko zwieńczeniem tej pracy, a porażenia na potokach nadal będą. Część 5 to jak dla mnie kosmos, przy okazji bardzo ciężko napisany. Zaczałem czytać ostatnią część, ale to już są bardzo zaawansowane techniki.

 

Teazah - autor pisze, że trzeba ją ciągle zakładać ale w końcu stanie się stała. Jednak w części bodajże czwartej napisał, że i wtedy może spaść, więc trzeba ją znowu założyć. Zazdroszczę, ja nadal oprócz niewyraźnych odczuć nic nie odczuwam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przed wczoraj jak zalożyłem otoczkę tak do dzisiaj się trzyma, nawet jak wypiłem wina trochę :D,najlepsze jest to że mimo iż narazie chce się skupić tylko na otoczce, a przerabiałem już końcówkę 2 książki, to programowanie na sukces działa urzeczywistnia się, może to też dzięki współpracy ze świadomością ale mimo wszystko tak jak sworzyłem bańkę i co widziałem tak to się dzieje  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dużą niezgodnosć w opisie działania czakr.

Czakry ponoć wyglądają na kształt leja czy trąbki skierowane w przód i tył, więc jak niby mają działać tworząc otoczkę na boki??

blog_dd_5131185_7973909_tr_phpthumb_gene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, byś wyobraził sobie, jak prowadzisz energię z poszczególnych czakr i zapętlasz prze inne. jedno drugiemu nie wadzi. To jest praca z energią. gdy zapętlisz, zrobisz układ zamknięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W książce jest wiele nieścisłości - ja otoczkę robię do przodu od ciała, a nie na boki. Dziwi mnie fakt, że tak hujowe są rysunki w książce. Tragedia. No i ciągłe mylenie manipury z czakrą bliskości.

 

Otoczka to po prostu zamknięcie czakr, żeby nie miały dostępu do nich egregory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłem do DEIR II, poczekałem tak jak wspomniałeś, otoczka ochrona zaczęła być czymś naturalnym, codzienna medytacja i wizualizacja ,iż wraz z oddechem otoczka jest wzmacniana przez przepływ energii pozwala na utrzymanie jej. Pojawiło się u mnie bardzo ciekawe odczucie kontroli tego co do mnie trafia, mam tu na myśli energii, jeśli chce przyjmować od kogoś pozytywną energię robię to. Różnica jednak z przyjmowaniu energii polega na tym że nieświadomy człowiek potrafi z tą energią czasami przyjąć, czyjeś cele. Nie zawsze przyjmowanie celów innych choć z początku owianych pozytywną energią może być w dalszym etapie dobre. Ja czuje kontrole, nie robię czegoś bo ktoś by tak zrobił. Jednak przyjmuje jego energię w czystej postaci. Wyjątkiem jest negatywna energia tą omijam. Staram się teraz aby stan wzorcowy był naturalnym stanem. Moja droga stała się wyraźna i czysta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Marek Kotoński
   Kolega, zapalony fan DEIR, przetłumaczył nam z książki Wereszczagina o egregorach (niestety tylko po rosyjsku), ćwiczenie na zwiększenie wrażliwości odczuwania centralnych potoków. Dziękujemy!
    
    
   W książce to ćwiczenie poprzedza rozgrzewka energetyczna, czyli zestaw ćwiczeń z pierwszego stopnia DEIR:
   machanie eteryczną ręką
   wydłużanie eterycznej ręki/sięganie odległych przedmiotów
   Sterowanie wschodzącym potokiem (strzałka – wypuszczanie/zasysanie energii Adżiny)
   Sterowanie zstępującym potokiem (strzałka w obszarze Manipury)
   Całościowe czucie potoków – odczucie koralika, równomierny, mocny i chroniony przepływ energii przez całe ciało.
    
