Skocz do zawartości

Kiedy babcia jest surogatką...


Funeral

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno natrafiłem na taki kąsek:

https://nczas.com/2019/03/31/szok-w-usa-61-latka-urodzila-dziecko-swojemu-synowi-i-jego-partnerowi-rodzicami-z-in-vitro-sa-brat-i-siostra-gejowskiej-pary/

 

Dziecko będzie miało 2 tatusiów, urodziła je własna babcia, a ciotka (siostra męża ojca dziecka) jest jego biologiczną matką... A wy o jakich najdziwniejszych relacjach rodzinnych słyszeliście? :) 

 

"Zdarzają się takie przypadki, że córka jest starsza od matki" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co, najpierw mamusia chciała mieć syna, to urodziła, później ta sama kobieta pewnie chciała mieć wnuka. Tylko, że syn nie potrafił się rozmnożyć (surogatka kosztuje $$$), to mu pomogła ... 

 

Coś czuję, że ten precedens będzie powielany i otworzy drogę dla takich par homoseksualnych. Konsekwencja nadania częściowych praw (od 2015 małżeństwa tej samej płci są legalne wg wyroku SN), daj palec, upierdzielą Tobie całą rękę, później głowę. To było do przewidzenia, że zaraz będą chcieli mieć dzieci ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawią precedensy prawne. Np. gdy siostra męża ojca dziecka umrze to w jakim zakresie dziecko ma prawo do spadku, bo ona teoretycznie jest jego matką ale praktycznie ma 2 ojców... No i kolejna sprawa, jak jeden ojciec jest biologiczny a drugi adopcyjny to komu bardziej należy się dziecko po rozwodzie? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funeral napisał:

Mnie ciekawią precedensy prawne. Np. gdy siostra męża ojca dziecka umrze to w jakim zakresie dziecko ma prawo do spadku, bo ona teoretycznie jest jego matką ale praktycznie ma 2 ojców... No i kolejna sprawa, jak jeden ojciec jest biologiczny a drugi adopcyjny to komu bardziej należy się dziecko po rozwodzie? :D 

Zmiana praw rodzicielskich i przysposobienia (pełne, niepełne, całkowite) to reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.