Skocz do zawartości

"ACTA2"


Rekomendowane odpowiedzi

Z artykułu:

https://businessinsider.com.pl/media/internet/dyrektywa-o-prawie-autorskim-acta-2-poparta-przez-pe/kwkklfj

Cytat

Michał Boni (EPL, PO) oznajmił, że w dyrektywie od początku budził wątpliwości art. 13. ...

Jak dodał, dlatego też jest za usunięciem art. 13 z dyrektywy. - Wtedy dopiero mogę za nią i tym co w niej bardzo, bardzo dobre zagłosować – zaznaczył.

"Kłamali wczoraj, kłamią dzisiaj, będą kłamać jutro".

 

"Klepnięto" tą ustawę już w lutym.

https://www.salon24.pl/newsroom/944639,acta2-za-nord-stream-2-handel-wymienny-miedzy-niemcami-a-francja

Z ciekawostek:

Cytat

 

... Axel Springer, wydawnictwo to było zaangażowane w proces legislacyjny dyrektywy o prawach autorskich, zwłaszcza w forsowanie artykułu nr 11 ...

W poniedziałek dzienniki, w tym "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza" i "Puls Biznesu", ukazały się z pustymi pierwszymi stronami. Wydawcy zaapelowali w ten sposób do polskich europarlamentarzystów o poparcie dyrektywy.

 

Jakie to miłe z ich strony... też chyba wypadałoby się jakoś odwdzięczyć, na przykład wybierając portfelem - co innego.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto politycy zniszczyli wolny Internet.

Podobno już artyści dostają po pupie :)

https://www.wykop.pl/link/4865947/acta2-w-akcji-niemiecki-zaiks-obcina-tantiemy-tworcom-wskutek-artykulu-12/

Chytrzy 2x tracą.

 

Artystki kroju Margaret też wkrótce się przekonają że covery i sample będą kosztować.

Artyści tacy jak ona, którzy poparli do ,,ACTA2" zostaną wykończeni przez większe korporacje rozrywkowe.

Myśleli, że wspaniałomyślni lobbiści chcą im zapewnić większy hajs - teraz to oni niech sobie walczą o kasę z Google i Facebookiem.

Skończy się wilczym biletem/banem treści tych artystów z usług. Bye, bye kasa....

Oni zostaną zmuszeni do roboty innej niż śpiewanie i malowanie. Pusty żołądek nie pomaga w twórczości :)

Sami sobie podcięli gałąź, na której siedzi cała ich branża. :)

 

Dranie myślą, że zniszczą piractwo - tylko szkoda, że to piractwo napędza sprzedaż.

Nikt normalny nie kupuje filmów/muzyki w ciemno.

 

Piractwo było niejaką wersją ,,demo" twórczości, dzięki czemu ludzie kupowali, bo już wiedzieli co to jest.

Teraz zyski spadną, bo nikt kasą ryzykować nie będzie. 

Dzięki czemu padnie sprzedaż fizyczna - a im na tym zależy, bo wtedy nie masz wyjścia, aby mieć dostęp do mediów, płacisz abonament/licencje jak na steam....

Ale to już moja teoria spiskowa.

 

Generalnie te głosowanie to była wielka szopka, jakby teraz by się nie udało, to znowu za rok by zrobili ACTA3, ACTA4, bo debilom PE nie pasuje, żeby Internet był wolny od wpływów.

Dlatego te ,,gazety" wybielały strony, żeby pokazać, że to oni mają największy interes w tym syfie.

Tamte dziadki nawet nie wiedzą jak Internet działa, dostali do kieszeni, i zagłosowali jak zagłosowali.

Są plotki, że kilku ,,źle zagłosowało" ale kogo oni chcą oszukać?

 

Pamiętajmy o tych draniach, przy wyborach.....

 

Cenzura będzie automatyczna, a jedyną ,,prawdę" dowiesz się tylko z TV i gazety.

Dzięki czemu da się kontrolować informację - ludźmi nieświadomymi łatwiej się rządzi....

