Skocz do zawartości

Wkurwia mnie ten kraj


sombrero23

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

To że jest to niewdzięczna praca nie usprawiedliwia chamskiego zachowania wobec klientów.

Jak krowie na rowie, może Ty jesteś wobec wszystkich chamski i opryskliwy, więc czego się spodziewasz?

Ja Ci tłumacze z własnego doświadczenia.

 

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

Proszę.

Jeśli nie uznajesz Amnesty International za rzetelne źródło, to myślę że nie mamy o czym dyskutować.

No i spoko, dzięki za źródło :)

 

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

Szantaż Turcji wobec UE? Co to za brednie? Może teraz ty podasz jakieś źródło dla uzasadnienia?

A jakie Ci mam źródło podać?

Każdy człowiek myślący wyciągnie z tego takie same wnioski.

Erdogan to obecnie jeden z najlepszych przywódców na świecie, doskonale lawiruje pomiędzy Trumpem i Putinem, i trzyma za mordę Europę, jak coś mu nie podpasi otwiera bramkę i mamy milion uchodźców w Europie :)

Chodzi o kasiorę :)

 

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

Masz na to jakiś dowód?

Nie mam więcej pytań :P .

 

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

Chce ci wspomnieć że Aleksander Wielki (władca kraju cywilizacji zachodniej) zawojował cały bliski wschód i lwią część Azji jeszcze za starożytności.

No i co w związku z tym? mówimy o wojnie pomiędzy Europejczykami a muzułmanami, z tego co się orientuje to w momencie kiedy Alexander Wielki pokonał Persów, to Islamu jeszcze nie było, mało tego, Alexander dokonał w pewnym sensie odpowiedzi militarnej na Persach, którzy chcieli sobie podporządkować Grecję.

W 546 r. p.n.e. Cyrus Wielki, twórca potęgi państwa perskiego, podbił leżącą w Azji Mniejszej Lidię, a w następnych latach Persowie zdobyli podległe wcześniej królom lidijskim greckie miasta na wschodnim wybrzeżu Morza Egejskiego, więc kto tu zaczął?

Doucz się historii, wtedy możemy rozmawiać :) .

 

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

Muzułmanie mają chrapkę na Europę? W takim razie Zachodnia Europa miała chrapkę na cały świat. Porównaj sobie wymiary tych podbojów.

Ale ja nigdzie nie napisałem że jeden kolonializm jest dobry, a drugi zły, tak więc Twoje argumenty są całkowicie bezpodstawne.

 

33 minuty temu, sombrero23 napisał:

Kolonializm europejski w stosunku do podboju Europy przez Muzułmanów, jest jak porównywanie lwa do kociaka. 

Tam gdzie Islam tam zniszczenie, podobnie jak u Mongołów, no ale czego się spodziewać po wypasaczach Wielbłądów, natomiast jeśli chodzi o podboje Brytyjczyków, to Ci przynajmniej budowali infrastrukturę aby móc czerpać korzyści długofalowo, a nie tak jak np u Hiszpanów.

 

Podobnie z Bliskim Wschodem, gdyby nie technologie i sposoby wydobycia ropy wymyślone przez białych ludzi, to Arabowie do dziś dalej popierdalaliby na wielbłądach przez pustynie.

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, The Motha napisał:

może Ty jesteś wobec wszystkich chamski i opryskliwy, więc czego się spodziewasz?

Zakładasz coś takiego nawet nie znając mnie i tego jak się zachowuję. I to w tym momencie jest chamskie.

37 minut temu, The Motha napisał:

A jakie Ci mam źródło podać?

Każdy człowiek myślący wyciągnie z tego takie same wnioski.

Uwielbiam taką argumentację. Udowadniasz swoją rację, sugerując że jestem nienormalny bo "nie jestem jak każdy myślący człowiek, bo takowy wyciągnął by takie wnioski"

 

37 minut temu, The Motha napisał:

Alexander dokonał w pewnym sensie odpowiedzi militarnej na Persach, którzy chcieli sobie podporządkować Grecję.

Persowie nie dotarli nawet za Grecję.

 

37 minut temu, The Motha napisał:

Nie mam więcej pytań :P .

Widzę że mamy fana teorii spiskowych. W teorię płaskiej Ziemi też wierzysz?

