Skocz do zawartości

"Pocałunek od niewiasty" - czyli dlaczego bycie dziwką jest opłacalne.


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, emrata napisał:

No nie, Australia uznała ich odrębność, dopóki nie spotkają się jakimś innym białym najeźdźcą, to będą żyć jak żyją.

xD to samo dzieje się z Indianami w rezerwatach, młodzi spieprzają do miast, to samo będzie z Aborygenami. To że mają możliwość "odrębności", nie znaczy że młode pokolenie będzie z niej korzystać.

3 godziny temu, emrata napisał:

Ja się nie utożsamiam z taką cywilizacją.

Widocznie nie jestem człowiekiem cywilizowanym. I bardzo mi z tym dobrze.

Myślenie pozakulturowe jest trudne, ale nie nieosiągalne.

Czy się utożsamiasz czy nie, jesteś jego częścią. Tyle w tym temacie. Będąc "dzikim", nawet byś na temat teraz poruszony, nie poświęcił choćby i minuty. Odpowiedz więc sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emrata napisał:

Maslov mi wszystkiego o świecie nie wyjaśnił, bardziej mi przybliżył Frankl.

Frankl w żaden sposób nie podważył Maslova. Raczej inna bajka.Swoje przemyślenia i wnioski opierał o środowisko i sytuację gdzie wolność wyboru była mocno ograniczona a w zasadzie nie istniała a przeżycie podlegało zasadom narzuconym przemocą w sposób sztuczny przez władze obozowe. Więc nie można mówić o naturze człowieczeństwa a raczej jego przejawach w bardzo zdeterminowanych warunkach. W żaden sposób nie przystające do swobodnie kształtującej się i określającej zasady współżycia grupy społecznej.

Wolny wybór zawsze następuje pomiędzy scenariuszami które są wypadkową przekonań , wierzeń, schematów zachowań i reakcji emocjonalnych. W wielu wypadkach wolny wybór jest tylko racjonalizacją lub wytłumaczeniem dla podświadomie dziejącego się procesu.Świadomość nie podsunie Ci scenariusza którego wcześniej nie będzie znała podświadomość.

Nie twierdzę że zawsze ale to tylko wyjątki.

 

2 godziny temu, emrata napisał:

Jest tu mnóstwo teoretyków ewolucyjnych i trzeba z pokorą przyjąć,że biali są słabi, bo zostaną wyparci przez inne nacje wg. praw przyrody.

To akurat nie jest prawda. Biali są i będą . Uleganie histerii mediów i błędnemu przekonaniu iż biali są w defensywie jets błędne.

To biali rozdają karty. To biali pozwalają ciapatym hasać. Bo biali doszli do takiego rozwoju cywilizacji że niektórym białym zaczęły się z nudów lęgnąć pierdy w głowie. Więc po jaskiniach ładnie wymalowanych przez przodków zaczynają mazać gównem uważając iż to postępowe i nowatorskie. Popatrz na atlas.To biali nakreślili te granice. I to biali je przesuwają gdy chcą. I to biali gdy im się znudzi całe te kolorowe pontonowe tałatajstwo wciągną nosem i wypuszczą kominem. Kwestia odpowiedniego progu wkurwienia.

Edytowane przez ntech
  • Like 4
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emrata napisał:

Weź sprawy w swoje ręce, tak po męsku.

Dziękuje za troskę ale mam się na prawdę dobrze ?.

Nie chciałbym zmarnować życia na czyjeś marzenia i wymagania, co po waszemu jest tym właśnie ,,bądź mężczyzną!”.

Idąc tą retoryką mogę Tobie odpowiedzieć:

,,Bądź kobietą! Nie dyskutuj, tylko do garów. Jak skończysz, to idź się szykuj i do wyra czekać na mnie!”.

Więc z pokorą przyjmuję tę postawę słabszego białego- proszę bardzo- możecie lecieć tabunami się zapylać z niebiałymi.

