Skocz do zawartości

Jaka jest Wasza ulubiona dystrybucja Linuxa i dlaczego akurat ta? :)


DanielS

Twoja ulubiona dystrybucja Linuxa  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja ulubiona dystrybucja Linuxa (kolejność wg distrowatch.com)

    • Manjaro
      1
    • MX Linux
      0
    • Mint
      7
    • elementary
      0
    • Ubuntu
      5
    • Debian
      1
    • Fedora
      1
    • Solus
      0
    • openSUSE
      0
    • Zorin
      0
    • Inna - jaka?
      5


Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, DanielS said:

W jakiej wersji używasz @wrotycz, bo z tego co widzę, to od wersji 9.0 przesiedli się z bazowania na Slackware na Debian'a? 

Używam 7. 9 jest już chyba na uefi. Nie jestem pewien. Bawiłem się już tym ale nie pamiętam. Mój laptop ma BIOS a nowy mi się zjebananił i muszę zamówić płytę. Problem w tym, że jestem w ojczyźnie i nie dość że dostawa droga to jeszcze trzeba czekać.

 

1 hour ago, DanielS said:

Jak tak czytam Wasze komentarze chłopaki, to utwierdzam się w przekonaniu, że Linux jest właśnie dlatego tak zajebistym systemem operacyjnym, że każdy z nas może sobie wybrać tą dystrybucję, która akurat jemu najbardziej odpowiada :D 

To zależy czy jesteś w tym ogarnięty czy nie. Jak tak, to dystrybucja nie ma żadnego znaczenia. Żadnego. Wszystko to jest na niskim poziomie takie samo.

 

--

 

29 minutes ago, DanielS said:
45 minutes ago, Doggie said:

@DanielS Kobiety są jak Windows, wszystkie są takie same. ;)

A nie jest przypadkiem bliższe prawdy, że każda ma ten sam kernel, ale software mają już nieco różny? ;)  

Bardziej bym to tak ujął, jak z komputerem albo telefonem.

Sprzęt ten sam, obsłuży każdy system operacyjny ale jedne są lepsze inne gorsze. Jedne mają lepszą jakość wykonania inne gorszą.

System operacyjny ten sam - służy jako platforma obsługi oprogramowania i pośredniczy między sprzętem a oprogramowaniem.

Różnica jest w zestawie programów/aplikacji jakie się nań zainstaluje. Jedne będą mieć tylko podstawowe, inne jakieś zaawansowane a jeszcze inne tylko gówno i wirusy.

 

Obsługa zasadniczo polega na tym samym ale musisz się nauczyć programów aplikacji ale jak zrozumiesz jak działa system operacyjny to sam będziesz mógł instalować swoje programy.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wrotycz napisał:

Obsługa zasadniczo polega na tym samym ale musisz się nauczyć programów aplikacji ale jak zrozumiesz jak działa system operacyjny to sam będziesz mógł instalować swoje programy.

Muszę przyznać, że Twoje metafory i odniesienia do OS i aplikacji @wrotycz dają do myślenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.