37 minut temu, The Motha napisał:

W 546 r. p.n.e. Cyrus Wielki, twórca potęgi państwa perskiego, podbił leżącą w Azji Mniejszej Lidię, a w następnych latach Persowie zdobyli podległe wcześniej królom lidijskim greckie miasta na wschodnim wybrzeżu Morza Egejskiego, więc kto tu zaczął?

Persowie nie dotarli dalej niż do Grecji. Jeśli prześledziłbyś okupowanie terytorium na Bliskim Wschodzie przez państwa wywodzące się z kultury zachodniej, a okupowane terytoria europejskie przez państwa bliskowschodnie, dowiedziałbyś się że mamy tutaj spory dysonans.

 

37 minut temu, The Motha napisał:

Doucz się historii, wtedy możemy rozmawiać :) .

Uwielbiam ten moment gdy jednej stronie zaczyna brakować argumentów, więc napierdala po drugiej stronie.

37 minut temu, The Motha napisał:

Ale ja nigdzie nie napisałem że jeden kolonializm jest dobry, a drugi zły, tak więc Twoje argumenty są całkowicie bezpodstawne.

Ja tego też nie powiedziałem. Twierdzisz że muzułmanie mają w tej chwili chrapkę na Europę, udowadniam ci więc że jesteś w błędzie, jako że momentów w historii kiedy to cywilizacja zachodnia pukała do drzwi krajów islamskich było znacznie więcej.

 

37 minut temu, The Motha napisał:

natomiast jeśli chodzi o podboje Brytyjczyków, to Ci przynajmniej budowali infrastrukturę aby móc czerpać korzyści długofalowo

??? Ta na pewno. Wiesz że to Brytyjczycy wymyślili obozy koncentracyjne? Wiesz w jakiej czarnej dupie znajdują się kraje afrykańskie po panowaniu brytyjskim? Wiesz że Brytyjczycy doprowadzili do rzezi pomiędzy Hindusami a Pakistańczykami i przyczynili się do napięcia widocznego do dzisiaj pomiędzy tymi państwami?

 

Nie widzę tutaj tych długofalowych korzyści po panowaniu brytyjskim

37 minut temu, The Motha napisał:

Podobnie z Bliskim Wschodem, gdyby nie technologie i sposoby wydobycia ropy wymyślone przez białych ludzi, to Arabowie do dziś dalej popierdalaliby na wielbłądach przez pustynie.

Gdyby nie Arabowie we wczesnym średniowieczu, utracilibyśmy większość dorobku kultury antycznej. Chcę ci powiedzieć że nawet w tej chwili, korzystasz z cyfr ARABSKICH ?

Edytowane przez sombrero23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sombrero23 napisał:

momentów w historii kiedy to cywilizacja zachodnia pukała do drzwi krajów islamskich było znacznie więcej.

Na całe szczęście, przynajmniej przyniosła im trochę cywilizacji :) Nie tylko krajom islamskim, ale też np. Indiom, które cywilizowali Brytyjczycy i Kompania Wschodnioindyjska na tyle, na ile było to możliwe, walcząc m.in z rytuałem Sati. Ale wiem, tego lewicowe jaczejki w rodzaju Amnesty nigdy publicznie nie powiedzą : )

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Zakładasz coś takiego nawet nie znając mnie i tego jak się zachowuję. I to w tym momencie jest chamskie.

Niczego nie zakładam, dlatego wcześniej napisałem ''może'' , czyli zostawiłem pewien margines niepewności :) .

Czytaj uważnie :) .

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Uwielbiam taką argumentację. Udowadniasz swoją rację, sugerując że jestem nienormalny bo "nie jestem jak każdy myślący człowiek, bo takowy wyciągnął by takie wnioski"

Wnioskuje to po tym co piszesz, nigdzie nie pisałem że jesteś nienormalny, ale że w pewnych kwestiach nie myślisz :)

Imputujesz mi coś czego nie napisałem :) .

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Persowie nie dotarli nawet za Grecję.

A co ma piernik do wiatraka?

Ja pisałem Ci kto kogo atakował i kto na atak odpowiadał, przytoczyłem Ci konkretne fakty, które są łatwo dostępne w internecie.

Już pomijając fakt, że zlałeś to co Tobie napisałem o Aleksandrze Wielkim i Persach, a co jest szalenie istotne jeśli chodzi o kontekst mojej wcześniejszej wypowiedzi :) .

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Widzę że mamy fana teorii spiskowych. W teorię płaskiej Ziemi też wierzysz?

