Skocz do zawartości

Nikola Tesla o tym, dlaczego się nie ożenił.


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, z jednej strony wtedy kobiety nie były tak zepsute przez media jak teraz,

a z drugiej odnoszę wrażenie, że wcale tak wiele ich zachowanie się nie zmieniło..

A może one zawsze były takie, a nie tylko w "dzisiejszych czasach" ?

Tylko po prostu teraz mamy internet i lepiej widać jaka jest prawda .. ?

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salius Ketman Gość nie chciał się w to bawić, wybrał spokojne życie, co według mnie już świadczy o jego inteligencji :)  Miał intelekt, możliwości, ale wybrał i zajął się tym, co lubił, a nie tym co mogłoby przynieść mu uznanie, sławę i pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StatusQuo 

Takie jakie są, były w swym rdzeniu zawsze, tyle że kiedyś wychowanie, było inne i nie, było tylu pokus. Normalny facet, mógł z nimi wytrzymać, ale mocno inteligentnym ludziom, zawsze przeszkadzały. Im ogólnie przecietni ludzie przeszkadzali, mężczyzni również. Byli dla nich, zbyt ... zwierzęcy?

 

@lxdead

 

Czy ja wiem? Siedział, przez pewien czas w psychiatryku, z podejrzeniem schozofremi. Nienawidził świata akademickiego za jego pogon z sławą i skostaniałość. Kobiety uważał za zwierzęta, chociaż na punckie jednej zbzikował pod koniec życia. Chyba naprawdę, miał coś na kształt schizofremii. Może, miał zbyt rozbudowaną korę nową  i reszta móżgu nie nadążała za nią? Ludzie skrajnie inteligentni maja większe prawdopodobienstwo depresji i chorób psychicznych. Skończył studia w wieku 16 lat. W wieku 12 lat pisał ksiażki z dziedziny anatomii i matematyki. W wieku 8 lat wymyslił własny jezyk(działajacy i bez większych błedów sztucznych jezyków). Po ukończeniu studiów zaczął wykładać, ale nie był wstanie tego psychicznie wytrzymać. Starsi od niego studenci go przytłaczali.

 

Pozatym jak, był młody otarł sie o komunizm(tak jak mówi Marek, komunizm to wirus mentalny) i brał udział w pochodach i zamieszkach z policją. Żył z prac dorywczych, takich jak pszczelarz i sadownik, miedzyczasie badajac indian i piszac ksiażki z dizedziny kosmologii i astronomii. 

 

Niby, żył jak chciał i robił to co lubił, ale nigdy nie zaznał spokoju. Właśnie dlatego tak ważny jest samorozwój i dbanie o własne samopoczucie.

Edytowane przez Salius Ketman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, enrique napisał:

A masz pieniądze aby mi zapłacić za odpowiedź na to pytanie. No bo chyba nie myślisz, że za darmo odpowiem? Skąd w ogóle taki pomysł?

Mam, daj mi numer konta, przeleje Ci te dwa złote o których mówiłeś że potrzebujesz :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, enrique napisał:

spojrzenie na nią jak na człowieka. Lubisz pieniążki Jerzyk? Ano lubisz. Lubisz być niezależny finansowo? Ano lubisz. Lubisz jak nikt Ci nie mówi co masz robić? Ano lubisz. TO KURWA SKĄD POMYSŁ, ŻE KOBIETA TEGO NIE LUBI, INTELIGENCIE?

Lubi pieniądze - każdy chyba człowiek.

Lubi być niezależny finansowo - też chyba każdy.

Lubi jak nikt nie wydaje mu poleceń, tzw. niezależność - chyba każda jednostka ludzka.

Lubią to i mężczyźni i kobiety (pomijam jednostki masochistyczne i religijno-świrnięte).

Ale!

Mężczyźni lubią zdobywać pieniądze - pracą. Swoją, albo innych pracujących dla nich ludzi (w tym kobiet - patrz fabryki i taśma produkcyjna obsadzona przez kobiety "niezależne i zarabiające na siebie").

Kobiety lubią zdobywać pieniądze "pracą", która sprowadza się do zdobycia samca z odpowiednio dużym zasobem gotówki. Jak? Pozostawiam wyobraźni czytelników, nie zamierzam pisać tu erotyka.

2 minuty temu, bulletproof napisał:

po co w ogóle wchodzić z nim w dyskusję, karmić trolla i zaśmiecać temat?

Jeśli chodzi o mnie, traktuję to jako dobre ćwiczenie z logiki - obalanie absurdalnych tez. Oraz oczywiście, osobisty sprzeciw wobec tego rodzaju błędów logicznych, jakie ww. troll usiłuje wprowadzać w tok myślenia odbiorców wątku.

Nawet jeśli przypomina to kopanie się z koniem :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem coś więcej na  temat  Sidisa:

Amy Wallace, The Prodigy

 

Amy Wallace, The Prodigy - opis bibliograficzny

Biografia Sidisa, po angielsku, w Polsce jej w bibliotekach nie pokazuje, ale po linkach w Internecie prawdopodobnie jest dostępna w postaci PDF i ePub.

Na stronie sidis.net, którą podałeś jest wymieniona ta pozycja:

http://www.sidis.net/Review1%20of%20The%20Prodigy.htm

 

 

Poszukam jeszcze czegoś po polsku. Jest szansa, że ktoś o nim napisał coś więcej, niż krótki artykuł. Jak znajdę, dam znać, bo postać jest bardzo ciekawa. Niestety mój angielski jest trochę za słaby, żebym mógł w miarę swobodnie czytać takie książki.

 

 

 

Żeby było choć trochę w temacie Nikoli Tesli, link do tematu na innym forum zawierający moim zdaniem wiele ciekawostek na jego temat:

Nikola Tesla tajemniczy geniusz na forum prawda2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulletproof Masz rację. Po prostu rozjebały mnie te tampony w łazience. Zapomniała biedaczka, że podaje się za mężczyznę :D

 

Wracając do tematu:

14 godzin temu, lxdead napisał:

Wydaje mi się, że kobiety są niekoniecznie szczęśliwe w tej nowo odnalezionej wolności, w konkurencji, którą tak usilnie prowadzą przeciw mężczyznom, w biznesie, zawodach czy nawet sporcie.

To się zgadza z tym, co wielokrotnie słyszałem od kobiet. Tak naprawdę to dużo słychać feministycznego krzyku, ale większość kobiet wcale tak nie myśli. Oczywiście fajnie jest słuchać, że mogą wszystko, że są tak samo dobre lub nawet lepsze od mężczyzn itp., ale rzeczywistość brutalnie weryfikuje te twierdzenia. W businessie trzeba zapierdalać, podejmować decyzje, brać odpowiedzialność i nie można się łatwo wykręcić czy rozpłakać i będzie po sprawie. To jest dla większości kobiet środowisko za trudne i zbyt wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Spragnionych napoić, głodnych nakarmić?  Nie mówił Ci ojciec?  

Heh widzisz Zucker ja nawet 1 słowa od ojca do mnie nie pamiętam, a co dopiero takie rady;) fajny temat po co go zaśmiecać.

Dla mnie Tesla to prawdziwy GOAT!

Tak naprawdę to mu współczuję jego intelektu, był tak bardzo ponad wszystkimi przez co był tak bardzo niezrozumiały przez innych że mu współczuję, musiał być bardzo samotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.