Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Patton

Żyje po to żeby żyć, czyli właściwie bez celu

Recommended Posts

Bracia mam taki problem że właściwie już od kilku lat żyję właściwie po to żeby żyć czyli wogóle bez żadnego celu, i przez to czuję że w porównaniu do tego co było kiedyś moje życie jest strasznie puste i nijakie. Jeśli np robię coś co lubię to odczuwam z tego powodu szczęście i radość itd, ale o wiele słabiej niż kiedyś co dodatkowo potęguje to że moje życie jest takie puste. Bo właściwie czasem nie wiem co mam z sobą robić, co mnie czasem lekko irytuje. Więc czy potraficie mi jakoś pomóc i doradzić co z tym zrobić?

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popijasz ?

Mi się cele wyklarowały jak rzuciłem alkohol. Zupełnie inna optyka bo wcześniej jak piłem codziennie przez ponad 6 lat to była mgła smoleńska jeśli chodzi o marzenia, cele.

A z resztą po hooy było się starać jak zmiana stanu na "radosny" kosztowała 5 zł i parę kroków do biedry. Przecież to takie proste a pretekst się zawsze znalazł. Jak przestałem pić zmiana stanu na fajny/radosny trwa dłużej ale jest to zupełnie inna jakość, czas trwania i satysfakcja. No i wreszcie wiem czego chcę od życia.

Edited by jaro670
 • Like 6
 • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie.

 

Był czas kiedy waliłem dragi, uprawiałem trawę i ogólnie rzecz biorąc byłem stosunkowo szczęśliwy z małym odchyłem w poczucie winy ze względów osobistych.

Było ok. Realizowałem się na polach mykologii oraz kultur agralnych.

Potem sytuacja się skomplikowała i zostałem "porządnym obywatelem". Pasowałem do tej roli jak siekiera do naprawiania mikroprocesorów czy coś takiego. Straszne życie.

Dzień w dzień żuć tekturę z małymi przerywnikami na wkurwianie "szefa" bądź opracowywanie psychiki współpracowników . Trochę mi ich żal..., niee, nie żal.

Robota dla psychiatry na lata.

Jam uczynił to, nikt inny :P

 

I tak to się kulało. Dzień po dniu.

Jedyny plus, że ze względu na niewielkie wydatki na życie osobiste odłożyłem co nieco, ale mnie to nawet nie cieszy. Nie mam przekonania do forsy.

Pustka mego życia doskwierała mi wielce i było chujowo.

 

Ale na szczęście niedawno zostałem bezrobotnym i jest o wiele lepiej.

Bezrobotnośc chociaż daje pewne perspektywy :)

Myślałem nad zostaniem włamywaczem, ale to jednak nie dla mnie. Myślę dalej.

 • Like 6
 • Haha 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, jaro670 napisał:

Popijasz ?

@jaro670

Zasadniczo staram się jak najbardziej tego unikać, i to taki mój punkt honoru. Ale jeśli już coś wypije to po jakimś dłuższym czasie i tak z 1 piwo maks 2, a i to powoli, tak po łyku i przez dłuższy czas, i zajmuje mi to nawet kilka godzin więc bardzo słabo to odczuwam. No i nie mam problemu żeby przez kilka miesięcy nic nie pić. A teraz to nawet gdybym chciał to nie mogę bo biorę tabletki, a nie chcę ryzykować bo wolałem wybrać zdrowie niż jakiś głupi alkohol.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może poszukaj jakiegoś nowego hobby, albo sprobój się przebranżować? Czym się zajmujesz? Ja czuję, że osiągnąłem ciągle za "mało" pomimo że pracuje w pracy o której marzyłem 3 lata temu to zaczyna mnie to już nudzić, to chyba normalne, że człowiek po czasie stagnacji czuje pustkę i chce się rozwijać, według mnie to zdrowe tylko żeby to jakoś potraficb wykorzystać, co samemu w praktyce mi narazie nie wychodzi. Jaro ma rację co do alkoholu :)) 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Turop napisał:

Może poszukaj jakiegoś nowego hobby

To by było może jakieś wyjście, i nawet myślę o tym od dłuższego czasu ale nic mi nie przychodzi do głowy. I z tego nie musi być żadnej kasy byle by tylko nie czuć tej pustki.

 

22 minuty temu, Turop napisał:

albo sprobój się przebranżować? 

Z tym by było ciężko, ale to chyba  nie tędy droga.

 

22 minuty temu, Turop napisał:

Czym się zajmujesz? 

Powiedzmy że stanowisko pomocnika w branży spożywczej. No niby z kasą szału nie ma bo na rękę mam tak od 2350 do maks 2500, ale plus jest taki że pracę mam trochę ponad kilometr od domu. A drugim plusem lub minusem dodatnim że mieszkam z rodziną.