Raczej Ty masz problem z logicznym myśleniem i łączeniu kropeczek w jedną całość :P

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Uwielbiam ten moment gdy jednej stronie zaczyna brakować argumentów, więc napierdala po drugiej stronie.

To nie brak argumentów, ale stwierdzenie faktów jesli chodzi o Twoje wywody, a z faktami się nie dyskutuję :) .

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Twierdzisz że muzułmanie mają w tej chwili chrapkę na Europę,

Mają od wieków :)

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Wiesz że to Brytyjczycy wymyślili obozy koncentracyjne?

Wiem :)

 

17 minut temu, sombrero23 napisał:

Wiesz w jakiej czarnej dupie znajdują się kraje afrykańskie po panowaniu brytyjskim?

Czyli przed panowaniem Europejczyków byli bardzo bogatymi krainami mlekiem i miodem płynącymi?? nie rozśmieszaj mnie,

dam Ci przykład, dopóki w RPA rządzili biali, ten kraj był najbogatszym krajem w Afryce, jak zabrakło białych, to kraj się stoczył co widać tego efekty, w postaci mordowania białych farmerów

:) .

 

 

Edytowane przez The Motha
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The Motha napisał:

To nie brak argumentów, ale stwierdzenie faktów jesli chodzi o Twoje wywody, a z faktami się nie dyskutuję

Zakładasz że coś jest faktem nie udowadniając nawet tego. Ładnie karmisz swoje ego.

9 minut temu, The Motha napisał:

Mają od wieków

Już nie.

10 minut temu, The Motha napisał:

Raczej Ty masz problem z logicznym myśleniem i łączeniu kropeczek w jedną całość

Każde logiczne twierdzenie ma to do siebie że ma swoje uzasadnienie. Jak udowodnisz mi to "logiczne myślenie" to wtedy przyznam ci rację. Póki co to są to słowa rzucone na wiatr.

13 minut temu, The Motha napisał:

Wnioskuje to po tym co piszesz, nigdzie nie pisałem że jesteś nienormalny, ale że w pewnych kwestiach nie myślisz :)

Imputujesz mi coś czego nie napisałem :) .

Jak wyżej

11 minut temu, The Motha napisał:

Ja pisałem Ci kto kogo atakował i kto na atak odpowiadał

Nie przypomina ci to współczesnej sytuacji z ISIS czy innymi organizacjami terrorystycznymi? Tylko skala inna.

15 minut temu, The Motha napisał:

Czyli przed panowaniem Europejczyków byli bardzo bogatymi krainami mlekiem i miodem płynącymi?? nie rozśmieszaj mnie,

dam Ci przykład, dopóki w RPA rządzili biali, ten kraj był najbogatszym krajem w Afryce, jak zabrakło białych, to kraj się stoczył co widać tego efekty, w postaci mordowania białych farmerów

Jesteś w stanie to udowodnić że był najbogatszym krajem? Czy to kolejny fakt "który każdy wie"?

Tak samo Polska przed zaborami do najbogatszych krajów nie należała, a po zaborze niemieckim mamy bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę i przemysł. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sombrero23 napisał:

Ludzie, co wy tak się wkurwiacie na tych uchodźców siedzących na socjalu, skoro nie siedzą na socjalu w Polsce? To jest problem Niemiec, Francji czy Włoch, a my tutaj mówimy o sytuacji w Polsce.

W sumie da się to odczuć mieszkając w Polsce. Np. jadąc na narty do Austrii, przecinając po drodze Niemcy autostradą, masz dodatkową kontrolę graniczną (granica niemiecko-austriacka), której jeszcze parę lat temu nie było. Taki przykład z życia, który przeżyłem na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sombrero23 napisał:

Zakładasz że coś jest faktem nie udowadniając nawet tego. Ładnie karmisz swoje ego.

Niczego Ci nie muszę udowadniać :) .

 

40 minut temu, sombrero23 napisał:

Już nie.

Oj mylisz się, właśnie dzisiaj chyba najbardziej, dlaczego? a dlatego że maja wielu pożytecznych idiotów w różnych krajach, poprawność polityczną i inne prawa, dzięki czemu jest im znacznie łatwiej, czy wyobrażasz sobie aby w Londynie 100 lat temu burmistrzem był Hindus? ?

Dałem celowo Hindus, jako ówczesnego mieszkańca kolonii brytyjskiej w tamtym regionie, abyś się znowu nie przypierdolił że to nie Hindus a Pakistańczyk :P .

