Skocz do zawartości

Alternatywa dla kredytu na całe życie


cnrdz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest według Was alternatywa do usamodzielnienia się bez wkopywania się w kredyty?

Moje założenie jest takie, że nie ma opcji żebym mieszkał kiedykolwiek w mieszkaniu, bo czułbym się tam jak w puszce. Obecnie wynajmuje "letniak" zaadaptowany jako mieszkanie na prywatnej działce właścicieli, obok domu w którym oni mieszkają. "Domek" ma około 40m2 i na dobrą sprawę mi wystarcza. Co prawda brakuje mi swobody w postaci własnego garażu, gdzie mógłbym pogrzebać przy samochodzie, stąd naszły mnie te rozmyślania.

Kiedyś Michał Jesionowski (ten z Miłośnicy 4 Kółek) nagrał vloga o niejakich ROD-ach, czyli Rodzinnych Ogródkach Działkowych (lub jak kto woli RODOS - ... Ogrodzone Siatką, ale jak brzmi :) )jako właśnie takiej alternatywy, bo podobno jest to tanie wyjście, jednak z mojego researchu wynika, że nie do końca legalne (są tam niby jakieś luki, ale czy warto się w to pakować?)

Tutaj link do odcinka: >Klik<

Inną sprawą jest, że nie jestem pewien czy chciałbym całe życie mieszkać w jednym miejscu, więc budowanie domu za 200-300tyś zł to raczej nie dla mnie. Z drugiej strony bardzo ciekawa wydaje się propozycja tych od domu za 35tyś zł za 35m2 na zgłoszenie >Klik<

Jakie jest Wasze zdanie? Jak Wy mieszkacie? Dom? Mieszkanie? Własne? Wynajem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o tym caly dział 

https://braciasamcy.pl/index.php?/forum/

 

Tutaj parę propozycji 

 

12 godzin temu, cnrdz napisał:

Jakie jest Wasze zdanie? Jak Wy mieszkacie? Dom? Mieszkanie? Własne? Wynajem?

W opcji idealnej wynajmuję tanie mieszkanie bo wolę podróżować niż w nim siedzieć, i tak po 14 godzin dziennie mnie w nim nie ma.

 

W razie decyzji, po okresie wypowiedzenia, wyprowadzam się i tyle. Nie musze szukać kupca, remontować, o naprawy dba właściciel.

 

Teraz mam taka sytuację. Mieszkanie wynajęte mam duze i drogie bo pani chciała.

 

Rozstajemy się. Przesiadam się do taniego, pani niech robi co chce, ja skończę mój najem i jestem wolny.

 

Natomiast:

Kupione też mam (razem z panią) i z nim tragiczne, rujnujące budżet problemy z powodu własnych zaniedbań i niefachowego zbadania nieruchomości oraz szaloną współwłaścicielką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.