Edited by Patton

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to bardzo dobrze, że to odkryłeś @Patton. Dla mnie to był punkt zwrotny jakieś 5 lat wstecz. Życie jest ogólnie bez większego sensu, jako takie. Na dobrą sprawę jesteśmy zaprogramowani, żeby trwać, jeść, pieprzyć się i przedłużyć gatunek

Wszystko, co do tego dodamy to bonus zależny wyłącznie od nas. 

 

No, to teraz kombinuj jaki bonus chcesz sobie sprawić. 

Powodzenia!

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, Patton napisał:

Bracia mam taki problem że właściwie już od kilku lat żyję właściwie po to żeby żyć czyli wogóle bez żadnego celu, i przez to czuję że w porównaniu do tego co było kiedyś moje życie jest strasznie puste i nijakie.

To jest ta przykra rzeczywistość którą przewidział Nietzsche pisząc o "śmierci Boga", kiedy ludzie przestaną wierzyć w cele i drogę życiową zaproponowane przez religie. Tutaj z odpowiedzią przychodzi Carl Jung, który jako odpowiedź na ten problem zaproponował: bądź lepszą wersją siebie. Wyciskasz na siłce 100 kg, wyciskaj 110, przeczytałeś 2 książki w tym miesiącu przeczytaj 3, zarobiłeś 3 tys. PLN zarób 3 200 itp. itd. rób wszystko co podnosi cechy które budują Twoje poczucie własnej wartości i odrzucaj wszystko co je zmniejsza. 

PS. Tylko sukces podbudowuje poczucie własnej wartości i podkręca dążenie do tych celów, dlatego warto zaczynać od małych rzeczy typu (zacznę uczyć się języka 20 min. dziennie, robić pompki, podnosić kwalifikacje) i stopniowo podnosić sobie poprzeczkę.

 • Like 6
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No a wcześniej to jakie miałeś cele ?

Jak zastanowiłem się nad sobą. Jakie cele NIE były powiązane w sposób bezpośredni lub pośredni z rozmanżaniem i wychowywaniem potomstwa.

Okazuje się że niewiele. I to właśnie wtedy NIE miałem celu...

Teraz przynajmniej mogę wybierać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie masz wykształcenie? Masz jakiś konkretny zawód? Przebyte kursy czy szkolenia? Ile masz lat? 27,dobrze pamiętam? 

Nie masz nałogów to już jest dużo. 

 

Napisz więcej to pomyślimy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, ntech napisał:

No a wcześniej to jakie miałeś cele ?

Ostatni jakieś 2 lata temu spierdolić z pracy u jednego psychopaty, co i tak mi się udało przez przypadek a i to z poszarpanymi nerwami, chociaż i tak już jest nieco lepiej.

 

6 minut temu, dobryziomek napisał:

Jakie masz wykształcenie? Masz jakiś konkretny zawód?

Zawodowe, i mam zawód ale z pewnego powodu nie mam co liczyć na lepszą kasę. No ale tu nie chodzi o kasę, bo od dawna wiem że nie daje mi ona spełnienia. Także raczej nie tędy droga.

 

11 minut temu, dobryziomek napisał:

Przebyte kursy czy szkolenia?

Standardowy bhp z pracy.

 

11 minut temu, dobryziomek napisał:

Ile masz lat? 27,dobrze pamiętam? 

Tak.

 

12 minut temu, dobryziomek napisał:

Nie masz nałogów to już jest dużo. 

Przez kilka lat miałem słabość do tabaki, i wlasciwie tylko ona mnie utrzymywała w jakimś stanie w trakcie pracy u tego psychola. Wciągałem jej tyle że od tej nikotyny, ręce trzęsły mi się jak żulowi na kacu, i dodatkowo chodziłem po takiej ilości jak pijany. I właściwie dzięki audycjom z dnia na dzień wziąłem 3 paczki które jeszcze miałem i wyrzuciłem je w cholerę, no i od tego czasu już nic. I zapomniałem o dużym spadku wagi i siły przez prawie codzienny stres. I gdybym tam dalej był to to jestem pewny że to by się zakończyło na szpitalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy życie bez większego celu jest, aż takie złe? 

 

Masz do wyboru szereg przyjemności. Po co się spinać o jakiś głębszy cel, sens tego wszystkiego? Może jest, może nie ma. To i tak nic nie zmienia, bo żyjesz i spotkasz się ze wszystkimi konsekwencjami rzeczywistości. 

 

Wielkie cele to najczęściej wielkie wyrzeczenia, a chwila wewnętrznej satysfakcji to naprawdę marna nagroda. Przez życie osiągnąłem już kilka ważnych zadań, ale cieszyły tylko chwilowo. Najlepiej ustawić sobie codzienną rutynę w praktycznie idealny sposób. Określasz idealny dzień i dążysz, aby się do niego maksymalnie zbliżyć. To jest klucz do sukcesu, szczęścia moim zdaniem. 

 

Życie to jest rutyna, codzienność. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jak ona ma wyglądać. Jak ma wyglądać twój dzień, myśli, czynności. 

 

Czy mam cały dzień powtarzać kurwa, ja pierdolę, co za jebane gówno? 