 

40 minut temu, sombrero23 napisał:

Każde logiczne twierdzenie ma to do siebie że ma swoje uzasadnienie. Jak udowodnisz mi to "logiczne myślenie" to wtedy przyznam ci rację. Póki co to są to słowa rzucone na wiatr.

Sam sobie to udowadniasz, ja Ci w tym przeszkadzać nie zamierzam :)

Nie spłycaj dyskusji do przepychanek internetowych, nie to jest istotą sprawy, nie masz argumentów i specjalnie schodzisz do poziomu obrzucania się gównem.

 

40 minut temu, sombrero23 napisał:

Nie przypomina ci to współczesnej sytuacji z ISIS czy innymi organizacjami terrorystycznymi? Tylko skala inna.

Ignorujesz to co Ci opisałem na temat Aleksandra Wielkiego i ówczesnej sytuacji geo-politycznej w tamtym rejonie, nie miałeś argumentów, i przeskakujesz na inny temat, jak w takim razie z Tobą dyskutować?

O co Ci chodzi z tym ISIS?

 

40 minut temu, sombrero23 napisał:

Jesteś w stanie to udowodnić że był najbogatszym krajem? Czy to kolejny fakt "który każdy wie"?

Sam sobie udowadniaj, poczytaj sobie historię RPA, od podstaw, skup się na rządach białych, i przeanalizuj sobie obecną sytuacje gospodarczą tego kraju :)

Dojdziesz do odpowiednich wniosków.

 

40 minut temu, sombrero23 napisał:

Tak samo Polska przed zaborami do najbogatszych krajów nie należała, a po zaborze niemieckim mamy bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę i przemysł. Czy się mylę?

Przykład z dupy, co to ma do rzeczy?

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekałbym tak na Polskę. Widocznie, nie mieszkałeś poza jej granicami. Pamiętam jak pracowałem za kilka m-cy za granicą i wróciłem do kraju. Po wyjściu z samolotu chciałem ucałować ziemie.

 

Tam też kradną, tam też ludzie mają humory, tam też są fałszywi, tam też nie jest kolorowo z pracą i zarobkami. Ludzie są tacy sami wszędzie. Może faktycznie są trochę bardziej sympatyczni, ale to tylko to. Na pewno nie jest to dla mnie powód, żeby mieszkać za granicą. Może miałeś zły dzień. Poczta Polska to komuna. Ja w urzędzie słyszałem ostatnio jak baba się wydziera na petenta. No ale tak jest, tacy są ludzie.

 

Jak sobie robiłem bilans to poza trochę lepszym poziomem życia W NICZYM zagranica nie jest lepsza. Wręcz kuleje w wielu dziedzinach. Polecam Ci minimalistyczny styl życia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sombrero23 napisał:

Twierdzisz że muzułmanie mają w tej chwili chrapkę na Europę, udowadniam ci więc że jesteś w błędzie, jako że momentów w historii kiedy to cywilizacja zachodnia pukała do drzwi krajów islamskich było znacznie więcej.

Że co? X wieków naporu islamu na Europę (Bałkany, Półwysep Iberyjski) z chwilową przerwą w czasie rewolucji przemysłowej to jest zdecydowana asymetria na niekorzyść Europy. Zresztą dziwi mnie takie ahistoryczne podejście do tematu, bo co to znaczy "państwo islamskie" np w kontekście Azji Mniejszej, która od III wieku była kolebką chrześcijaństwa (dość przypomnieć, że pierwsze 8 soborów Kościoła miały miejsce na terenie dzisiejszej Turcji) 

 

 

56 minut temu, sombrero23 napisał:

Jeśli prześledziłbyś okupowanie terytorium na Bliskim Wschodzie przez państwa wywodzące się z kultury zachodniej, a okupowane terytoria europejskie przez państwa bliskowschodnie, dowiedziałbyś się że mamy tutaj spory dysonans.

 

Mamy. Islam powstał w VII wieku i sukcesywnie podbijał państwa bliskowschodnie, które onegdaj były ośrodkami kultury chrześcijańskiej. Z pierwszych diecezji wczesnochrześcijańskich pozostał tylko Rzym. Reszta została podbita i zniewolona, często w okrutny sposób.

 

 

No i na koniec, nieważne co Ty sobie myślisz na temat islamu, ważne jest w jakim celu i przez kogo zostanie on w Europie użyty i jakie będą tego skutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sombrero23

W przypadku braku kwalifikacji na zachodzie nie będzie wcale sporo łatwiej z pracą i z ogólną jakością życia (chyba, że chcesz żyć jak szczur po kilku w pokoju, jeść syf itd).