   Cała uwaga – na potoki
    
   Zwiększenie wrażliwości odczuwania centralnych potoków.
   Usiądź wygodnie tak, aby ręce i nogi się nie stykały. Odczuj nogami podłoże i upewnij się, że ciało znajduje się w komfortowej pozycji. Zamknij oczy, to pomoże zwiększyć skupienie na odczuciach ciała. Skup swoją uwagę wewnątrz, w środku głowy. Obserwuj i rejestruj świadomie różne odczucia. Następnie przenieś uwagę niżej na podstawę czaszki, skupiając się na nowych odczuciach. Teraz skup się na podstawie języka. Przejdź z górnej części szyi do dolnej, przenosząc stopniowo swoją uwagę. Przejdź przez obszar klatki piersiowej. Jeśli doświadczasz śladów emocji, kawałków myśli, przechwyć je, ale nie poddawaj analizie czy pracy rozsądku. Przemieść swoją uwagę przez obszar przepony i niżej do podstawy, zwracając uwagę na odczucia. Następnie przemieść ją w obszar ud, kolan, łydek i przejdź do kostek. Zwracaj uwagę na odczucia, następnie skup się w na stopach i piętach.
    
   Teraz skup uwagę w środkowym miejscu, pomiędzy śródstopiem a palcami obu stóp przez dłuższą chwilę. Im więcej czasu będzie trwało Twoje skupienie, więcej nowych i szczegółowych odczuć się pojawi. W pewnym momencie zauważysz, jak największy palec “domaga się” uwagi. Włącz go w pole swojej uważności. Po chwili zauważysz, że poszczególne palce także domagają się włączenia w pole uważności. Włącz każdy z nich kolejno. Teraz obszar śródstopia domaga się uwagi, włącz go w pole uważności. A teraz włącz i piętę. Odczuj wyraźnie całą stopę. Oddychaj wolno i swobodnie. I tutaj zacznie się pojawiać odczucie miejsc, w których energia zaczyna się poruszać w górę. Podążając za nią wznieś uwagę do kostek i utrzymaj ją tam. Pojawi się zwiększające napięcie domagające się wzejścia w górę, lecz intencjonalnie pozostań na miejscu. Natężenie odczucia zacznie wzrastać i kiedy będzie naprawdę mocne, pozwól się wznieś uwadze do łydek. Powtórz proces zatrzymując celowo swoją uwagę, następnie wznieś ją do poziomu kolan, cały czas poszerzając pole świadomości tak, by obejmowało poprzednie etapy od palców wzwyż. Następnie kiedy odczucia uzyskają intensywny charakter, wznieś swoją uwagę w miejsce stawu biodrowego. Skup uwagę na różnorodności odczuć powtarzając proces. Następnie przemieść uwagę w obszar krocza. Spróbuj odczuć napływające fale energii. Gdy odczujesz 5 takich napływów, możesz przenieść swoją uwagę w obszar kości ogonowej. Powinno się pojawić uczucia napełnienia jakby mlekiem, wypełniającym Twoje ciało.
    
    
   Zwróć uwagę na całą gamę odczuć. Pozostań na tym poziomie. Teraz wnieś uwagę wzdłuż kręgosłupa ponad obszar sakralny. Cała dolna część ciała posiada całą gamę różnych odczuć. Wznieś się do obszaru splotu słonecznego. Jakie są odczucia, gdzie powstają? Odczuj każdą komórkę. A teraz wnieś swoją uwagę ponad obszar przepony. Przejdź przez nią oraz klatkę piersiową spokojnie i łatwo. Kiedy dotrzesz do dolnego końca szyi, zatrzymaj się tutaj. Teraz wznieś się w obszar tarczycy. Bardzo ważne jest skupić tutaj swoją uwagę. Teraz przejdź w obszar podstawy języka i odczuj całą przestrzeń ciała z góry do dołu. Teraz przenieś swoją uwagę na niższą część czaszki. Centralne obszary mózgu oraz skalpu. W końcu skup swoją uwagę na całym ciele. Centrum twojej uwagi znajduje się ponownie w głowie. Teraz obejmij wewnętrznym spojrzeniem przestrzeń z góry do dołu. Odczuj wewnętrzną objętość. Odczuj cały kształt, każdy fragment jako kontinuum ciała. Jego jednorodność i różnorodność, pełnię.
    