 

Krążą plotki, że Niemcy przeforsowali tą ustawę dla Francji, dzięki czemu Nord Stream 2 będzie legalny.

Ich nie obchodzi reszta Europy ani tym bardziej ,,artyści".

 

Generalnie ACTA2 to same korzyści dla ,,badguyów" bo zapewnia:

-całkowitą kontrolę nad informacją,

-władzę w Internecie

-pieniądze - choć nie w takiej ilości jak teraz.

 

Na szczęście są VPN, a ludzie kupują serwery poza EU. Prędkość spadnie, ale przynajmniej NIemcy mogą nas w d**ę pocałować.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zły_Człowiek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koniec Internetu jaki znamy... i niestety nasi politycy przyłożyli do tego rękę, zacznie się cenzura i kasowanie niewygodnych stron czy portali...za niedługo będą karać za "myślo-zbrodnie" i przekonania ... "Wiosna" chcę kary więzienia dla homofobów, dążą też do legalizacji związków z "kobietami" po 14 roku życia. W ciekawych czasach przyszło nam żyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Morfeusz napisał:

Rzucali hasła przeciw.

23717

Głosowali jak kazali sponsorzy - niemieckie i francuskie koncerny.

maxresdefault.jpg

Im przyciski się pomyliły do głosowania bo znowu tak się wczoraj tłumaczyli . Powiem wam sam jestem modem na wielkiej stronie z oprogramowaniem legalnym i już prawdopodobnie połowę działów trzeba będzie zutylizować w koszu by admin nie miał problemów i my jako załoga strony - mody . Bo według ustawy to administracja strony ponosi odpowiedzialność za treści na niej . Pozamiatali nas wszystkich 

Edytowane przez Sheriff
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zły_Człowiek said:

(...) Podobno już artyści dostają po pupie :)

Chytrzy 2x tracą.

Nasi "artyści" też "głosowali za". Ale czego się spodziewać po humanistach? Na pewno nie znajomości podstawowych praw rynku, logiki itd. Oni najprawdopodobniej wierzyli, że to im coś da. W sumie nie wiem co gorsze? Czy idiota, który wierzy, że oszust chce dla niego dobrze czy zdrajca, który oszukuje świadomie. Jeden i drugi może poczynić niepowetowane szkody.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto$ mógłby wypunktować albo dać link do zwięzłego źródła jaki to będzie miało wpływ dla zwykłego użytkownika internetu? Chodzi mi o konkrety.

 

Czy warto teraz pościągać tyle piratów ile tylko się da? (Taki żarcik) :D Swoją drogą co z wszelkimi youtube mp3 conventerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mimo że ACTA została przegłosowana w PE, nie obowiązuje jeszcze w polskim prawodawstwie. Dyrektyw w przeciwieństwie do rozporządzeń (na przykład RODO) nie stosuje się bezpośrednio. Państwa członkowskie UE na podstawie wytycznych muszą zbudować stosowne przepisy polskiego prawa.

 

No to możemy mieć dopiero, krótko mówiąc przejebane, jak nasze Einsteiny z Wiejskiej zaczną nad tym dumać :D

 

Nie wiem co oni wymyślą, ale jakbyśmy zrobili tutaj burze mózgów, podając najbardziej absurdalne pomysły, to i tak oni dojebią coś lepszego :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ci "genialni" artyści nie tylko nie dostaną więcej ale mniej. Nawet 2 razy mniej* a cała kasa pójdzie do wydawców/pracodawców. Czy to nie oczywiste, kto tak naprawdę napisał tą dyrektywę i za nią lobbował? Kto na tym zarobi? Cui bono? Wielkie firmy i korporacje.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że artyści i wszyscy wierzący w UE dostali kopa w cztery litery na tyle mocnego, że do nich to dotrze. Jak nie to nic już tym politycznym prostytutkom nie pomoże przejrzeć na oczy, poza postawieniem pod ścianą.

 

* ACTA2 w akcji: niemiecki ZAIKS obcina tantiemy twórcom wskutek Artykułu 12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da6300028517198c0905e926143d44fc.png

 

Nie Orwell a Huxley.

