Skocz do zawartości

Zdradzony mąż bez odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wyrok-za-malzenska-zdrade-sad-najwyzszy-niewierna-kobieta-i-kochanek-nie-musza-placic,919593.html?fbclid=IwAR1nxOsnC5bt_tcfYisSxaFhwbitruhG4r2I1vgFzVMS5qlPiTxbaJv32N4

 

Spójrzcie Panowie na to. :) Mrozi krew w żyłach. Podręcznikowy przykład tego, co powtarza @Marek Kotoński. Koleś wychował w nieświadomości czwórkę NIESWOICH dzieci. Poświęcił grube tysiące złotych. Odszkodowanie jednak zdaniem Sądu Najwyższego za te wszystkie stracone lata i pieniądze mu się nie należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek już był na Forum:

Moim zdaniem błędem było domaganie się odszkodowania od kochanka - i tak też prawdopodobnie uzasadni to SN. Co tworzy nieciekawe konsekwencje dla monogamizmu uzasadnionego normami prawnymi.

 

Gdyby nagle zaczęło działać prawo poprawnie, i za nienależne alimenty na nie swoje dziecko, fałszywie oskarżony ojciec dostawałby zwrot i odszkodowanie (niezależnie od czasu jaki upłynął), to budżet państwa poszedłby się pier...ć, a za nim porządek społeczny i spora część rodzin. Do tego nie dopuści żadna z aktualnie działających klik politycznych - nie w sytuacji, gdy ~50% elektoratu zostałoby potencjalnie taką decyzją poszkodowane - już wprowadzenie katastru, bykowego i VAT 33% naraz byłoby bezpieczniejsze politycznie.

"My was chronimy przed konsekwencjami waszej zdrady, a wy na nas głosujecie" - do tego to się sprowadza.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sąd, ale w artykule skupili się na zdradzie i na stratach dla męża jakie ona przyniosła. A przecież ten facet puszczony w bambuko, wychowywał i łożył pieniądz, swój czas na nie swoje dzieci. Jeżeli to jest nieważne, to po jaką cholerę ludzie mają płacić alimenty? Sam pieniądz licząc tylko wysokosć alimentów od 4 dzieci, to wymierna wartość i można ją policzyć. Przynajmniej to mężowi zwrócić.

Edytowane przez balin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AdamPogadam napisał:

"Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich poszkodowani są teraz kochankowie..."
Panie dostają zielone światło do jebania po gałęziach, nowoczesność i postęp, równość i braterstwo....

Jak ta rzecznika z uśmiechem na twarzy to mówi,  bawi ją ta cała sytuacja ... żenujące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prawo kieruje się pewną logiką. Ja sam nie jestem prawnikiem, ale w sądzie stawałem i pisałem pisma. Ważne jest kogo i o co się pozywa i na jakiej podstawie. Być może zdradzony mąż mógłby ubiegać się o zwrot nakładów na dzieci.

 

Ps. Czytałem kiedyś, że w Hiszpanii w podobnej sytuacji (3 z 4 dzieci nieslubne) sąd przyznał wysokie odszkodowanie od żony, no ale mogły być apelacje itp. Nie pamiętam finału.

Edytowane przez Kapitan Horyzont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamPogadam napisał:

Panie dostają zielone światło do jebania po gałęziach, nowoczesność i postęp, równość i braterstwo....

Spodobał mi się pewen aspekt prawa do aborcji. Zaje się z poruszony przez szanownego Pana psychologa w tym filmie: 

 

 

Jestem za prawem do aborcji również dla mężczyzn. Ale by się świat wywrócił do góry nogami hehehehe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno o tym myślałem. Dlaczego to panie mają decydować o naszym ojcostwie, często podstępem i wbrew naszej woli? Dajemy po jednej komórce, czyli po równo. Fakt, że kobieta nosi ciąże jest niczym w porównaniu do utrzymywania jej efektów. Być może jest to droga do normalności. Idąc za szwedzkim przykładem zgody na seks, możemy dojść do zgody na urodzenie dziecka. Bez takiego świństka pani nie będzie miała prawa urodzić i ciągać nas później po sądach. Zresztą dlaczego w ogóle miałaby mieć takie prawo? Przemoc finansowa to lewacki termin, przemocą nie jest brak działań.

 

Zaraz mnie zjedzą wszyscy antyaborcjoniści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No tak - jak ja cię okradnę to nie chciałem ci wyrządzić krzywdy tylko się tanio wzbogacić a więc żadna rekompensata ci się nie należy.

 

Poza tym to jest absurd nad absurdy bo wyroki sądu rejonowego i okręgowego dotyczą naruszenia dóbr osobistych a najwyższego rzekomego nie złamania prawa przez zdradzających. Czyli sąsiad ci ukradł kurę którą najpierw wywiódł za płot twojej posesji za pomocą przynęty. Prawa nie złamał więc jest niewinny. Ty jesteś sobie winien, że kura ma kurza naturę i dała się złapać na tanią sztuczkę i że jej nie dopilnowałeś. Twoja wina.

 

 

 

--

2 hours ago, HateMeMore said:

Nie tylko kwestie odszkodowania materialnego ale trzeba też spojrzeć jak ten człowiek musi się teraz czuć.

O tym właśnie mówię, sprawa była o odszkodowanie za straty moralne a "niezależny" sąd najwyższy uzasadnia odrzucenie niezłamaniem prawa. Tylko nie o to w sprawie chodziło. Chyba że ja tu czegoś nie rozumiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kochani, dzisiaj znajoma dostała bardzo ciekawe info od koleżanki. To jak w tych przestrogach Marka, że kobiety i ich dzieci będą cierpieć przez ten cały systemowy femiterroryzm. Jej syn szczęśliwie ożenił się, zbudował dom własnymi środkami i siłami, za co małżonka wspaniałomyślnie zdradziła go z jakimś "turasem". Teraz straci pół domu oraz zbuntowane przez matkę polkę dzieci. Jego matka rozpaczliwie latała po prawnikach szukając pomocy. 

Edytowane przez AdamPogadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna być gorzej. Ci bardziej kumaci unikają "cyrografów" a reszta stada kredyt na wesele bo tak trzeba, zazwyczaj po stronie pana młodego. Potem płacz bo dzieci nie twoje, od kilku lat pupka zamknięta a między czasie żonkę puka sąsiad. A na rozwodzie Ci dowalą przemoc ekonomiczną bo nie chciałeś dzieciom kupić butów Gucci i to wszystko twoja wina. W Niemczech znam gościa co sąd zasądził iż dla niego zostaje tylko 800e na życie a reszta dla ex żony i dwoje dzieci ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.