Skocz do zawartości

Wkurwia mnie ten kraj


sombrero23

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

Ta, chciałbym to zobaczyć

Nie musisz wierzyć, masz do tego prawo :)

Ja Ci mówię jak jest, nie pamiętam kiedy ostatnio byłem źle potraktowany przez kasjerkę, urzędniczkę czy kogoś podobnego :)

Pamiętaj, miła mowa przymnaża miłe pozdrowienia na ulicy :)

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

Karma to jeden wielki bullshit, rzadko kiedy mogę liczyć na odwzajemnienie mojej życzliwości

Bo rzadko ją dajesz :) .

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

To były lata '40, teraz jak się coś wspomni o potrzebujących pomocy emigrantach, to ci "empatyczni" Polacy plują jadem

Bo to nie są potrzebujący, to są ludzie zdrowi, silni, prawie sami faceci, którzy przychodzą tutaj w określonym celu, zobacz co się dzieje na Zachodzie, siedzą na socjalu, oto właśnie chodzi, też bym się wkurwiał jakby ktoś dostawał za frajer, to na co ja musze zapracować, normalna ludzka postawa :)

Nie zastanawia Cię fakt że tych potrzebujących braci w wierzę, nie przyjmuje żadne bogate islamskie państwo, jak Arabia Saudyjska czy Katar?

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

W Czechach kościół katolicki pierdolnął, większość kraju jest ateistyczna, i wcale im źle się nie wiedzie

  

Często to są mity na temat Czech ludzi którzy tam mieszkali przez weekend i zwiedzali Pragę :)

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

Ateiści mają wąty do wszystkich religii, i wcale im się nie dziwi. Co do maczety, ciekawe ile katolów by się przyznało do swojej religii w takiej sytuacji

Nigdy nawet nie obiło mi się o oczy czy uszy sytuacja w której jakiś wojujący ateista mówiłby źle o Islamie czy Judaizmie, możesz wierzyć albo nie, ale dostawał slinotoku jak wspomniałem o Chrześcijaństwie :)

Co do drugiej części, oj stary, mnóstwo, zobacz ilu Chrześcijan ginie np w Nigerii obecnie? umierają za swoją wiarę :)

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

Mylisz się, taki model rynku pracy nie funkcjonuje, popatrz na słowiańskie kraje wschodnie.

Zdziwiłbyś się, już Ci pisałem nie porównuj krajów Europy Wschodniej do Zachodniej z wiadomych względów :)

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

Problem w tym że jednocześnie zarobki na zachodzie są 4x większe

 

Już Ci pisałem dlaczego tak jest. Ale co mi z zarobków, jak wychodząc na zakupy mogę nie wrócić, bo jakiś piaskowy czarodziej wpadnie na pomysł aby jak najszybciej dostać się do Hurysów :)

 

8 godzin temu, sombrero23 napisał:

Nie, wkurwia mnie robienie z nas ofiar historii

Polacy są i ofiarami ale i katami, polecam przeczytac historię Piastów :)

 

7 godzin temu, Trevor napisał:

Generalnie poziom kultury w kraju leży.

Wiesz, w krajach Zachodnich ich uprzejmość jest na wskroś sztuczna co da się od razu wyczuć :)

 

@DanielS osobiście jestem miły i pozytywnie nastawiony do ludzi, ale też nie jestem przesadnie miły, aby się tam komuś w pas kłaniać i wchodzić w dupę.

 

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjcie troszku za granica gdzie są uśmiechnięci ludzie to zobaczycie jaki mają sztuczny wyuczony uśmiech. Będzie was brało na wymioty :)

 

Wolę smutnego szczerego Polaka niż sztucznego zachodniego człowieka, który ma plastikowy uśmiech. W gratisie będziecie dostawać jeszcze pytanie "Jak tam Twój dzień" a powiedz, że źle to zobaczysz konsternację ? Tam masz mieć "gut dej" i tyle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@casey Ale bzdury wypisujesz, gdzie to znalazłeś w Pani domu? 2000brutto anglik? Ja miałem ofertę pracy na 3k netto funta to raz a dwa mieszkanie w tańszym mieście wynajmiesz za 200funtow a u nas wynajęcie mieszkania nawet na dziurze to koszt z 1500zł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Motha napisał:

Ja Ci mówię jak jest, nie pamiętam kiedy ostatnio byłem źle potraktowany przez kasjerkę, urzędniczkę czy kogoś podobnego :)

Dokładnie @sombrero23 Mam podobne doświadczenia, więc jak widzisz jednak jakoś się da, skoro nam się to jakoś "udaje" ;) 

 

Podsumowując Twój cały długi wywód @sombrero23. Twoim głównym problemem jest skupianie się na problemach, zamiast na rozwiązaniach ;) 

5 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Będzie was brało na wymioty :)

Przyczepiony sztuczny uśmiech jest faktycznie słaby @SzatanKrieger. Ale taki uśmiech widać na kilometr :D 

13 minut temu, The Motha napisał:

aby się tam komuś w pas kłaniać i wchodzić w dupę.

