Skocz do zawartości

Toyota Celica VII


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Kto wie, może wyrwiesz na niego jakąś piękną kobietę?

Łatwiej jest być w stanie utrzymać piękny samochód niż piękną kobietę :D 

Najbardziej interesuje mnie rocznik 2003 i wyżej, tzw. poliftowy.

 

Są dostępne w silnikach 1.8, jeden z 143 km, drugi 1.8 z 192km. Najwięcej jest oczywiście tych ze 143km.

I tych właśnie bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis kupilem moj pierwszy wlasny samochod  w wieku 23 lat za samodzielnie zarobione pieniadze, gdzie normalnie znajomi Maja fury od 5 lat.

Jest to Citroen Saxo 1.5d z 2001 roku, 147 000 km przebiegu. Kostzt 2500zl.

Powiem wam, ze dopiero jak sie kupi cos wlasnego za swoje to sie dopiero dba i docenia. 

 

Edytowane przez Vladimir
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis?

15 letniego auta nie kupuje się z myślą " na lata, porządny, nie po mechanikach".

Robisz błędne założenia, poza tym po takim aucie widać, że to stary szrot - nawet jak ma tzw. klimat i retro feel. Prywatnie bardzo lubię Celi, ale kupić to w dzisiejszych czasach?

 

Masz kasę - Kia Stinger, Alfa Giulia, nowe.

Nie masz, Astra - lejesz paliwo, jeździsz, zapominasz i wyrzucasz śmiecia jak się zużyje.

 

esit: Ps. Kiedyś "zachorowałem" na Calibrę, na szczęście nie kupiłem - z perspektywy lat lałbym w majty ze śmiechu, widząc siebie w takim aucie. Fura w sam raz na dzi*y z remizy, nie obrażając żadnej remizy!

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te toyoty jak nie są zajechane i prostowane już ze dwa razy to podobno mają problem z wciąganiem oleju. Poszukaj na forum toyoty info.

 

Co do kolegi  który kupił sobie saxo zakonserwuj ją od dołu bo lubią rdzewieć i wymień rozrząd i olej na początek :)

Edytowane przez Tomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Dlatego mnie interesuje polift, ktory podobno tego problemu nie miał.

@Exar Trochę Cię rozumiem ale przecież ja tym 5 lat jeździć nie będę ? pewnie z 2-3 i zmienię na coś innego.

A Celicę wyciągnąłem na środek, bo auto mi się całkiem podoba, co do reszty, to wiadomo, trochę zasięgnąłem języka ale szukam kogoś, kto być może takie auto miał/ma.

Czyli - orientuję się w temacie :D Po prostu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się podobała bryła tego auta, gorzej w środku. Ale to Toyota, więc nie powinna się tak psuć jak niemieckie cuda techniki. Sportowe auto, więc licz się z twardym zawieszeniem i jednak w 90% z zajechanymi egzemplarzami.

 

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler Solidne niemieckie samochody skończyły się ok. 2000 roku a japońskie kilka lat później.

Dziś niemieckie, japońskie, koreańskie to jeden szajs, silniki biorące olej, zawodna elektronika, skrzypiące plastiki, cienkie korodujące szybko blachy z ekologicznymi lakierami bez ołowiu, itd. 

 

@Quo Vadis? Auto fajne ale mało popularne. Ciężko będzie znaleźć wiele części w rozsądnych cenach, a na naprawę i ściągnięcie ich z zagranicy możesz czekać miesiącami. 

Edytowane przez realista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? Miałem taką w wersji 192km i muszę przyznać, że prowadzenie i lekkość bytu jak w gokarcie. 
Auto generalnie bezawaryjne - raz w roku przegląd olejowy i łożyska w tylnych kołach. To chyba jedyne koszty serwisowe.

Z minusów na pewno bardzo słabe wyciszenie, masakrycznie niewygodne wsiadanie/wysiadanie i wszechobecny plastik. Żeby dynamicznie jechać trzeba ją bardzo wysoko kręcić, ale wtedy też rośnie spalanie, bo tak średnio przy ekonomicznej jeździe wychodzi ok. 10 litrów na 100 kilometrów.

Generalnie polecam fanom sportowej jazdy, mimo napędu na przednią oś.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.