 

Powinieneś także w minimalnych stopniu docenić swój paszport - możliwości pracy/nauki/życia w dowolnym kraju EU może Ci pozazdrościc parę miliardów ludzi

Edytowane przez somsiad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurza w Polsce idiotyzm wszelkiej maści przepisów oraz nieżyczliwość ludzi. Te dwie rzeczy to jest coś co możemy zmienić. Położenia geograficznego i politycznego raczej zmienić nie można. Ale upraszczać przepisy i być dla siebie życzliwymi możemy już od dzisiaj. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha

 

Kurwa, Chłopcy, kochani dwudziestolatkowie, gdyby Was przenieść do lat 80-90 tych to byście popełnili harakiri pierwszego dnia pobytu w Polsce w tamtym czasie. Bez Waszych ajfonów, obcisłych spodni, modnych fryzur zgubilibyście się pomiędzy osiedlowymi garażami i gorzko płakali chcąc jak najszybciej przenieść się do obecnych czasów.

 

Możecie krytykować, możecie marudzić, niczego Wam nie zabieram, ale Wy nie wiecie co to znaczy bieda, szarość, nieżyczliwość, pogarda. Nie żartujcie, bo teraz to jest kraj mlekiem i miodem płynący w porównaniu do tego, co było 30 lat temu, a nie wspominając już czasów Stalinowskich, komuny-realnego socjalizmu, II RP czy czasów rozbioru. Nawet jestem zdania, że Tusk miał rację, iż Polacy, jako całość, nigdy nie mieli lepiej niż obecnie.

 

Bywa smutno, ale Wy nie wiecie co to znaczy smutno, ponuro, szaro, brzydko, biednie.

 

A różnica między Zachodem, a nami jest taka, że oni korzystają na infrastrukturze, systemach, sposobie działania, organizacji, logistyce ukształtowanej po odkryciu Nowego Świata. System handlowy stworzony pod siebie, więc czerpią z tego korzyści, ale się kurczą. Popatrzcie jak gonimy Grecję, Portugalię, Czechy, Włochy, Hiszpanię. Nie patrzcie na Beneluks i WB, ponieważ oni są wręcz wpięci w globalny system i na tym korzystają, ale procesy społeczne rozszarpią ich od środka.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ponad 30 krajach i Polska nie wychodzi wcale tak źle na ich tle.

Najbardziej profesjonalna obsługa w sklepach jest w Szwajcarii, we Włoszech też nie jest najgorzej. W Italii więcej luzu i Uśmiechu, ale można się naciąć na to że ci coś wcisną, a też miejscowi nieraz żarci są na napiwki.

 

Trafnie ujął temat @Mapogo , bo dzisiejsi młodzieńcy byliby jak domowe pupile wpuszczone do dżungli. Ech ten świat kolejek, met, klatek schodowych, awantur słyszalnych na pół kilometra. Mordobicie, zataczający się klienci po wypłacie, przybytki serwujące wódę i podłe piwsko pite na stojaka to były klimaty wryte w czasy PRL i krótko po '89 roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mapogo Moi rodzice bardzo dobrze wspominają lata 80/90, złote czasy dla przedsiębiorczych ludzi, zero regulacji, co chciałeś to robiłeś a dzisiaj prawo tak dopięte by udupić szaraka.

 

U mnie w firmie oprócz fachowców mojego działu pracuje 35 Polaków, nikt ale to nikt nawet nie myśli by wrócić do Polski.

Większość dobija do 10lat stażu i każdy wie, że drugie tyle przerobi.

Pracodawca na wszystko pozwala, byle pracownik wrócił do Pracy. W soboty jest piwo dla pracownika, w weekendy śniadanie, zniżki na imprezy lokalne, dotacje na wakacje.

Polacy mają takie same umowy jak rdzenny pracownik, zero wykorzystywania.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłem trochę w kilku krajach europejskich, ale ostatecznie osiadłem w Polsce. Wiem, że za granicą można żyć na wyższym poziomie. Jak to mówią, wszędzie jest chleb o dwóch skórkach... Nie jestem jakimś patriotą, ale chcę mówić po polsku, jeść polskie żarcie, napić się dobrego polskiego piwa, podziwiać piękne polskie góry i krajobrazy. Nie zarabiam kokosów ale mi to wystarcza, komu nie pasuje, zawsze może wyemigrować, chyba nigdy nie było o to łatwiej, niż teraz. I najważniejsze, czuje się "u siebie", czego nigdy nie będziesz mógł powiedzieć za granicą, nieważne jak długo tam będziesz.