2 godziny temu, emrata napisał:

W Polsce nielegalna.

I co w związku z tym?

 

Jesli chodzi o to ,,uciskanie”, to przypominam, że nie tylko mężczyźni nie mogą wypić piwa czy robić innych absurdalnych rzeczy- to się tyczy całości.

Nie wiem jak Ty ale ja lubię czuć się wolny i decydować na co mam ochotę, nie robiąc nikomu przy tym krzywdy. To wpływa na jakość naszego życia.

Widocznie nie przeszkadza Tobie kaganiec i dyktowanie co masz robić a czego nie wolno, skoro odbierasz to w taki sposób- w sumie to całkiem kobiece i nie miałbym o to pretensji, gdyby nie fakt, że mamy równe prawa wyborcze. Resztę sobie dopisz.

 

@ntech bardzo elegancka wypowiedź.  Nie spodziewaj się logicznej odpowiedzi, Pani widzi tylko to co widzi oczami.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lxdead napisał:

nie znaczy że młode pokolenie będzie z niej korzystać.

W ich kulturze przywiązanie do społeczności jest ogromne, nie jestem pewna czy podzielą los Indian.

 

3 godziny temu, lxdead napisał:

Czy się utożsamiasz czy nie, jesteś jego częścią

To nie znaczy, że mam myśleć w kategorii cywilizowanych ludzi. Wspominałam, że to trudne myśleć ponadkulturowe, ale nie niewykonalne, do tego sobie daże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emrata 

Biali nie są słabi a to, że jest agenda by wykończyć białego i wysterylizować no co możemy?

Przeciwnik jest rozmyty i go nie widać i to jest problem. Uważam, że każdy myślący człowiek doszedł do tego, że o to nie Pani Merkel rządzi Niemcami czy u nas tam nie wiem kto tam jest Kaczyński?

To są pionki dlatego tak ciężko jest cokolwiek zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ntech napisał:

Frankl w żaden sposób nie podważył Maslova.

A czy ja wspomniałam, że gdzieś podważa? Powiedziałam, że bardziej mi pomógł w spojrzeniu niż Maslov.

 

3 godziny temu, ntech napisał:

Więc nie można mówić o naturze człowieczeństwa a raczej jego przejawach w bardzo zdeterminowanych warunkach.

 

3 godziny temu, ntech napisał:

W wielu wypadkach wolny wybór jest tylko racjonalizacją lub wytłumaczeniem dla podświadomie dziejącego się procesu.

Frank w konkluzji przedstawia, że w tak zdeterminowanych warunkach, gdzie zdaniem Freuda ludzie powinni zachowywać się jednakowo czyli w sposób najbardziej prymitywny dla siebie walcząc o zaspokajanie potrzeb, stawia w opozycji dobrowolny wybór garski ludzi, którzy postanowili poświęcić własne życie za zupełnie obcych ludzi w obozie.

Moim zdaniem to mówi o naturze człowieczeństwa i nie widzę tu racjonalizacji wyboru.

2 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

,,Bądź kobietą! Nie dyskutuj, tylko do garów. Jak skończysz, to idź się szykuj i do wyra czekać na mnie!”.

No jednak mój komentarz nie miał aż takiego seksistowskiego wydźwięku.

 

2 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

I co w związku z tym?

Nic. Poinformowałam, gdybyś się dalej zastanawiał.

2 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

Nie wiem jak Ty ale ja lubię czuć się wolny i decydować na co mam ochotę, nie robiąc nikomu przy tym krzywdy. To wpływa na jakość naszego życia.

Chodziło mi o takie narzekanie, o jak źle, jak nie dobrze. Można te energie skierować w zaangażowanie się w inicjatywy obywatelskie i coś kreować wokół siebie. Nie możesz pić piwa pod chmurką? Przeszkadza Ci to? Zorganizuj petycję, zbierz podpisy, może coś zdziałasz.