Wiadomo @The Motha. Każdy dostaje to na co zasługuje ;) 
Chamstwo trzeba tępić :D 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Polska to syf

No już bez przesady! Polska ma aspekty kulejące i ma też aspekty wspaniałe.

 

10 godzin temu, rycerz76 napisał:

Mnie wkurwia państwo bo kraj akurat jest wspaniały.

O, to jest powiedziane precyzyjnie.

 

11 godzin temu, sombrero23 napisał:

Dwa razy więcej osób ginie w wyniku samobójstwa niż w wyniku wypadków drogowych, i jakoś kurwa nic się o tym nie mówi,

Podaj źródło. 

 

11 godzin temu, sombrero23 napisał:

Powiedzcie mi w takiej sytuacji, jaki jest JEDEN powód dla którego miałbym upatrywać przyszłości w tym kraju?

 

I tak, mam BÓL DUPY.

Masz teraz taki ból dupy że nic do Ciebie nie trafi, nie ma co gadać. 

 

@sombrero23 Jak Ci już wkurw minie to co zamierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Imbryk napisał:
12 godzin temu, sombrero23 napisał:

Dwa razy więcej osób ginie w wyniku samobójstwa niż w wyniku wypadków drogowych, i jakoś kurwa nic się o tym nie mówi,

Podaj źródło. 

To akurat prawda.

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303259946-Spada-liczba-samobojstw-w-Polsce.html

Gdzieś tu na forum dawno temu pisałem o opracowaniu jednego z TU, pisałem wtedy w kontekście broni palnej.

Z drugiej strony, nie znam danych nt. samobójstw z innych krajów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Motha napisał:

Nie musisz wierzyć, masz do tego prawo :)

Ja Ci mówię jak jest, nie pamiętam kiedy ostatnio byłem źle potraktowany przez kasjerkę, urzędniczkę czy kogoś podobnego :)

Kurczę, trochę się z tym chyba u nas poprawia, bo pamiętam, że jeszcze kilka lat temu nikt nie przepuścił, jeszcze te stare baby wkurwiajaco wykładały swoje zakupy zaraz na twoich jakby nie mogły chwili zaczekać.

 

A teraz, mimo, że stary nie jestem to zdarzyło mi się już kilka razy, że różne Panie mnie przepuszczały jak widziały, że mam jedną, dwie czy trzy rzeczy ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, sombrero23 said:

Moje wkurwienie wzięło się z prostego spaceru do placówki poczty polskiej

 

12 hours ago, sombrero23 said:

Wkurwia mnie to, jak ludzie traktują siebie nawzajem.

 

12 hours ago, sombrero23 said:

Nie ma nawet co liczyć na pierdolony uśmiech podczas usługi na poczcie, w sklepie, czy jakimkolwiek pierdolonym urzędzie. Ten standard to pierdolony relikt komuny.

Wyjechałem z Polski 15 lat temu. Powiem tak, jeżeli wszedzie wchodzisz wkurwiony z wyrazem twarzy zajebie Was wszystkich -to czego sie spodziewasz?

Wystarczy się usmiechnąć jako pierwszy, zagadać - Jak mija dzien? Ale mamy ładną pogodę?

 

I staje się cud - tak w Polsce - ludzie zaczynają rozmawiać - usmiechac się. Zacznij od siebie - najłatwiej to zacząć narzekać oraz pluc na kraj..

 

Ok, nie zamierzam wracac do kraju, ale nie jest tak jak piszesz. Są inne problemy.

 

1 hour ago, Obliteraror said:

sklepach czy urzędach mam podobnie, jak @The Motha. Uśmiecham się, zażartuję, wdam w jakiś dialog i jest ok.

O to.

Edytowane przez Pytonga
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sombrero23

 

Młody, roszczeniowy, typowe zjawisko.