Świat stoi przed nami otworem, pytanie tylko którym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 08:25, The Motha napisał:

To były lata '40, teraz jak się coś wspomni o potrzebujących pomocy emigrantach, to ci "empatyczni" Polacy plują jadem

Ty tak na serio? - adresowane do @sombrero23

Dnia 5.04.2019 o 11:53, sombrero23 napisał:

żizus kurwa mać, mówi się wprost że jest się wkurwionym sytuacją, to ludzie ci wmówią że jesteś ofiarą.

Jedno nie wyklucza drugiego. 

Edytowane przez Amnesia Haze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś źle niech jedzie do Anglii.

Dzień w dzień kogoś dziabią nożem.

Warto zarabiać dwa razy tyle co tu i bać się wyjść na ulicę?

Dla mnie nie.

W Szwecji wybuchają bomby pod posterunkami policji, poczta nie dostarcza przesyłek do niektórych dzielnic, metro nie zatrzymuje się na niektórych przystankach, karetki pogotowia też odmawiają jazdy w niektóre rejony.

To ma być to szczęśliwe środowisko?

Dziękuję, nie skorzystam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2019 o 21:25, sombrero23 napisał:

Żeby dostać dobrze płatną pracę tutaj, trzeba mieć znajomości. Co gorsza, uważa się taki stan rzeczy za kompletnie normalny, gdy tymczasem na zachodzie liczą się kompetencje, a nie jebane znajomości

 

Tak  (dobrą) pracę dostaje się po znajomości ale przede wszystkim w budżetówce, urzędy, spółdzielnie mieszkaniowe, spółki miejskie i te skarbu Państwa itd.  Tak funkcjonuje rynek pracy. Tak było za komuny i jest w innych Państwach także. 

Dorosłość oznacza, dojrzewanie, a to oznacza bolesny proces zrozumienia jaki ten świat jest na prawdę. To czego uczą o życiu w szkole  jest często oficjalna propagandową mowa nauczyciela. Trzeba wyrosnąć z dziecięcych naiwnych bajek o życiu, tylko kurczę przyjąć do wiadomości  na klatę, jaki jest ten świat. Też przechodziłem przez etap naiwności i wiary w to co się oficjalnie mówi w mediach, w szkole, czy w Kościele. 

Dnia 6.04.2019 o 12:30, Mapogo napisał:

Kurwa, Chłopcy, kochani dwudziestolatkowie, gdyby Was przenieść do lat 80-90 tych to byście popełnili harakiri pierwszego dnia pobytu w Polsce w tamtym czasie. Bez Waszych ajfonów, obcisłych spodni, modnych fryzur zgubilibyście się pomiędzy osiedlowymi garażami i gorzko płakali chcąc jak najszybciej przenieść się do obecnych czasów

Zgadzam się, bardzo dobre słowa.

Dnia 6.04.2019 o 12:30, Mapogo napisał:

Nie żartujcie, bo teraz to jest kraj mlekiem i miodem płynący w porównaniu do tego, co było 30 lat temu, a nie wspominając już czasów Stalinowskich, komuny-realnego socjalizmu, II RP czy czasów rozbioru. Nawet jestem zdania, że Tusk miał rację, iż Polacy, jako całość, nigdy nie mieli lepiej niż obecnie.

Fakt, jest lepiej w porównaniu do przeszłości  ale w tych nowych warunkach także trzeba umieć walczyć o swoje, gryźć, i iść do przodu bo nikt nie da za darmo, a jeszcze zabierze. Narzekanie i wkurwianie się nic nie da, a można tylko wyrobić w sobie negatywny nawyk narzekania na wszystko zamiast działania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2019 o 10:58, JoeBlue napisał:

Jak komuś źle niech jedzie do Anglii.

Dzień w dzień kogoś dziabią nożem.

Warto zarabiać dwa razy tyle co tu i bać się wyjść na ulicę?

Z twoich postów, oraz P. @Adams'a które bardzo lubię czytać opisujecie bardzo życiowe przydatne sprawy; wynika że również mieszkasz za granicą i jednocześnie nie polecasz tamtejszych codzienności innym? Mam mindfucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.