Skocz do zawartości

Wągry - jak się ich pozbyć?


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jak się pozbyć wągrów? Nie są one u mnie jakieś tragiczne, ale irytują. Próbowałem wyciskania, różnych peelingów (np.: Ziaja, Garnier itp), ale bez efektów. Zawsze to wracało mimo codziennego mycia i  nanoszenia różnych kremów. Co do kosmetyczki, to z tego co wiem, to one też tam chyba to wyciskają tylko jakimiś skalpelami(?), więc nie wiem, na ile to pomoże. A też nie chciałbym po dwóch tygodniach wracać znowu robiąc to samo i znowu zostawiając kasę. 

 

Mieliście też problemy z wągrami? Jak się ich pozbyliście? Ma to coś wspólnego z dietą?

 

EDIT: nie znalazłem działu odnośnie kosmetyków, więc napisałem tutaj. Jeśli jest coś lepszego, to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz genetycznie przypisaną cerę tłustą, to nigdy się nie pozbędziesz wągrów. Możesz za to zmniejszyć ich nasilenie.  Z diety wywal śmieciowe żarcie, a także żółty ser i większość nabiału. Nie używaj mydła do mycia, bo zalepia pory i tworzy się jeszcze więcej wągrów. Ja akurat używam pasty do zębów i widzę poprawę.

 

Istnieją też narzędzia do usuwania wągrów, pierwszy wynik z google:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-lyzeczki-uny-do-usuwania-wagrow-zaskornikow-7077757553

Na pewno jest to rozwiązanie bardziej higieniczne niż wyciskanie ręczne.

 

Co do kosmetyczki, to standardowo dostaje się środek poszerzający pory, później wyciskanie i środek obkurczający pory. Za jakiś czas powtórka z rozrywki.

 

Tak jak wyżej bracia napisali wągrów się nigdy nie pozbędziesz, pozostaje usuwanie na bieżąco.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manygguh napisał:

Jak to zrobić nie idąc do kosmetyczki? 

 

Czyli reasumując:

1. Poszerzam sobie pory (jak?)

2. Wyciskanie, naniesienie środku czyszczącego.

3. Pozamykanie porów (jak?)

Chcesz się bawić w domu to szukaj w necie. Ja ci powiem tak chcesz dobrze mieć zrobione idź do specjalisty nie oszczędzaj. Biednego nie stać na oszczędzanie. Pierw musi ci oczyścić a potem pozamykać pory jak to zrobić w domu to nie wiem. Ja jak chcę by mi ktoś coś dobrze zrobił idę do specjalisty a i tak nie każdy jest dobry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.