Skocz do zawartości

Znowu poszkodowane - tym razem maturzystki


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

O mojej uczelni dwa lata temu było głośno przez to:
http://www.wykop.pl/ramka/3907859/rownosc-kobiet-i-mezczyzn-na-umcs/
Tak się składa, że jestem na tym samym wydziale (Matematyki, Fizyki i Informatyki) i spotkałem kumpla, który studiuje informatykę już po tej ofercie, która tak powinna kusić płeć żeńską. 
Efekt? 
W grupie 70 osób czekających na wykład (przechadzałem się na szybko, ale zwróciłem na to uwagę) - tylko max. 6 było studentkami. Reszta to głównie studenci, typowi kujoni/nerdy z wyglądu (jak zresztą na całym wydziale...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smutkiem stwierdzam, że wsparcie dla kobiet chcących studiować informatykę w dalszym ciągu nie jest wystarczające...stypendia, konsultacje, wszystkie te zachęty, fundusze europejskie...i pomimo tego wszystkiego okazuje się, że wśród studentów tego kierunku wciąż mamy zaledwie 14,6 procenta kobiet. Mizerny wynik.

Trzeba wzmóc wysiłki.

Myślę, że powinno się zabronić stawiania kobietom ocen niedostatecznych. Profesorowie to głównie mężczyźni, takie zachowanie z ich strony to oczywisty przejaw seksizmu, toksycznej męskości i opresyjnego patriarchatu.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zuckerfrei napisał:

@dyletant HGW kiedyś startowała na prezydenta Polski. I tam nawet niezły wynik miała. 

Z tego, co pamiętam, słaby. Przez moment tylko miała dobre sondaże, ale dość dalekie od jedynki.

 

Acha, wtedy to była wierząca i praktykująca katoliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xellos napisał:

Ze smutkiem stwierdzam, że wsparcie dla kobiet chcących studiować informatykę w dalszym ciągu nie jest wystarczające...stypendia, konsultacje, wszystkie te zachęty, fundusze europejskie...i pomimo tego wszystkiego okazuje się, że wśród studentów tego kierunku wciąż mamy zaledwie 14,6 procenta kobiet. Mizerny wynik.

Trzeba wzmóc wysiłki.

Myślę, że powinno się zabronić stawiania kobietom ocen niedostatecznych. Profesorowie to głównie mężczyźni, takie zachowanie z ich strony to oczywisty przejaw seksizmu, toksycznej męskości i opresyjnego patriarchatu.

Bo debile sponsorujący chore seksistowskie oferty tylko dla pań nie rozumieją, że jak PANIE NIE CHCĄ BYĆ W IT, TO NIE BĘDĄ!

Panie nie interesują się komputerami, ani programowaniem, ani bazami. 

Panie wolą zarabiać wyglądem, albo innymi pracami twórczymi.

Panie są jak już na grafice, ale to raczej się odcina od IT.

Przez całą edukację w IT, na setki chłopów, widziałem może 1% pań?

Może więc niech te chore politycznie poprawne firmy wreszcie dadzą szansę facetom, którzy PRZYNAJMNIEJ zostaną w tej branży, a nie jak panie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zły_Człowiek napisał:

Może więc niech te chore politycznie poprawne firmy wreszcie dadzą szansę facetom, którzy PRZYNAJMNIEJ zostaną w tej branży, a nie jak panie?

Te firmy świetnie wiedzą, że one sobie poradzą i udźwigną balast gangu złotych spódniczek, ale mały nie wyrośnie, więc jest to im na rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.