 

Z pozycji 40-latka. Niewiele pożyłeś i popracowałeś kolego a porywasz się na studium socjologiczne narodu. 

 

---------

Mam taką teorię, że wysyp "ten kraj" to skutek braku obowiązkowej służby wojskowej z regularnym koceniem. Siłownia, basen a siekiery i łopaty nie potrafi trzymać. Tak, ja jeszcze służyłem i trochę pompek nastukałem. ;)

---------

 

@Byłybiałyrycerz

 

Trzeba pomieszkać a nie pozwiedzać. Standardowo młody Polak trafia do jakiejś klitki, żyje jak szczur i zarabia 3 razy tyle co w Polsce. Wydatki niewielkie a dochody stosunkowo duże. Raj. Zmiana następuje mniej więcej po roku (?) jak zaczyna czuć się pewniej. Chciałoby się pójść do kina, na piwo z kolegami, zaczyna przeszkadzać klitka 2x2, wspólna łazienka i lodówa. Wychodzi do ludzi, do tych mitycznych urzędów z uśmiechniętymi ludźmi (wcześniej wszystko załatwiał kolega, wiadomo język i te sprawy), dostrzega jak wygląda rzeczywistość. Wygląda tak samo jak u nas, dodatkowo bonus wszelkiej maści dziwnych afro typów którzy jakby mogli to zabiliby wzrokiem.

 

Odnośnie mieszkania w UK za 200 funtów i porównania do 1500 w PL. Nie wiem czy robisz to specjalnie czy po prostu wykazałeś się totalną ignorancją. Byłeś w UK i widziałeś te ich "mieszkania"? W Polsce lepiej wyglądają lokale socjalne. Poza tym w byle dziurze w naszym pięknym kraju to m można znaleźć za 800zł na miesiąc. Standard apartament made in ikea ale czysto i schludnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Włodyka napisał:

Mam taką teorię, że wysyp "ten kraj" to skutek braku obowiązkowej służby wojskowej z regularnym koceniem. Siłownia, basen a siekiery i łopaty nie potrafi trzymać. Tak, ja jeszcze służyłem i trochę pompek nastukałem. 

A ja mam wrażenie, że niektórzy uważają, że obowiązkowa służba etc, to niczym czary zmieni wszystko na lepsze.

 

Z jednej strony słychać ten kraj a z drugiej kuuuurła do wojska byś poszedł to byś zobaczył co to jest życie, gowniarzu jeden! 

 

A prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku, ja tam rozumiem jego złość I to, że musiał to z siebie wyrzucić. Czas na następny krok: działanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kawaler napisał:

Wybacz Bracie, ale pokazujesz starą jak świat postawę ofiary. Wszystko dookoła źle, jestem biedny wkurwiony, życie rzuca mi kłody pod nogi

Dżizus kurwa mać, mówi się wprost że jest się wkurwionym sytuacją, to ludzie ci wmówią że jesteś ofiarą.

50 minut temu, Włodyka napisał:

Młody, roszczeniowy, typowe zjawisko.

Roszczeniowy? Bo co? Bo chciałbym ujrzeć choć trochę empatii we własnym narodzie zamiast ciągłej frustracji? Bo chciałbym móc żyć godnie we własnym kraju?

3 godziny temu, The Motha napisał:

Ja Ci mówię jak jest, nie pamiętam kiedy ostatnio byłem źle potraktowany przez kasjerkę, urzędniczkę czy kogoś podobnego :)

Pamiętaj, miła mowa przymnaża miłe pozdrowienia na ulicy

Okej, podczas rozmowy z nieznajomym na ulicy - rozumiem. Ale żeby warunkiem uzyskania dobrych usług było przymilanie się do kasjerki? Co to za standard? Kolejny relikt komuny?

3 godziny temu, The Motha napisał:

Bo to nie są potrzebujący, to są ludzie zdrowi, silni, prawie sami faceci, którzy przychodzą tutaj w określonym celu, zobacz co się dzieje na Zachodzie, siedzą na socjalu, oto właśnie chodzi, też bym się wkurwiał jakby ktoś dostawał za frajer, to na co ja musze zapracować, normalna ludzka postawa :)

Nie zastanawia Cię fakt że tych potrzebujących braci w wierzę, nie przyjmuje żadne bogate islamskie państwo, jak Arabia Saudyjska czy Katar?