    
   Następnie zacznij swobodnie szybować w dół, na poziom przedniej części szyi. Opadnij na poziom ramion i roztocz swoją uważność jednocześnie na obie ręce. Przez łokcie do nadgarstków, rąk, śródręcza oraz palców. Obserwuj odczucia w kciukach. Tylko w tym miejscu pojawia się cała gama nowych odczuć. Oddychaj równomiernie. Odczuj wszystkie nowe wrażenia. Teraz dodaj kolejne palce zaczynając od wskazującego, przez środkowy, serdeczny i mały. Utrzymuj uważność wszystkich palców dodając do tego świadomość śródręcza. Zauważ wysoką gęstość odczuć w tym obszarze. Teraz wnieś uwagę do nadgarstka. Ponownie skup się na odczuciach całości dłoni. Teraz wnieś się do poziomu łokci i wznieś się przez nie w kierunku ramion. Odczuj obie ręce jednocześnie. Teraz zbierz razem odczucia głowy, szyi, rąk, tułowia i nóg. Odczuj cały kształt od wewnątrz. Zwróć uwagę na każdy zakątek, eksploruj swoją przestrzeń i ponownie odczuj całość, objętość swego ciała.
   Mało tego, przenieś teraz uwagę w dół, w kierunku pięt. Skup swoją uwagę na najniższym obszarze, który styka się z podłożem. Odczujesz bardzo wyraźne wrażenie. Może to być pieczenie, gorączka, mrowienie, odczucie grawitacji, wzrostu temperatury lub inne reakcje. Utrzymuj tam uwagę, dopóki nie doznasz intensywnego wzlotu. Jak tylko poczujesz, że Twoja uwaga wzlatuje niczym przez rury przemysłowe, obserwuj jak fala zabiera Twoją uwagę przez obszar mięśni łydek, kolan, bioder. Nim się zorientujesz, przejdziesz przez klatkę piersiową, szyję i przez głowę. Twoja świadomość uwolni się nicią poza ciało eteryczne.
    
   A teraz poszybuj w dół, znów znajdziesz się w tym samym miejscu, w obszarze pięt. Wiesz teraz jak kierować i utrzymywać uwagę. W miejscu gdzie powstaje impuls, wykonaj głęboki wdech i poczuj, jak poruszasz się niczym na nici, z dołu w górę. Teraz wykonaj głęboki wydech i wyrzuć energię przez palce w otoczenie, mając na uwadze jednocześnie płynny ruch wzdłuż przestrzeni ciała. Ponownie przenieś się w dół. Wykonaj miękki wdech, wznieś się w górę, zwróć uwagę na przepływ energii w okolicy szyi i dokonaj emisji energii przez palce rąk. Poczuj jak energia porusza się na zewnątrz. Powtórz cztery razy.
   Teraz wstrzymaj swój oddech. Zaczynasz pracę w odwrotnym kierunku. Robiąc wdech, poczuj ruch w odwrotnym kierunku: Przez palce zacznij wchłaniać energię otoczenia (najlepiej srebrną lub złotą) i wykonując wydech, odczuj ruch w przestrzeni swojego ciała. Przenieś uwagę przez szyję i wyprowadź energię kolejno przez gardło, przeponę, brzuch, miednicę, biodra, kolana, stopy na zewnątrz. Ponownie na wdechu odczuj, jak energia wchodzi przez palce w okolice szyi i jest uwalniana w odwrotnym kierunku. Powtórz dwa razy.
    
    
   Pora by znowu wstrzymać oddech i zmienić sytuację. Zwróć uwagę w kierunku stóp, wykonaj wdech i odczuj energię, jak płynie w kierunku szyi. Wstrzymaj oddech i wykonaj wydech, uwalniając energię przez całe ciało. Przy wydechu odczuj, jak energia uwalnia się poza ciało. Ponownie przy pomocy wdechu wciągnij energię z dołu i przy wydechu odczuj jej emisję przez całą powierzchnię ciała. Jest to wyjątkowo przyjemne ćwiczenie i może być wykonywane np. w trakcie kąpieli. Powtórz jeszcze dwa razy.
    
    
   “Zmieńmy teraz płytę”. Dokonaj wdechu, koniecznie jest zaabsorbowanie energii całego otoczenia dookoła. Teraz przy wydechu wyemituj energię przez palce. Kolejny wdech całą powierzchnią ciała i wydech energii przez palce. Powtórz jeszcze raz. Teraz pozwól temu odczuciu przeminąć.
    
   Otwórz oczy. Znajdujesz się z powrotem w stanie „tu i teraz”. Masz zupełnie nowe odczucia w ciele. Jak się czujesz? W którym miejscu czujesz się silniejszy? Zapewne odpowiedzią będzie: wszędzie. Zmieniła się gęstość odczuć w całym ciele – naprawdę zwiększyła się ona w całej przestrzeni wnętrza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.