Skocz do zawartości

Czy w Smoleńsku doszło do zamachu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, używałem wyszukiwarki i nie znalazłem takiego tematu. 

 

A temat no cóż bardzo kontrowersyjny, moze ciut nie aktualny i powracający jak bumerang, wkoncu jutro juz 9ta rocznica, a ja pamiętam jakby to było wczoraj te straszne wydarzenia. 

 

Czy według mnie doszło do zamachu? 

Nie powiem o sobie ze jestem jakims fanatykiem pisowskim i ślepo wierzę e teorie o zamachu, ale jest za dużo argumentów świadczących o tym ze do zamachu mogło jednak dość. 

 

Najważniejszy z nich to taki,  że car i władca Rosji to jak pokazuje historia ta daleka i całkiem bliska to człowiek nieobliczalny i w imię zemsty i własnych przerosnietych ambicji jest w stanie zrobić najpodlejsza rzecz aby dopiąć swego. 

 

Lech Kaczyński bardzo narazil się Putinowi w sprawie Gruzji. Wówczas Rosja miała w tym ogromny interes, a ówczesny prezydent można powiedzieć że własną piersią postawil się i myślę że zrobił w tej sprawie więcej niz Obama, Merkel i Sarkozy razem wzięci. 

Z tego powodu został stracony, a że przy okazji było z nim 95 w większości ważnych osób to nawet ruskim bardziej było na rękę. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda możliwość jest warta wzięcia pod uwagę, a na samym początku rozważań, zaraz po zdarzeniu, równie prawdopodobna. Po 9 latach sądzę jednak, że jest to już bez znaczenia. Wniosek może być tylko jeden, bez wzgledu na to, co miało miejsce. Bezpieczeństwo państwa i Polaków powinno być priorytetem rządu. Niestety wciąż nie jest, chociażby z uwagi na to, co wyprawiają SOPowcy na drogach, stan polskiej armii, działania policji. Rządy to tarcia wielu wpływów i interesów. To co się stało w Smoleńsku jest dla mnie już mało interesującą przeszłością. Mnie interesuje poprawa mojego bytu i pod tym względem głosuję na wyborach. Mój byt to mój patriotyzm. 500+ na każde dziecko z punktu widzenia propagandy, to to samo co ciapła woda w kranie, i nie ma dla mnie znaczenia, że są to pieniądze stymulujące i redystrybucyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo sposób prowadzenia dochodzenia po zamachu sugerował, że ktoś chce coś ukryć. Tusk wybrał dla nas gorsze opcje, oddając to w ręce Rosjan, Kopacz, która zapewniała, że przekopano metr w dół chciał się z tego wycofać, mówiąc że to była jej prywatna wizyta, a nie oficjalna, jak wyszło, że to kłamstwo. Komorowski, człowiek WSI mówił przed Smoleńskiem "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni", a potem "seryjny samobójca". W przypadku tego samolotu Malezyjskiego przewoźnika, wszyscy rozważali różne opcje, a tu od pierwszej minuty wypadku media powtarzały "to na pewno nie był zamach", na jakiej podstawie? Nawet jeżeli to nie był zamach (czego nie wiemy), to sposób postępowania i zbyt dużo "zbiegów okoliczności" po prostu śmierdzi. Jeszcze to z trumnami, gdzie bezczeszczono zwłoki. Rozumiem, że mieli trudne zadanie, ale żeby np. 2 czaszki lub 2 miednice były w jednej trumnie, i jeszcze jakieś śmieci w ciele? To wygląda na zemstę i to okrutną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najprawdopodobniejsza przyczyna jest taka, jak opisana w podlinkowanym materiale przez @Piter_1982. Brzmi to tak bliźniaczo podobnie do wielu sytuacji, z jakimi spotykałem się w instytucjach rządowych, korporacjach, firmach, że ciężko wątpić w wiarygodność tego, tym bardziej że wszystkie opisywane procedury, zasady, rygory panujące w lotnictwie są weryfikowalne, a znając z mediów zwyczaje naszych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kluczowych osób w państwie, bardzo dobrze się to koreluje. Brzmi tak prozaicznie i tak dobrze odzwierciedla rzeczywistość, że ciężko wymyślać jakieś inne, fantastyczne (włącznie ze sztuczną mgłą) przyczyny. Zwłaszcza, że podobne case'y (nomen omen) już były. 

 

Typowa bylejakość, mieszanie polityki do spraw, do których mieszać się jej nie powinno, brak ostrożności i typowe w naszym kraju olewanie procedur zemściło się - tym razem bardziej, niż zwykle. To moim zdaniem się wydarzyło, i jestem niemal przekonany, że nic więcej się za tym nie kryje. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Czy według mnie doszło do zamachu? 

Nie powiem o sobie ze jestem jakims fanatykiem pisowskim i ślepo wierzę e teorie o zamachu, ale jest za dużo argumentów świadczących o tym ze do zamachu mogło jednak dość.