Owszem, bogate państwa islamskie nie przyjmują uchodźców. Prawdopodobnie efekt snoba. Tymczasem uchodźców przyjmują o wiele biedniejsze kraje islamskie, i to w liczbach które przebijają każdy kraj europejski. Liban, Turcja i Jordania, wszystkie te kraje to kraje muzułmańskie, przyjęły najwięcej uchodźców podczas kryzysu imigracyjnego.

 

Ludzie, co wy tak się wkurwiacie na tych uchodźców siedzących na socjalu, skoro nie siedzą na socjalu w Polsce? To jest problem Niemiec, Francji czy Włoch, a my tutaj mówimy o sytuacji w Polsce. Nikt z was nie jest świadomy że populacja muzułmańska była względnie wysoka w krajach zachodnich czy USA jeszcze przed 2001. Cała ksenofobia wzięła się po zamachach z 11 września 2001. Teraz po ostatnich zamachach w Europie jeszcze bardziej zawrzało. W dodatku zachowujecie się, jakby te zamachy terrorystyczne brały się znikąd. Te wszystkie wydarzenia to konsekwencje polityki kolonialnej krajów Europy zachodniej które wyssały Afrykę północną i nie tylko z wszelkich zasobów. A teraz te kraje zbierają z tego żniwo. Dlatego też nie ma zamachów muzułmańskich w takich krajach jak Polska, Czechy, Ukraina czy Białoruś. Bo my nie angażowaliśmy się w takie działania. Natomiast o tym jak własny krajan podłożył bombę w autobusie to nie lubimy mówić.  Uchodźcy nie mają interesu zostawać w Polsce, a wy i tak skąpicie przyjęcia z ich parę setek. 

 

Zachowujecie się też, jakby takie zamachy terrorystyczne nie miały miejsca przed atakami terrorystów muzułmańskich. A zamachy terrorystyczne przeprowadzone przez IRA? A zamachy terrorystyczne w Hiszpanii przeprowadzane przez baskijskie ETA? Ba, nawet sami Polacy przeprowadzali zamachy terrorystyczne na swoich zaborcach. A jakoś czujemy że to dla nas nowość

Edytowane przez sombrero23
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sombrero23

 

Sprecyzuj co masz na myśli pisząc "móc żyć godnie we własnym kraju". Odczytuje to jako roszczeniową postawę, ekonomia. Żaden ze mnie prawnik, lekarz czy programista a żyję godnie. Nie wszystko można przeliczać na pieniądze.

30 minut temu, Quo Vadis? napisał:

A ja mam wrażenie, że niektórzy uważają, że obowiązkowa służba etc, to niczym czary zmieni wszystko na lepsze.

 

Z jednej strony słychać ten kraj a z drugiej kuuuurła do wojska byś poszedł to byś zobaczył co to jest życie, gowniarzu jeden! 

 

A prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku, ja tam rozumiem jego złość I to, że musiał to z siebie wyrzucić. Czas na następny krok: działanie.

 

Pytanie za 100 punktów. Byłeś w wojsku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Włodyka

Chodzi mi o to, żebym nie zapierdalał za najniższą średnią mając kwalifikacje, tylko dlatego bo znalazł się jakiś cwaniaczek który dostał tą robotę po znajomościach. Żeby państwo nie ujebywało mi 40% pensji na żenującą emeryturę i ochronę zdrowia w której musiałbym liczyć że nie umrę podczas oczekiwania 5 lat w kolejce do lekarze. Żebym jako jednostka nie był traktowany jak jebany czynnik do statystyk w rubryczkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sombrero23

 

Masz rację ale nawet przy idealnych rządach i sytuacji geopolitycznej to w 30 lat dużo więcej nie dałoby się zrobić. Potrzeba czasu, może za kolejne 30 lat tej różnicy już nie będzie. Ludzie żyli w komunie, świat widzieli w pewexie. Jak ja miałem 20 lat to w domu nie było ot tak cytrusów czy czekolady. Matka sama lepiła makaron i jakieś kluski. Co ja będę pisał. Rower to było coś. Teraz jesteście sfrustrowani z powodu najnowszego iphona. :)

 

Lubię patrzeć na wschód i co oni tam mają. Niewiele. To właśnie do nich powinniśmy się porównywać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która mieszkała w 3 krajach napiszę tak. Zawsze chętnie wpadam do Polski to mój kraj i czasem tęsknię. Na telefonie mam kilka patriotycznych utworów Hip-Hop to czasem mam szklane oczy. Polecam Zipera-Patriota

 

Staje trochę w obronie Polaków jesteśmy tacy, bo na każdym kroku jesteśmy robienia w chuj** robisz na etacie po 10 godzin często z sobotami i dostajesz no właśnie... Jak tu nie być sflustrowanym. 

