Skocz do zawartości

Zapalenie mieszków włosowych na szyji


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci

Miał ktoś z was problem z zapaleniem mieszków włosowych na szyji. Po goleniu mam czerwone krosty. Nivea mi pomaga bo z rana w miarę to wygląda ale nie rozwiązuje problemu. Dermatolodzy wciskali mi kremy, tabletki ale nic nie dało. Coś poradzicie, jakieś naturalne specyfiki.

Dzięki za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się odżywiasz? Ja miałem podobnie, nie regularnie, ale dosyć często mi krosty na szyi wyskakiwały po goleniu.

 

Odkąd ograniczyłem, a wcześniej odstawiłem alkohol na jakiś czas, do tego praktycznie zero cukru w diecie, ogólnie zdrowe żywienie to moja cera zyskała o wiele lepszy koloryt, do tego żadnego problemu z jakimiś właśnie krostami po goleniu czy trądzikiem, nawet jeden malutki pryszcz nie wyskoczył.

 

Mi to bardzo pomogło w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nivea wywal, bo zawiera parafinę, która zatyka pory. Krem daje złudne wrażenie poprawy, bo łagodzi objawy, ale przyczynia się do powstawania zapalenia. Kup jakieś żele nawilżające do twarzy.

Przestudiuj skład kosmetyków jakich używasz do twarzy. To co zawiera parafinę i alkohol odpada. Skóra też po wprowadzeniu zmian potrzebuje czasu na regenerację, więc efektu nie zobaczysz od razu.

Wprowadź więcej tłuszczów do diety, pij więcej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heniek napisał:

Nivea wywal, bo zawiera parafinę, która zatyka pory. Krem daje złudne wrażenie poprawy, bo łagodzi objawy, ale przyczynia się do powstawania zapalenia. Kup jakieś żele nawilżające do twarzy.

Przestudiuj skład kosmetyków jakich używasz do twarzy. To co zawiera parafinę i alkohol odpada. Skóra też po wprowadzeniu zmian potrzebuje czasu na regenerację, więc efektu nie zobaczysz od razu.

Wprowadź więcej tłuszczów do diety, pij więcej wody.

Wow mocne stwierdzenie na temat Nivea. Wody 2.5l dziennie pije. Wprowadzenie tłuszczów do diety. Czy możesz mi wytłumaczyć dlaczego tak należy zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dobry płyn po goleniu, zaznaczam płyn po goleniu nie woda kolońska czy inne wynalzki, do tego żel oczyszczający raz codziennie i po użyciu tego kosmetyku tonik. Kondycja skóry powinna się poprawić.

Używanie płynu po goleniu może nie jest najprzyjemniejsze ale robotę robi. W przypadku gdy wyjątkowo mocno szczypie to znak że spitoliłeś golenie i warto rozważyć zmianę podejścia do tej kwestii. Może lepsze nawilżenie przed goleniem, zmiana żelu/pianki na krem lub mydło, inna maszynka, może warto rozważyć żyletki co osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 07:24, Daniello332 napisał:

Polecam dobry płyn po goleniu, zaznaczam płyn po goleniu nie woda kolońska czy inne wynalzki, do tego żel oczyszczający raz codziennie i po użyciu tego kosmetyku tonik. Kondycja skóry powinna się poprawić.

Używanie płynu po goleniu może nie jest najprzyjemniejsze ale robotę robi. W przypadku gdy wyjątkowo mocno szczypie to znak że spitoliłeś golenie i warto rozważyć zmianę podejścia do tej kwestii. Może lepsze nawilżenie przed goleniem, zmiana żelu/pianki na krem lub mydło, inna maszynka, może warto rozważyć żyletki co osobiście polecam.

Ostatnio kolega namawia mnie na kupno maszynki elektrycznej do golenia i zaleca codzienne używanie tego plus podane przez Ciebie i @Heniek kosmetyki/preparaty. Mowi że to też powinno pomóc czyli codzienne golenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.