Skocz do zawartości

Dotyczy audycji " kochaj, ale ocal siebie".


Rekomendowane odpowiedzi

@Free Woman  Zakończyło się ponieważ zostałem zmasakrowany w momencie kiedy zacząłem się angażować.

 

To mechanizm na tej samej zasadzie co u kobiet wybieranie najbardziej zaradnego faceta. Kieruje nami biologia. Ja osobiście już od dawna nie nagradzam kobiety za sam wygląd i potem mam perełkowe sytuacje kiedy dziewczyna 2k par na Tinderze dziwi się, że dostaje kosza :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Free Woman said:

Tak samo są wykorzystani, porzuceni, zwłaszcza jak kochali tą kobietę. Jakoś dziwnie ludzie się dobierają. Że dobrzy faceci ciągną do zołz, a dobre kobiety do dupków. 

Ja bym w ogóle była za karanie zdrad i bezpodstawnych rozwodów. Wiem, że trochę średniowiecze, ale może to by trochę poprawiło sytuację. 

Co to znaczy bezpodstawny rozwód? Jakie są twoim zdaniem dobre podstawy do rozwodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Jakie są twoim zdaniem dobre podstawy do rozwodu? 

A jak myślisz, co ci napisze? Proste, że zatajenie winy samca i pomówienie samicy ;) np. przez zdradę. Co innego można napisać.... LOL

Ta free-woman to niezły troll. Samice powinny mieć dzienny limit postów.

Może ktoś wesprzeć moją inicjatywę? W końcu to męskie forum i nie potrzeba nam tutaj gównoburzy przy okresie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kobiety też wybierają atrakcyjnych dla siebie mężczyzn. To, że kogoś pożądasz, nie znaczy, że jednocześnie nie kochasz. Tylko miłość to coś więcej. Zarówno kobieta może "wymienić" sobie mężczyznę na atrakcyjniejszego, jak i mężczyzna kobietę na atrakcyjniejszą. 

2. Jako ludzie, kobieta i mężczyzna, są bardziej podobni do siebie, niż różni. Oczywiście od czasu do czasu można dopisać swojej płci same pozytywne cechy, aby polepszyć sobie samopoczucie, ale nie o to chodzi. No dobrze, może na tym forum czasem tak. XD 

3. Na wymienionych rzeczach zawsze warto się skupiać. 

4. Ślub to porażka dla obu stron. 

5. Warto aktywnie kształtować swój związek. Myślę, że najlepiej jeszcze w fazie zakochania dobrze jest budować podstawy do wspólnej przyszłości, jeśli się taką planuje. Dla mnie pomocne okazuje się, wyobrażanie sobie, że jutro budzę się i okazuje się, że z jakiegoś powodu z mojego związku znika pożądanie. Całkowicie ulatniają się potrzeby seksualne. Wtedy rozważam, czy moglibyśmy żyć szczęśliwie. Seks mydli oczy i potrafi zamaskować olbrzymie braki w relacji, dlatego czasem warto przyjrzeć się, co oprócz tego, nas łączy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis?

W takim razie jeszcze klasyk musi być - "Nie wiem co czuję". 

4 minutes ago, dyletant said:

A jak myślisz, co ci napisze? Proste, że zatajenie winy samca i pomówienie samicy ;) np. przez zdradę. Co innego można napisać.... LOL

Ta free-woman to niezły troll.

 

Troll, małolata i siano w głowie. Ale szczęście, że mamy rezerwat. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pumcia1982 napisał:

Towarzystwo, przyjaźń, uczestnictwo w wspólnych pasjach, uczestnictwo w rozwoju wspólnego majątku, wsparcie psychiczne, strategiczne myślenie, którego panowie nie mają wcale. Dużo rzeczy można dać facetowi, oprócz seksu

Madre kobiety tak robia, ale w ostatecznym rachunku chodzi i tak o to by jej przy tym ukladzie bylo dobrze, jej i jej potomstwu. Bo zadbany facet zarabia, a jak zarobi to i komu skapnie.

 

11 minut temu, pumcia1982 napisał:

P.S, na początku nauczyłabym pisać z używaniem polskich liter, to przydatna sprawa :), zwłaszcza w komunikacji Internetowej :).