 

Ja wierze w ludzi nikt nie rodzi się zły. Nasz kraj tak działa masz chodzić, smutny, najlepiej mieć kredyt na 30 lat i żyć jak dziad. Zastanówcie się głębiej nad tym.  

Edytowane przez Kimas87
Błąd
  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Włodyka napisał:

@sombrero23

 

Masz rację ale nawet przy idealnych rządach i sytuacji geopolitycznej to w 30 lat dużo więcej nie dałoby się zrobić. Potrzeba czasu, może za kolejne 30 lat tej różnicy już nie będzie. Ludzie żyli w komunie, świat widzieli w pewexie. Jak ja miałem 20 lat to w domu nie było ot tak cytrusów czy czekolady. Matka sama lepiła makaron i jakieś kluski. Co ja będę pisał. Rower to było coś. Teraz jesteście sfrustrowani z powodu najnowszego iphona. :)

 

Lubię patrzeć na wschód i co oni tam mają. Niewiele. To właśnie do nich powinniśmy się porównywać.

Kurczę, jestem tego świadom, że Polska za komuny była przesrana, ale proszę o ciut zrozumienia. Urodziłem się w '99 i wychowałem się wręcz na kulturze Zachodu, gdzie promowana jest wolność, spełnianie własnych marzeń i własny rozwój. Chciałbym wspomnieć że mimo wszystko ta strona została stworzona z trendu który najpierw pojawił się na zachodzie (mam tu na myśli MGTOW). I naprawdę, jestem wdzięczny za to że w tym kraju byłem w stanie nauczyć się obcego języka, i nigdy nie chodziłem do szkoły głodny. Problem w tym że irytuje mnie ta Polska mentalność, że typowemu kowalskiemu wystarczy Passat z 2005, dach nad głową i jedzenie do pełni szczęścia. Reszta go nie obchodzi. Wakacje za granicą? Po co, mamy swoje góry i polskie morze. Dieta? Przecież polska kuchnia jest najzdrowsza. 

 

Oczywiście, jestem świadomy że do uzyskania poziomu zarobków jak na zachodzie potrzebujemy czasu, zważywszy na naszą historię. Ale nadal odnoszę wrażenie że gdyby nasza mentalność i polityka rządu była inna, ten stan rzeczy można by osiągnąć szybciej. I wiem że na wschodzie mają bardziej przesrane. No ale jednak wg. definicji Polska kwalifikuje się do zachodniego kręgu kulturowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam Polskę i Polaków, nie wiem jak i kiedy to się stało ale zauważam, że jest to bardzo mocno powiązane z samooceną.

Zobaczcie jak dużo jednak u Nas jeszcze jest człowieka w człowieku w porównaniu do zachodu.

 

Zaryzykuję tezę, że to co Nas wkurwia w tym kraju to dokładnie to czego nie chcemy zobaczyć w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sombrero23 napisał:

Ale żeby warunkiem uzyskania dobrych usług było przymilanie się do kasjerki? Co to za standard? Kolejny relikt komuny?

Ale ja nie idę tam po to aby uzyskać jakieś profity z tego tytuły, ale mam taki styl bycia :) .

Nawet powiem Ci więcej, jestem bardzo wyrozumiały do wszelkiej maści kelnerek, kasjerek bo wiem jaka to niewdzięczna praca.

 

55 minut temu, sombrero23 napisał:

Turcja

Zgadzam się, tylko wiesz że Turcja przyjęła ponad milion, tylko po to aby szantażować nimi całą UE i uzyskiwać z tego tytułu profity, to nie był akt miłosierdzia, ale wyrachowanie polityczne :)

Co do Jordanii, Libanu nie wiem, może jakieś statystyki podasz, jakieś źródło...?

 

55 minut temu, sombrero23 napisał:

Ludzie, co wy tak się wkurwiacie na tych uchodźców siedzących na socjalu, skoro nie siedzą na socjalu w Polsce?