Ludzie, jaki Smoleńsk?

 

Nie mieszajmy do tego, rzeczowego skądinąd Forum, tematów od czapy. Na poziom Forum długo się pracuje, ale zepsuć można dosyć łatwo.

 

Może jeszcze reptilianie?

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

wkoncu jutro juz 9ta rocznica, a ja pamiętam jakby to było wczoraj te straszne wydarzenia

Straszne byłoby gdyby to dotyczyło kogoś z mojej bliskiej rodziny. Wypadek/zamach Smoleński obszedł mnie mniej więcej w takim samym stopniu jak powódź w Iranie = jacyś ludzie których nie znałem umarli w tragicznych okolicznościach.

1 godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

Najważniejszy z nich to taki,  że car i władca Rosji to jak pokazuje historia ta daleka i całkiem bliska to człowiek nieobliczalny i w imię zemsty i własnych przerosnietych ambicji jest w stanie zrobić najpodlejsza rzecz aby dopiąć swego. 

Gdyby Rosja była w to zamieszana, to USA już by zacierało rączki żeby ich szantażować na zasadzie "bo zabiliście prezydenta członka NATO". Na moje oko Rosjanie tylko pomogli zacierać ślady po zamachu zorganizowanym przez WSI, dlatego nikt tu się nie miesza ot zwykła wojenka Polsko-Polska. Piszę o zamachu bo zgadzam się z chłopakami: 

 

 

1 godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

Wówczas Rosja miała w tym ogromny interes, a ówczesny prezydent można powiedzieć że własną piersią postawil się i myślę że zrobił w tej sprawie więcej niz Obama, Merkel i Sarkozy razem wzięci. 

Nie własną piersią tylko konkretnie moją, bo w razie wojny on (prezydent RP) pucowałby dupskiem wygodny fotel w jakimś bunkrze albo wyemigrował na drugi koniec świata, a mnie by wysłali na front (nieszczęsna kategoria "A") i w starciu z Rosyjską machiną wojenną moje flaki latałyby na tej samej wysokości co bociany wracające z ciepłych krajów. 

PS. Francja sprzedała Rosji Mistrale, Makrela wybudowała kolejną rurę z gazem na dnie Bałtyku, a Polaczki "za wolność naszo i waszo" dupy jak zawsze nadstawiają... dupy którą ruchają nasi sojusznicy. Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

Lech Kaczyński bardzo narazil się Putinowi w sprawie Gruzji.

Wtedy, w 2008 roku w Gruzji - można powiedzieć, że p. Lech Kaczyński - jako amerykański dywersant - istotnie naraził się p. Putinowi.

Z tym, że 10 kwietnia 2010 roku Rosjanie JUŻ NIE MIELI żadnego wyraźnego powodu aby zabijać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w dodatku w sposób sprowadzający na nich podejrzenia.

JUŻ NIE MIELI.

 

Bo takie powodu ustały ponad pół roku wczesniej. Mianowicie - 17 września 2009 roku.

Tego dnia bowiem ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama dokonał z ówczesnym rosyjskim premierem p. Włodzimierzem Putinem - słynnego resetu w stosunkach amerykańsko - rosyjskich.

Czym całkowicie unieszkodliwił wszelką politykę wschodnią p. Lecha Kaczyńskiego. Bo reset polegał na tym, że Amerykanie wycofali się z aktywnej polityki w Europie Wschodniej.

Polski prezydent - tym samym pozbawiony wsparcia odpowiednio mocnego sojusznika - mógł sobie pod adresem Rosji - co najwyżej groźnie pokiwać palcem w bucie.

 

Tu reszta:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo youtube, kolego

 

teoria spiskowa jest teoria spiskowa, nie dlatego ze ja nie ogarniam xd

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa

 

Co ciekawe, zwolennik jednej teorii, jest zwolennikiem innych. To jest w Waszych glowach 

Edytowane przez alfa_sralfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, alfa_sralfa napisał:

Ten temat to obciach

Czemu ten temat to obciach?

Może ludzie tutaj również chcieli by usłyszeć opinie innych ludzi, poza tym całym blablaniem obrońców Smoleńska czy innych szczebiotek?

 

W końcu są to rozmowy i wszystkim i niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alfa_sralfa napisał:

Ten temat to obciach, powinien trafic do sciany hanby, jak wszystkie teorie spiskowe opisywane na forum.

A zapewne śmierć Adamowicza i domniemaany zamach polityczny to juz nie obciach? Jeśli uważasz ze ta sprawa zostala należycie wyjaśniona a wrak do dzis rdzewieje na terenie rosji to mamy do czynienia z typowym lemingiem, który naczytal się gw i naogladal tvnow i powtarza typowe dla nich haselka o obciachu podszytym szyderczym tonem jak by to nie miało żadnego znaczenia, a temat porwania madzi czy kogo tam był ważniejszy z waszego punktu widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.