I proszę bez stereotypowych: no tak kobieta, normalne,że czuję się git w kagańcu sratatata.

Gdybym była facetem i mówiła podobnie, nie byłoby połowy Twojego komentarza.

Edytowane przez emrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emrata napisał:

No jednak mój komentarz nie miał aż takiego seksistowskiego wydźwięku.

O Boże z synem jego...

A co ma piernik do wiatraka?

Chodzi o sens wypowiedzi a nie czy coś jest ,,seksistowskie”.

Swoją drogą to pojęcie jest idiotyczne i używane zawsze kiedy się nie ma innych argumentów. O facetach można powiedzieć: ,,Bądź mężczyzną, weź się w garść” (przecież wiadomo jaki to ma kontekst, typowo płciowy z przypisanymi rolami społecznymi i dyspozycjami psychicznymi) ale o kobiecie już nic nie można wspomnieć, co uważam za jej rolę tak?

Typowe feministyczne pierdolenie.

3 godziny temu, emrata napisał:

Chodziło mi o takie narzekanie, o jak źle, jak nie dobrze. Można te energie skierować w zaangażowanie się w inicjatywy obywatelskie i coś kreować wokół siebie. Nie możesz pić piwa pod chmurką? Przeszkadza Ci to? Zorganizuj petycję, zbierz podpisy, może coś zdziałasz.

I proszę bez stereotypowych: no tak kobieta, normalne,że czuję się git w kagańcu sratatata.

Gdybym była facetem i mówiła podobnie, nie byłoby połowy Twojego komentarza.

Bo według mnie jest źle ale większego wpływu na to nie mam tak jak wielu z Nas. Podałem tylko Tobie pierwsze lepsze przykłady, chodzi mi o cały system społeczno-prawny. Jakbym realnie chciał coś zmieniać to musiałbym wejść do polityki- co i tak dużo by nie dało w pojedynkę. To po pierwsze. Po drugie, po prostu nie chciałbym na to czasu tracić, ponieważ mam inne zajęcia. Wyrażać swoje zdanie można czy mam przyjmować wszystko jak leci? Po trzecie napisałem wyraźnie, że będę chciał zmienić otoczenie, więc jakby nie spojrzeć to jest to zmiana z mojej inicjatywy prawda?

 

No niestety ale stereotypy zawsze mają cząstkę prawdy w sobie. Doskonały przykład dałaś powyżej, z tym ,,bądź mężczyzną, weź się w garść” czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, SzatanKrieger said:

Ja jak słyszę od kobiety bądź mężczyzną to mnie strzela.

A ja pytam spokojnie: co będę z tego miał?

Podobnie robię z tekstami typu: bo mężczyzna powinien...bo od mężczyzny się oczekuje... - wtedy pytam: a co się mężczyźnie za to należy?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger @Byłybiałyrycerz cóż, baby są instynktownie niewierne grupom do których przynależą, więc i nie dziwią mnie takie "wywody" ;) Takie już mają wpisane ustawienia w mózgowiu, których jak widać, obejść nie obejdą. Wierność swojej nacji, rasie, krajowi, grupie - to dlań coś niemożliwego do pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 21:44, alicja95 napisał:

Tylko podejrzewam że w przyszłości to wszystko upadnie, i cofniemy się jako ludzie do prehistorii.. Już widać to, choćby po tym, że wracają zwolennicy teorii płaskiej ziemi, antyszczepionkowcy itd natura chce się bronić, i cofnie nas w rozwoju.

Tutaj coś w temacie:

 

Ciekawostka film powstał w 2006 roku i przewidział czarnego prezydenta zachowującego się jak gwiazda Rocka - Barack Obama wygrał wybory w 2008, proroczy film.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, alicja95 napisał:

Widziałam ten film, i niestety jest duże ryzyko że to  "nasza" przyszłość.

