Skocz do zawartości

AIP - korzysta, ktoś aktualnie


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z tu obecnych aktualnie z oferty Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, ewentualnie innego tego typu pomocy. Chodzi mi o osobę, która aktualnie ma tam otwarty pion, albo ma wiedzę jak to działa w tej chwili. Kiedyś miałem tam otwartą "firmę" więc  jak to działa ogarniam bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 AIP ma minus taki, że musisz podawać numer konta bankowego AIP, które Ci da. Jesteś jakby członkiem fundacji. Możesz używać swojej nazwy firmy. Minus też jest w postaci wypłacania sobie środków. 

Ten darmowy ZUS i nikłe opodatkowanie to taki fajny mit dla niedzielnych chłopków. Jaja są jak chce się wypłacić pieniądze albo sprzedać zakupione rzeczy na faktury AIP. 


Czemu jaja? Bo AIP obnosi się z tym jak to zaoszczędzimy zakładając u nich firmę. Szkoda tylko, że pomija fakt opodatkowania i ozusowania wypłat z konta ;).  Dopóki jest na koncie AIP, to podatki/zus niestraszne, ale w razie wypłaty zaczyna się zabawa. 

Tak samo reklamuje się pewien TwójStartup na Facebooku. A mechanizmy podobne jak AIP. Też chwalą się ile to nam opłat odpada. Owszem, do czasu gdy zechcemy sobie wypłacić forsę jako naszą wypłatę. 

Ja bym robił jakąś mikrofirmę, albo firmę na próbę czy też spółkę z.o.o. (poczytaj o zus w spółce z.o.o.).

Te fundacje bym osrał. 

Edytowane przez CalvinCandie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne biznesy. Chcę jedną umowę puścić przez AIP potrzebuję informacji, mam konkretne pytanie.

 

Piszesz, że podatki nie straszne póki kasa na koncie. Ale no właśnie VAT kiedyś płaciło się co miesiąc, teraz podobno można co 3. Nie mam potrzeby robienia analizy wszystkich posunięć na forum, dlatego pytałem o kogoś kto ma w tej chwili tam założony pion. Wiem na co się decyduję i co za tym przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj konkretne pytanie, a postaram się odpowiedzieć, bo mam w temacie pewne doświadczenie. 

 

Aktualnie AIP funkcjonuje w zautomatyzowanym systemie. Obowiązują całkowicie zdalne rozliczenia. Płatności odbywają się w stałych terminach, bez możliwości przesunięcia. Ewentualnie trzeba konsultować, ale nie ma już w praktyce pionów lokalnych, tylko centrala, która obsługuje każde zapytanie. 

 

AIP opłaca się najbardziej twórcom rozliczającym się na umowy o dzieło, którzy mają dość szeroką działalność i chcą obsługiwać klientów firmowych (faktura VAT). Przy umowie zlecenia ponosisz koszty brutto-brutto, czyli składki pracownika i pracodawcy płacisz. W AIP można się nauczyć, jak faktycznie wygląda bandycki system podatkowy w tym chlewie obsranym gównem. 

 

Działa to legalnie i nie ma żadnych problemów formalnych. Księgowość na wysokim poziomie. Przy umowach weryfikacja działu prawnego wchodzi w grę. AIP nic nie puszcza bez potwierdzenia i aktualizacji do aktualnych norm prawnych. 

Edytowane przez mac
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.