Skocz do zawartości

Kaucja z wynajmu


teko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szybki temat. Wczoraj zdałem mieszkanie w bloku które wynajmowałem rok czasu. Właściciel oznajmił mi, nie wiem może kilka tygodni temu, że miał sporą nadpłatę pieniędzy w spółdzielni i te jego pieniądze odciagaja za wodę i będziemy musieli to rozliczyć. Okazało się, że nie mieściłem się w normie z wodą ciepłą i zimną. Przez ten rok, nie przychodziły żadne rachunki. W licznik też nie zaglądałem. Myślałem, że skoro nic nie przychodzi to jest dobrze.

Teraz przychodzi do rozliczenia z kaucji i blisko 1500 zł mi mają zabrać za te wodę.
Pośrednikiem jest agencja nieruchomości i uważa, że ten zwrot z kaucji się należy.
Faktycznie tej wody zostało tyle zużyte, tylko czy nie powinienem zostać wcześniej poinformowany o takowej nadpłacie? Po blisko roku czasu przypomina mu się, że miał nadpłatę i mi kurwa 1,5 kafla teraz mają zabrać? Czy ta sprawa jest jakoś do ruszenia? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu spółdzielniach masz wodę i c.o zryczałtowaną w czynszu a na podstawie zużycia masz ustalany czynsz, jak zaoszczędzisz w ciągu roku to masz nadpłatę i rozliczają w czynszu lub jak dużo korzystałeś i masz niedopłatę to musisz dopłacić. I to nie jest tak, że kolo wiedział od roku, bo w ciągu roku nie przychodzą żadne rachunki, tylko rozliczenie przychodzi raz na rok właśnie jakoś teraz, ja dostałem rozliczenie w zeszłym tyg i wyszło mi niestety 200zł dopłaty. Ale nie ma tego złego w zeszłym roku miałem 1200zł nadpłaty a 2 lata temu 2400zł .  Z tym, że takie coś powinno być ujęte w umowie i jeśli chce od Ciebie kasy to niech pokaże Ci to rozliczenie. 

Edytowane przez MaxMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.