Jeśli interesuje Cię taka tematyka to: https://vider.info/dir/+d1ss11  Ten serial jest kopalnią różnych scenariusz przyszłości ludzkości, także jeśli jesteś zainteresowana to polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, alicja95 napisał:

Niestety większość się pośmieje, i nie pomyśli że coś w nim może być, tylko że to "kolejna komedyjka". 

Programowanie umysłów "ciemnych mas" robi swoje @alicja95, @Funeral. Nic na to nie poradzimy. Kolejny wielki reset jest nieunikniony. Tych resetów cywilizacji było już w historii całkiem sporo, a nasza nie będzie wyjątkiem ;) 

 

I jak to zawsze w naturze bywa przetrwają Ci, którzy najlepiej potrafią się zaadaptować do nadchodzących zmian.

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Swoją drogą to pojęcie jest idiotyczne i używane zawsze kiedy się nie ma innych argumentów

Napisałam, że ja również użyłam seksistowskiego argumentu, ale kaliber tego seksizmu był znikomy wobec tego, jak niektórzy forumowicze zwracają się do kobiet. Nie chcąc, trafiłam w czuły punkt.

 

19 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Po trzecie napisałem wyraźnie, że będę chciał zmienić otoczenie, więc jakby nie spojrzeć to jest to zmiana z mojej inicjatywy prawda?

Ale tymczasem jesteś zwykłym malkontentem, ludzie angazujacy się w sprawy społeczne wiedzą, że mogą coś zmienić i rzadko narzekają, że jest do dupy.

 

17 godzin temu, lxdead napisał:

Takie już mają wpisane ustawienia w mózgowiu, których jak widać, obejść nie obejdą. Wierność swojej nacji, rasie, krajowi, grupie - to dlań coś niemożliwego do pojęcia.

Dlaczego tak ciężko czasem myślicie.

Przecież jasno i wyraźnie napisałam, że gdybym miała czysto ewolucyjne pojęcie (Ale nie mam), to uwazalabym białych za słabych genetycznie, w skali populacji ziemi biały człowiek jest mniejszością, co wam się tutaj nie zgadza?

 

Wierność swojej rasie, krajowi, grupie: nie mam zakodowanej patologicznej lojalności wobec grup, których działania są w opozycji do moich wartości. Mogę być przyzwoita względem reszty, ale nie będę slepo podążać za resztą nie mam wyksztalconego myślenia niewolnika.

 

@Funeral

Przywolalam ten filmik wśród znajomych kiedy wchodziło 500+.

Edytowane przez emrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emrata ręce opadają.

 

Jedni kalkulują, obserwują i stwierdzają, że nie mają ochoty uczestniczyć w tym cyrku. Wybierają taki jak im odpowiada i się tam przenoszą. Co nie znaczy, że siedzą pół dnia przed telewizorem płacząc jak im jest źle. Ale widzę, że zbyt ciężko Tobie to pojąć.

 

Drudzy puszczają kolorowe baloniki do nieba w imię jakiegoś dumnie brzmiącego hasła albo np. chodzą w czarnych marszach, myśląc naiwnie, że coś zmieniają. Tymczasem są sterowani jak Mario bros nie zdając sobie z tego sprawy. 

 

I nawet nie chce mi się szerzej tłumaczyć co mam na myśli- Ty masz jedynie ochotę obrócić niezdarnie, byle jak kota i wbijać szpilkę, feminizm wychodzi Ci jak niektórym słoma z butów.

 

Więc uprzejmie dziękuję za dyskusję z Tobą, dalsza jej część jest bez sensu.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały

Jaki feminizm? Lol.

 

Nie mam nikomu zamiaru wbijać szpilki, odpowiadam na argumenty normalnie, a Ty wbijasz i przelewasz swoje złości na moją osobę. Weź znajdź kogoś innego do tego. I przytasz jakieś skrajne podstawy obywatelskie z tymi naiwnymi balonikami. Póki co to mało merytorycznej treści wniosles, skupiając się tylko na mnie. Zaoszczędź czasu mnie i sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.