Nie mam polskiej klawiatury, a nie jestem zbyt ogarniety technicznie. Wazne ze zrozumialas, przepraszam Twoje wrazliwe oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karhu:  Spoko ;). To nie moje oczy, ale mój słownik zainstalowany w przeglądarce i podkreślone każde słowo na czerwono :P:D

 

Co do zarabiania: kobiety też pracują, ale jak kobieta jest w ciąży i w połogu, to musi mieć opiekę i to facet musi wziąć odpowiedzialność za swoje dzieci i żonę, jeśli chodzi o aspekt finansowy. Znam kobiety, które ciężej pracują niż faceci, znam również facetów, którzy pracą się nie skalali, albo nic nie zrobią ponad swoje obowiązki. Ludzie są różni, a mierzenie ich jedną miarą to błąd. Kultura kształtuje nasze wybory, nie wartości.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem czasem nie leży w tym, że kobiety już nie chcą być oddanymi i wiernymi żonami na dobre i na złe, chcą władzy, równouprawnienia i jakiejś bliżej nieokreślonej wolności, nie wystarcza wam rola żony i matki? Pomijam patologię opartą na alkoholu i przemocy (nota bene również w wydaniu kobiecym). Mamy czasy, że dziewczynik mają w sobie więcej agresji niż chłopcy. Może wróćmy do poprzedniego modelu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, pumcia1982 said:

Towarzystwo, przyjaźń, uczestnictwo w wspólnych pasjach, uczestnictwo w rozwoju wspólnego majątku, wsparcie psychiczne, strategiczne myślenie, którego panowie nie mają wcale

 

Ha, haha, ha. Hehe. 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PUNK napisał:

A problem czasem nie leży w tym, że kobiety już nie chcą być oddanymi i wiernymi żonami na dobre i na złe, chcą władzy, równouprawnienia i jakiejś bliżej nieokreślonej wolności, nie wystarcza wam rola żony i matki?

Chciałbyś spędzić życie, jako żona i matka? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Heresy napisał:

Chciałbyś spędzić życie, jako żona i matka? :D 

A myślisz że kim chciały być kobiety jak nie było internetu?

Szafiarkami kurwa?

To jest przeznaczenie, tak samo jak przeznaczenie mężczyzn do płodzenia dzieci. Zrozum to a jak nie to w....j.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PUNK napisał:

A problem czasem nie leży w tym, że kobiety już nie chcą być oddanymi i wiernymi żonami na dobre i na złe, chcą władzy, równouprawnienia i jakiejś bliżej nieokreślonej wolności, nie wystarcza wam rola żony i matki?

W Finlandii zblizaja sie wybory( nie wiem jakie) . Na plakatach osiemdziesiat procent to kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, dyletant napisał:

A myślisz że kim chciały być kobiety jak nie było internetu?

Szafiarkami kurwa?

To jest przeznaczenie, tak samo jak przeznaczenie mężczyzn do płodzenia dzieci. Zrozum to a jak nie to w....j.

Rozumiem, że z radością spłodzisz elegancką gromadkę dzieci, będziesz zapierdalał na te urocze szkraby i już nie tak zgrabną żonkę, do końca swoich dni? To jest przeznaczenie, zrozum to, a jak nie to w....j. :) 

 

Mężczyzna może wybrać swoje powołanie. Bądźcie uczciwi i nie odmawiajcie tego kobietom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi coś udowodnić statystycznie?

To pokaż ile kobiet jest szczęśliwych w sędziwym wieku będąc same a ilu mężczyzn. To mężczyźni dorabiają się majątków od 40+.

ps. nie mówimy o samicach, które odziedziczyły majątki po mężach.

Edytowane przez dyletant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PUNK napisał:

A problem czasem nie leży w tym, że kobiety już nie chcą być oddanymi i wiernymi żonami na dobre i na złe, chcą władzy, równouprawnienia i jakiejś bliżej nieokreślonej wolności, nie wystarcza wam rola żony i matki? Pomijam patologię opartą na alkoholu i przemocy (nota bene również w wydaniu kobiecym). Mamy czasy, że dziewczynik mają w sobie więcej agresji niż chłopcy. Może wróćmy do poprzedniego modelu?

A po co? Czy przeszkadza tobie, że kobieta chce się uczyć i również coś robić, oprócz wychowywania dzieci. Ile waszych matek zwiedziło świat. Ile waszych matek jeździło na jakiekolwiek wakacje. W większości to były umęczone kobiety, które nie miały czasu na siebie, tylko opiekowały się domem i dziećmi, nie dbały o siebie tak jak dzisiaj się o siebie dba. A nie może być tak, że wspólnie dba się o dom, wspólnie się pracuje i wychowuje dzieci? Przecież wspólna praca, to dwa razy więcej pieniędzy, szybsze gotowanie i sprzątanie, fajniejsze wakacje. Po co dominować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heresy napisał:

Bądźcie uczciwi i nie odmawiajcie tego kobietom

Ale kto komu odmawia? Zawodowo jestem z branży czysto technicznej i od początku mojej kariery kierują mną kobiety. Mam córkę i nie odmawiam jej dostępu do edukacji. Traktujemy was z należytym szacunkiem (vide służba kobiet w wojsku i policji). To wy chcecie wiecej i więcej, dosłownie jak homo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.