Ze znajomości tychże, przezorny zawsze ubezpieczony, jakbyś ich tu wpuścili byłoby to samo co na Zachodzie, jeszcze raz Ci powtarzam, uchodźcy to sterowana grupa do wykonania pewnej roboty :)

Znam osobiście muzułmanów, tych z Europy, jak z Albanii, Bośni i tych z Kurdystanu czy Turcji czy Czeczeni, w życiu nie chciałbym aby tutaj mieszkali, choć tych ostatnich mieszka dosyć godzinę jazdy od mojego rodzinnego domu, swego czasu mieliśmy z nimi sprzeczki, ale ostatecznie ich uspokoiliśmy :) .

 

55 minut temu, sombrero23 napisał:

Te wszystkie wydarzenia to konsekwencje polityki kolonialnej krajów Europy zachodniej które wyssały Afrykę północną i nie tylko z wszelkich zasobów.

Doprawdy? z tego co mi wiadomo to muzułmanie zaczęli pierwsi ta wojnę, to oni znacznie wcześniej podbijali Półwysep Iberyjski nie wspominając o zdobyciu Jerozolimy jeszcze wcześniej, stąd wzięły się krucjaty.

Możemy się sprzeczać, ale to Islam ma chrapkę na Europę od wieków, a do nich przemawia tylko język siły.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, The Motha napisał:

Nawet powiem Ci więcej, jestem bardzo wyrozumiały do wszelkiej maści kelnerek, kasjerek bo wiem jaka to niewdzięczna praca.

To że jest to niewdzięczna praca nie usprawiedliwia chamskiego zachowania wobec klientów.

11 minut temu, The Motha napisał:

Zgadzam się, tylko wiesz że Turcja przyjęła ponad milion, tylko po to aby szantażować nimi całą UE i uzyskiwać z tego tytułu profity, to nie był akt miłosierdzia, ale wyrachowanie polityczne :)

Co do Jordanii, Libanu nie wiem, może jakieś statystyki podasz, jakieś źródło...?

Proszę.

Jeśli nie uznajesz Amnesty International za rzetelne źródło, to myślę że nie mamy o czym dyskutować.

Szantaż Turcji wobec UE? Co to za brednie? Może teraz ty podasz jakieś źródło dla uzasadnienia?

12 minut temu, The Motha napisał:

uchodźcy to sterowana grupa do wykonania pewnej roboty

Masz na to jakiś dowód?

13 minut temu, The Motha napisał:

Doprawdy? z tego co mi wiadomo to muzułmanie zaczęli pierwsi ta wojnę, to oni znacznie wcześniej podbijali Półwysep Iberyjski nie wspominając o zdobyciu Jerozolimy jeszcze wcześniej, stąd wzięły się krucjaty.

Możemy się sprzeczać, ale to Islam ma chrapkę na Europę od wieków, a do nich przemawia tylko język siły.

Podbój półwyspu iberyjskiego to było średniowiecze. Chce ci wspomnieć że Aleksander Wielki (władca kraju cywilizacji zachodniej) zawojował cały bliski wschód i lwią część Azji jeszcze za starożytności. I że to niby oni byli pierwszymi??? Półwysep bałkański został odbity Turkom w ramach różnych rewolucji w XIX wieku.

 

Muzułmanie mają chrapkę na Europę? W takim razie Zachodnia Europa miała chrapkę na cały świat. Porównaj sobie wymiary tych podbojów. Kolonializm europejski w stosunku do podboju Europy przez Muzułmanów, jest jak porównywanie lwa do kociaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sombrero23 napisał:

Problem w tym że irytuje mnie ta Polska mentalność, że typowemu kowalskiemu wystarczy Passat z 2005, dach nad głową i jedzenie do pełni szczęścia.

Tak na prawdę nic nie jest potrzebne do szczęścia. Resztę nam wmówiono, albo sami sobie wmawiamy. Człowiek pierwotny miał jaskinię i żarcie jakoś to mu wystarczyło. Teraz każdy chce więcej i więcej, czy jest jakaś granica ? Stawki są, jakie są, tylko niektórych stać na nowsze autka i wyższy poziom życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

zdarzyło mi się już kilka razy, że różne Panie mnie przepuszczały jak widziały, że mam jedną, dwie czy trzy rzeczy

Pamiętam jak kilka lat temu po pracy kupiłem sobie jedno piwo, no i idę do kasy, i widzę że w kolejce stoi tak z pięć już takich dość starszych babć. No i staję na końcu kolejki i słyszę że ta ostatnia mówi że mogę stanąć przed nią, no i ledwo stanąłem i reszta powiedziała to samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.