Skocz do zawartości

Robert Gryn


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ostatnimi czasu w polecanych filmach na yt pojawiły mi się materiały Roberta Gryna, czyli jednego z najbogatszych młodych przedsiębiorców w tym kraju. Ogólnie co do jego postaci mam mieszane uczucia, jego filmy polegają na głównie na tym, że próbuje zainspirować jak najwięcej Plaków do działania, podążania za marzeniami i bycia bardziej przedsiębiorczymi i niezależnymi. No i niby wszystko jest ok, ale jego materiały tak naprawdę nie przekazują żadnej wiedzy w jaki sposób do tego dojść. Cały czas słyszymy powtarzane jak mantrę: "próbuj", "działaj", "jest tyle możliwości na biznes". Tyle, że sam nie potrafi podać jakich, rzuca tylko ogólnikowymi pojęciami, których mógłby nam udzielić praktycznie każdy. Nie wiem, może sam mam błędną mentalność i oczekuje podanego rozwiązania na tacy, ale po prostu zastanawia mnie ogólny zachwyt ludzi nad jego filmami. Bo jak już pisałem nie ma w nich żadnej wiedzy. Przypominają mi one materiały pewnego Pana z kanału "sukces.pl", który został idealnie rozpracowany przez "Marszałkowski psychologia". A co Wy sądzicie o jego postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Gryn poniekąd postać wydaje się pozytywna i to co robi obecnie social mediach teoretycznie jest na plus (mobilizuje ludzi do działania) pomimo konkretów ale jednak jego historia to nie jest historia typowego przedsiębiorcy od zera. Miał bogatych rodziców, możliwości, wspólników których potem wykupił. Ogólnie wydaje mi się  że miał dużo szcześcia w życiu i teraz próbuje spłacić swój dług. Ale to moja teoria.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Amnesia Haze said:

Cały czas słyszymy powtarzane jak mantrę: "próbuj", "działaj", "jest tyle możliwości na biznes". Tyle, że sam nie potrafi podać jakich, rzuca tylko ogólnikowymi pojęciami, których mógłby nam udzielić praktycznie każdy. Nie wiem, może sam mam błędną mentalność i oczekuje podanego rozwiązania na tacy

Sam sobie odpowiedziales.

 

To co, on ma wymyslic pomysl na biznes osiagajacy sukces finansowy, dac ci to za darmo i poprowadzic za reke jak to robic?

 

Po co skoro sam to moze zrobic dla siebie i sie dorobic jeszcze wiekszej kasy.

 

Sporo jego filmow pokazuje jakie on ma “nawyki”, dyscypline, dazenie do celu

, ktore sa waznymi skladowymi w odnoszeniu sukcesu. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amnesia Haze Z mojej strony podziw za tak dynamiczne rozwinięcie biznesu, na podstawie tego co zauważył na zachodzie.

 

Jednocześnie brak szacunku za:

  • wydymanie wspólników i ich wykupienie podstępem,
  • robienie biznesu na oszukiwaniu ludzi. Te reklamy spamu i oszustw typu "Sprzątaczka została milionerką, kup jej metodę..." to właśnie Codewise, które ma % od kasy z naiwnych.
Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amnesia Haze

 

Są trzy metody jakimi możesz zdobyć wiedzę jak osiągnąć sukces w biznesie, nikt ci nie da wiedzy za darmo, może dać co najwyżej wskazówki. 

 

Jakie to cudowne metody na zdobycie tej wiedzy?

 

1 Zaczynasz pracę w jakiejś branży, pniesz się po szczeblach zdobywasz wiedzę i doświadczenie praktyczne,  jeśli zostało ci dość ikry to po wielu latach przechodzisz na swoje, otwierając własny biznes. Za wiedzę w tym przypadku płacisz wieloma latami pracy i robieniem na kogoś.. 

 

2 Jesteś szczęściarzem i otrzymasz wiedzę z racji urodzenia tj. urodziłeś się w rodzinie, której bogactwo było budowane przez wiele pokoleń, potrafią tę wiedzę przekazać i dostarczają ci środków, do jej rozwijania. Czemu piszę o majątku budowanym przez pokolenia, a nie np. urodzeniu się w bogatej rodzinie (nowobogackiej), ponieważ jak pokazuje praktyka u większości nowobogackich fortuna jest roztrwaniana przez dwa kolejne pokolenia, to że sami potrafili coś osiągnąć, nie jest równoznaczne z tym, że wiedzę skutecznie przekażą.

 

3 Nauka na własnych błędach. Otwierasz biznes, sporo spierdolisz, coś wyjdzie, coś nie, jak padnie otwierasz kolejny nie powielając błędów. Tutaj mają znaczenie pracowitość, talent i szczypta szczęścia.  

 

Nikt nie da gotowej recepty, nawet gdyby mógł. Wiesz czemu?

 

Pierwsza przyczyna to taka, że wiedza to przywilej, a przywileje dzieli się z równymi sobie. Nie dzieje się tak poprzez złośliwość tych podłych bogaczy "krwiopijców", tylko przez to, że każdy rynek ma ograniczoną wielkość, a im więcej chętnych do tortu tym mniejsze kawałki. Więc wiedzę i narzędzia przekazuje się tylko w określonych kręgach. Gdyby wszyscy ogarniali na wysokim poziomie biznes, paradoksalnie wszyscy byliby biedni, zbyt wielu chętnych do zjedzenia tortu. 

 

Druga przyczyna jest trywialna ktoś bez doświadczenia/ niewyszkolony nawet gdy dostanie gotowy schemat zarabiania może napotkać (i najprawdopodobniej tak się stanie) przeszkody, których pokonanie wymaga kreatywności wynikającej z doświadczenia. Nie odniesie sukcesu, a nawet straci i będzie winił tego kto mu schemat dał... 

 

Podążanie drogą promowania dobrych nawyków, to najlepsza opcja. 

  • Like 7
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Mosze Red said:

Nauka na własnych błędach. Otwierasz biznes, sporo spierdolisz, coś wyjdzie, coś nie, jak padnie otwierasz kolejny nie powielając błędów. Tutaj mają znaczenie pracowitość, talent i szczypta szczęścia.  

W czasach “promocji sukcesu” na FB i Insta sporo ludzi mysli zludnie, ze sukces to przyjdzie “ot tak” i ze wszystko jest kolorowe.

 

Nie zdaja sobie sprawy, ze tak na prawde sukces oparty jest na porazkach i wynoszeniu lekcji z tych porazek.

 

Wielu ludzi sukcesu bankrutowalo nieraz aby sie pozniej z tego podniesc i korygowac kurs.

 

Ze swojej strony dorzucam 4 opcje osiagniecia fortuny nad ktora wlasnie pracuje:

4) rozkochac w sobie starsza bogata rozwodke (oczywiscie po bogatym mezu). Ochajtac sie z nia oczywiscie bez intercyzy, a pozniej wziac rozwod i podzielic dobra materialne.

 

:)

 

Bede zdawal relacje z postepow.

Edytowane przez TheFlorator
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.04.2019 o 19:19, Morfeusz napisał:

to właśnie Codewise, które ma % od kasy z naiwnych.

Codwise dostarcza tylko produkt do trackowania kampanii reklamowych, oni nie mają nic wspólnego z reklamodawcami.
To jest jeden wielki mit że ta firma związana jest z denerwującymi reklamami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.