Nie represje i państwo policyjne, a subtelny kaganiec perswazji, który mało kto zauważy.

Nie będzie kasowania niewygodnych treści z internetu - one po prostu się tam nigdy nie pojawią.

Po ACTA2, kto będzie odpowiadał jeśli na ekranie monitora zobaczysz "nieodpowiednie" treści? Dostawca. Który w swoim interesie zadba byś takich treści nie zobaczył.

A kto zadecyduje które treści są niewygodne? "Jeśli chcesz wiedzieć kto tobą rządzi, popatrz kogo nie wolno ci krytykować".

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Sheriff said:

Powiem wam sam jestem modem na wielkiej stronie z oprogramowaniem legalnym i już prawdopodobnie połowę działów trzeba będzie zutylizować w koszu by admin nie miał problemów i my jako załoga strony - mody . Bo według ustawy to administracja strony ponosi odpowiedzialność za treści na niej . Pozamiatali nas wszystkich 

Czytaj poprzedni post. Zawsze możecie przenieść działalność poza jurysdykcję ZSRE i mogą wam skoczyć. A na wszelkie żądania odpowiadać jak admin kiwifarms.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zły_Człowiek napisał:

Na szczęście są VPN, a ludzie kupują serwery poza EU. Prędkość spadnie, ale przynajmniej NIemcy mogą nas w d**ę pocałować.

Pozdrawiam.

Szczersze mówiąc to kupiłem VPN'a ostatnio i nie odczuwam, żeby mi net wolniej chodził nawet jak podłączony jestem pod jakiś Wietnam czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wrotycz napisał:

Zawsze możecie przenieść działalność poza jurysdykcję ZSRE i mogą wam skoczyć

Niezupełnie - jeśli Twój operator/dostawca internetu będzie też miał obowiązek filtrowania "nieprawomyślnych" treści, to do serwera poza UE się po prostu nie zdołasz zalogować. Model chiński i "Projekt Złota Tarcza" - to faza testów, a my jesteśmy wdrożeniem. https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/internet-za-wielkim-murem-jak-wyglada-internet-w-chinach/tktt9jw

Teraz Chiny testują Social Credit System, a ja nie przyjmę zakładu jak szybko UE to uchwali dla nas...

 

Co ciekawe, NIEKTÓRE usługi VPN działają w Chinach, nawet od dość długiego czasu - ale tylko WYBRANE. Ponadto, część z tych VPN i tak nie udostępnia "nieprawomyślnych informacji" - logujesz się na VPN, jesteś oficjalnie w USA, a i tak wpisanie "Tiananmen massacre" nie zwraca żadnego rezultatu. Wniosek dość oczywisty się nasuwa :( 

Aha, TOR - kiedyś widziałem dane, z których wynikało że ~30% węzłów TOR stoi na serwerach różnych rządów - w tym chińskiego. Wystarczy.

Dlatego właśnie Huxley - nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy pod kontrolą, i dlaczego pozwala nam się myśleć, że mamy jakieś "niezależne" kanały wymiany informacji.

 

Ale chyba teraz właśnie jest czas, by uczyć się od Chińczyków jak prowadzą swoją komunikację POMIMO wszechobecnej cenzury - "Dla mnie, polityk X jest największym, najcenniejszym skarbem" ;)

11 godzin temu, wrotycz napisał:

na wszelkie żądania odpowiadać jak admin kiwifarms.

O ile jego odpowiedź została "nagłośniona" w internecie, to tylko z rzadka pojawiają się (i szybko znikają) wieści, że za swoją "odwagę" zaliczył już nalot FBI - i do końca nie wiadomo jakie dane FBI "zabezpieczyło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na hasztag #ciszageneralna na Facebooku. Grono twórców FP postanowiło zaprotestować zawieszając działanie strony na 3 dni, żeby uświadomić ludziom jak może wyglądać Internet po wejściu ACTA 2.

 

@azagoth dlatego ja już prawie od roku jestem obecny na portalach Steemit i Minds.com. Polecam każdemu się nimi zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.