Skocz do zawartości

Kobietopedia opinie i recenzja książki


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że po przeczytaniu tej książki o kobietach zyskałem nową perspektywę na relacje damsko męskie. Postanowiłem zamieścić swoją, krótką recenzję Kobietopedii i zapytać, jakie są Wasze opinie po jej przeczytaniu?

 

Autor Marek Kotoński przelał na papier bardzo dużo niewygodnej, ale prawdziwej wiedzy, której czytelnik nie znajdziecie w większości publikacji poprawnych politycznie. Zaskoczyła mnie tak duża otwartość w pisaniu, podzielenie się z czytelnikami emocjami, które w nim tkwiły bez upiększania i chęci aby się komuś przypodobać. Mamy obrazy uczuć i emocji, które targały autorem na różnych etapach jego życia oraz relacji, jakie miały miejsce. Jednocześnie w książce Kobietopedia tłumaczy zachowania kobiet, podpierając się merytoryczną wiedzą z książek o ewolucji i psychologii. Nie boi się poruszać tematów niewygodnych dla kobiet, środowisk feministycznych i lewicowych.

Sam czytając Kobietopedię mogłem chwilami utożsamiać się z autorem. Wiele sytuacji opisanych w książce miało miejsce w moim życiu, choć wtedy nie zdawałem sobie jeszcze sprawy z ich prawdziwego znaczenia.

 

Nie zgadzam się z treścią publikacji w 100%, jednak większość opisywanych kobiecych zachowań jest bardzo trafna i przełomowa w publikacjach tego typu. Dlatego postanowiłem napisać tę krótką recenzję i zapytać o Wasze opinie o Kobietopedii.

 

Dla tych, którzy jeszcze nie przeczytali, polecam serdecznie w sklepie z wersją PDF: 

https://samczeruno.pl/sklep/downloads/kobietopedia-cz-1/

Edytowane przez realista
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek w wielu swoich wypowiedziach ma dużo a nawet bardzo dużo racji, jednak jak sam uczy, że każdy ma interes w tym co mówi. Podobnie jest z nim faceci w związkach zaprzestają swoich pasji, rozwoju i bardzo często zostają pod pantoflem. Co jest słabą stroną silniejszej płci. Dlatego nie jest mu po drodze by samce odchodzili do kobiet i byli w szale haju hormonalnego bo tracą głowę. Ustalmy że ten haj to naturalny narkotyk, i On ma tego świadomość.

Na pewno młody człowiek nie powinien pod wpływem emocji, haju być w związku z jedną kobietą powinien próbować i sprawdzić kilka kobiet zanim się zwiąże z tą jedną. 

Jednak Pan Rafał Olszak twierdzi że da się stworzyć dobry wartościowy związek i ja się pod niego przypinam. Lecz trzeba umieć sterować stanem emocjonalnym kobiety, być poważanym w związku i społeczeństwie i wiele różnych rzeczy, o których mówi Marek dlatego go słucham.... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku możliwe, że jest to jedyna lektura, którą przeczytałem dwa razy i będę czytał po raz kolejny.

Przeplatane jest to oczywiście wiedzą i historiami z forum w danych odstepach czasu.

Uważam, że to dobre rozwiązanie utrwalać sobie tę wiedzę po każdej większej dawce realiów tutaj przestawianych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Raivo napisał:

W moim przypadku możliwe, że jest to jedyna lektura, którą przeczytałem dwa razy i będę czytał po raz kolejny.

Przeplatane jest to oczywiście wiedzą i historiami z forum w danych odstepach czasu.

Uważam, że to dobre rozwiązanie utrwalać sobie tę wiedzę po każdej większej dawce realiów tutaj przestawianych.

 

Ja też 2 razy czytałem i zamierzam do niej wracać co jakiś czas raz na kilka miesięcy minimum.

Matriks to smród, który ciągnie się i ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, darbyd napisał:

Na pewno młody człowiek nie powinien pod wpływem emocji, haju być w związku z jedną kobietą powinien próbować i sprawdzić kilka kobiet zanim się zwiąże z tą jedną. 

Haj i emocje towarzyszą zawsze związkowi, tylko nie zawsze są to emocje pozytywne...

W jakim celu miałbym testować "inne opcje" jeżeli w danej relacji jest mi dobrze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darbyd napisał:

A skąd wiesz że z inną nie będzie fantastycznie, to tak samo jak jesz tylko u mamy to skąd wiesz że inna kuchnia nie będzie smaczniejsza???

Tym sposobem można przerzucać baby w nieskończoność w poszukiwaniu tej..."jedynej" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi aby skakać z kwiatka na kwiatek ale po to by mieć obeznanie. Zresztą zalecane jest unikanie trwałych związków przed 40 rokiem życia osobiście zaleca to Marek, Najpierw pozycja kasa a także umiejętne kierowanie emocjami kobiet co nabiera się z doświadczeniem. Źle a nawet bardzo źle gdy wejdziesz w związek i ona stanie się Twoim całym światem. Kobieta powinna być promyczkiem szczęścia a nie całym szczęściem. 

Sam tak zrobiłem że byłem tylko z tą jedyną i teraz żałuję gdybym znał te forum 20 lat wcześniej. 

Zrób jak chcesz przyjacielu ale mądry człowiek uczy się na błędach, głupi powtarza ciągle te same błędy a sprytny uczy się na cudzych błędach.....

Pozdrawiam i udanych decyzji w życiu życzę......  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darbyd napisał:

Nie chodzi aby skakać z kwiatka na kwiatek ale po to by mieć obeznanie. Zresztą zalecane jest unikanie trwałych związków przed 40 rokiem życia osobiście zaleca to Marek, Najpierw pozycja kasa a także umiejętne kierowanie emocjami kobiet co nabiera się z doświadczeniem.

Nie wiem po co facetowi trwały związek po '40... Sensowne jest dla mnie właśnie założenie rodziny możliwie wcześnie, a nie możliwie jak najpóźniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu wątku.

Dla mnie Kobietopedia ma opinie bardzo pozytywną, jako taka podstawowa lektura dla mężczyzn i kobiet. Książka, która powinna być obowiązkowa już w gimnazjach albo szkołach średnich. Młodzież potrafiła by zacząć myśleć samodzielnie i przestać być programowana przez otaczającą nas ideologię. Pozwalając zrozumieć jak funkcjonuje mózg kobiety, jakimi prawami rządzą się jej instynkty, oraz ile warte jest to co mówi odniesieniu do tego co tak naprawdę robi.

Tej książki nie da się zrecenzować w kilku zdaniach, trzeba przeczytać i wyciągnąć wnioski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.