Skocz do zawartości

Jak


PatZz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak wyzbyć się tego uczucia, że popelniło się błędy.

Od kilku dni się katuje właśnie jakie błędy popełniłem w relacjach miedzy ludzkich czy z kobietami czy z mężczyznami.

Jakby to nazwać wkurwia mnie jak przegrywam, analizuje później wszystko i wytykam sobie błędy zaczynam się jakby biczować.

Mogłeś zrobić to tam to może byś z nia był , może byś ja przeleciał ,mogłeś mu dać w morde mogłeś to tam to powiedzieć i tak dalej.

Nie znoszę porażek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy to nic złego, jeżeli się na nich uczyć. To naturalny sposób przyswajania sobie nowych informacji, i dane do pracy nad poprawą zachowań, które wg Ciebie są złe. Bywa też, że niepotrzebnie obwiniamy się o błędy w sytuacjach na które i tak nie mieliśmy wpływu, ogólnie pojęcie błedu jest bardzo subiektywne. Zaakceptuj to, że wg Ciebie czasem popełniasz błędy, taka nasza ludzka natura. Nie wszystko da się przewidzieć. Jeżeli się wkurwiasz, to może podchodzisz do sytuacji zbyt emocjonalnie, tzn przejmujesz się za bardzo, kiedy sytuacja nie potoczy się po Twojej myśli. Było, minęło, takie sytuacje to przeszłość. Będą inne okazje, inne sytuacje, w których masz szansę zachować się inaczej.

 

Błędem jest nie uczyć się na błędach ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PatZz napisał:

Jak wyzbyć się tego uczucia, że popelniło się błędy.

Kluczem jest to, że traktujesz błędy jako coś złego. A błędy popełnia każdy. 

 

Świadomość tego, że popełniłeś błąd i jaki to był błąd jest pierwszym krokiem do samorozwoju - bo tylko wtedy możesz błąd wyeliminować. Jeśli tkwisz w smutnym i złudnym poczuciu nieomylności, stoisz w miejscu. 

 

Także błędy są czymś pożytecznym :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie wczoraj trzepało jak sobie przypomniałem, co jeszcze odwaliłem niecałe 2 lata temu. Jak mogłem być tak głupi? Ale po chwili zdałem sobie sprawę, że to dlatego, żebym już takich błędów teraz nie popełniał. Generalnie przed wyjściem z białorycerstwa narobiłem tyle poniżających rzeczy, że strach myślami do tego wszystkiego wracać. Ale jak widać nauka podziałała, bo od bardzo dawno nie odwaliłem nic takiego, żeby się tego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie są to błędy, które urwały Ci tyłek albo gorzej, to ciesz się z nich bo dzięki nim nie popełnisz większych w przyszłości.

 

Ja zrobiłem kilka błędów ostatnio, straciłem przez to hajs. Niewiele ale dzięki temu więcej nie stracę. Głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś mądrzejszy o swoje błędy, samokrytyka jest ok, byle nie przesadzić. Błędy popełnia każdy, tylko ten kto nic nie robi ich nie popełnia a to stanie w miejscu, a właściwie cofanie się.

Popełniaj błędy i wyciągają z nich właściwe wnioski, a je wprowadzaj w życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.