Skocz do zawartości

Samsung Xcover B550


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/xcoverb550/Samsung-Xcover-B550.html

 

Kupiłem te dziadostwo, przyszło mi w środę. Kolos, monstrum - ale to powinienem sobie miarką zmierzyć, moja wina. Koszmarnie wolno działa - wciskam blokadę klawiatury, a dopiero po półtorej, dwóch sekundach w ogóle działa. Opóźnienia dwusekundowe przy każdym działaniu, co mnie konkretnie wkurwiło. Podjąłem decyzję że go zwracam, przecież to są jakieś jaja z tymi opóźnieniami :) No i sam dzwoni, podobnie jak mój ostatni samsung utopia.

 

Kupiłem go w morele.net, napisałem do nich jak mam go zwrócić, ciekawe czy mi odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak- bo aktualnie męczę Samsunga Solida starszej generacji:

 

1. Telefon "niedozajebania". Na żaglach wpadł do około 1,5 metrowej wody i działa bez niczego.

2. kilka razy spadł mi z samochodu, bo zapomniałem schować.

3. Bateria zajebiście długo trzyma- przy moich potrzebach wytrzymuje 2 tygodnie.

 

 

Też masz problem z dłuższym oczekiwaniem na blokadę i parę innych funkcji. Niestety ale nie jest on na androidzie jak smartfony, tylko na javie i procesor w porównaniu ze smartfonami to praktycznie nie istnieje- dzięki temu takie długie trzymanie baterii.

 

Co do samoistnego dzwonienia- javy mają taką funkcję, że jak przytrzymasz przycisk to samo dzwoni- np. w towarzystwie, gdy chcesz zakończyć, krótkie aczkolwiek nie miłe Ci spotkanie.  Można ją wyłączyć.

 

Model który masz aktualnie- oceniam wysoko.

 

Ja osobiście przerzucam się na Samsunga Xcore 3 ponieważ ma nawigację (i to o dziwo dobrą), jest smartfonem i mogę korzystać z neta, co czasem jest mi niezbędne. Gdyby nie ten internet (obsługuje LTE czy 4G- w zależności od operatora) celowałbym w ten, który masz aktualnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solid stary ma moja znajoma - i zupełnie inaczej działa, nie ma żadnych przerw. Tu masz dwie sekundy przerwy - no i jest sporo większy od solida, a solid już jest duży. Poza tym ten mój ma procesor, a nie ma nawet gps. Dzwonienie polega na tym, że byle ruch i blokada się zdejmuje i dzwoni na pierwszy numer z listy. Miałem to samo w utopii, a koleżanki mąż ma utopię i identiko problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wiele większy. Ale uważam, że w moim przypadku to na plus.

 

Ja miałem możliwość testowania go przez 2 tygodnie i przyznam się, że nie miałem z tym problemów. Ani razu nie wybrał mi nr z listy i samoczynnie nie zadzwonił.

 

Poza tym jest to telefon- jak to nazywam "techniczno-roboczy". Ma służyć jedynie dzwonieniu i sms-owaniu- czyli temu czemu miał pierwotnie służyć telefon komórkowy i co mnie bawi- wzbudza wściekłość ludzi, że tylko do tego służy :)

 

Jeżeli chcesz zwykły telefon to polecam klasycznego samsunga z klawiaturą typu "1,2,3" albo nokię. Tylko, że są to telefony typowo pierwotne i nie masz co za bardzo liczyć na neta czy gps... Niestety, ale przejęły to smartfony i tego raczej się nie przeskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę neta, nie używam nigdy w komóce - tylko po co procesor w telefonie, który ma tylko najprostsze funkcje? Jeśli u Ciebie działa ok, to znaczy że mój jest walnięty. Dwie sekundy czekania, aż zareaguje na naciśnięcie klawisza - czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to oznacza, że sprzedali Ci mówiąc krótko- szajs.

 

 

Mój się nie wieszał i nawet jako tak net chodził w 3G. Jako, że był to firmowy (dostałem tak o dla zabawy, bo firma wybiera telefony dla pracowników i z doświadczenia wiedzą, że należy coś solidniejszego) to pozwoliłem sobie na parę testów- zrzucenie na beton z okna ciężarówki, stanięcie na nim na jednej nodze, kopnięcie czy utopienie w wiaderku z płynem do przemycia szyb na stacji. I nic nie było. Jedyne co, to wyłączyłem tą funkcję, co sam dzwoni dzwonkiem, że niby ktoś do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.