 

Czy mało pracować, mieć dużo czasu wolnego, żyć bez wielkich zobowiązań na karku? Takie podejście wyznaję. 

 

Do tego wyrównanie aspektu fizycznego z umysłowym. Traktowanie na równi tych obszarów. Nie zaniedbać równowagi.

 

Nawet totalnie bezsensowne życie można trochę udoskonalić, aby nie zasypiać z kurwami w głowie.

 

I pierdol te wielkie cele. Co ty chcesz zostawiać coś ludziom? Parodia. Czy chcesz zaspokoić swoje wielkie ego pragnące niesamowitych przeżyć? 

 

Daj sobie spokój to zaśniesz w końcu snem sprawiedliwego. Zrzuć ten krzyż kurwa ze swoich barków, że coś trzeba robić, osiągnąć wielkość, cokolwiek. To jest jebana bzdura.  

 • Like 15
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, mac napisał:

Co ty chcesz zostawiać coś ludziom?

Nic.

 

11 minut temu, mac napisał:

Czy chcesz zaspokoić swoje wielkie ego pragnące niesamowitych przeżyć? 

Wogóle nie mam takiej potrzeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to Ci pomoże, babka bardzo ciekawie i merytorycznie gada, polecam inne jej video :

 

 

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to czas na zmiany w życiu, wyjście z wypracowanej strefy komfortu? Poznać nowych ludzi, spróbować nowych rzeczy. Zastanów się co chcesz robić w wolnym czasie? Co mogło by cię zainteresować, potrzebujesz nowych bodźców, nowych wyzwań.

Wypad na weekend do lasu, zabawa w survival, może strzelectwo, sporty walki. Jakiś sport motorowy ?? - motocross, offroad, wypad w góry na weekend z bytowaniem w terenie... To są przykłady, każdego kręci co innego.

Mi frajdę sprawia jak pojadę np w Bieszczady, utaplam się w błocie, nachodze się aż mi nogi do dupy chodzą, aż czasem chce mi się płakać, ale potem mam satysfakcję że dałem radę że pomimo zimna, zmęczenia byłem w stanie przejść w ciągu dwóch dni 90 km.

Wracam do domu obolały, nie raz wyobijany i na drugi dzień planuje kolejny wypad, zbieram sprzęt, wyposażenie, testuje nowe pomysły.

Fajna jest np. turystyka urbexowa, łażenie po zapomnianych miejscach.

To są przykłady, nie każdemu musi się to podobać, ale trzeba stawiać sobie cele i granice i je przekraczać.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patton a ile ty masz lat 27 tak ? I długo zamierzasz jeszcze sobie tak bimbać i lawirować ? I mówić, że żyjesz bez celu ? Zaraz starym kawalerem będziesz i powinieneś bykowe płacić. Powinieneś dziewczynę sobie znaleźć, ożenić się, założyć rodzinę to powinien być twój cel. Od razu miałbyś po co żyć, na kogo pracować, kim się opiekować i być za nich odpowiedzialny od razu twoje życie nabrałoby sensu i zmieniło się na lepsze. Przemyśl to ;) 

Edited by MaxMen
 • Thanks 1
 • Haha 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co ci cele ciesz się życiem jakie jest płyn z prądem rzeki, nie miej żadnych oczekiwań bądź piękny w swej naturalności jak kwiat, on nie ma celu żeby zakwitnąć po prostu kwitnie niezdając sobie nawet z tego sprawy.

 

Cele są dobre jak wypływają z serca sam musisz je znaleźć, szukaj nie możesz kogoś skopiować bo bedziesz marna kopią nie szukaj niczego logicznego bo w szczęściu nie ma logiki, nikt nie ma recepty na spełnienie. 

 

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Życie bez celu oszczędza porażek. Pozwala się cieszyć małymi rzeczami. Własciwie to Ci zazdroszczę. Ja walczę z wiatrakami i poluje na chimery. Mam wiele celów których niemożność realizacji negatywnie wpływa na mnie.

Edited by Libertyn
 • Like 1
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, MaxMen napisał:

Patton a ile ty masz lat 27 tak ? 

Dokładnie.

 

5 minut temu, MaxMen napisał:

Powinieneś dziewczynę sobie znaleźć, ożenić się, założyć rodzinę to powinien być twój cel. 

To już dawno temu dobrze przemyślałem i wiem że to nie dla mnie.

 

3 minuty temu, Pieter napisał:

szukaj nie możesz kogoś skopiować bo bedziesz marna kopią

Kiedyś zdałem sobie z tego sprawę że bycie takim jak większość, i robienie czegoś w identyczny sposób co inni nie jest dla mnie. Poprostu męczy mnie to i tyle.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Patton napisał:

chyba  nie tędy droga

 

57 minut temu, Patton napisał:

Także raczej nie tędy droga

@Pattontzn z robotą nie chcesz nic zmieniać, sobrze rozumiem?

Uczyć się nowej rzeczy, spróbować zarabiać na czymś innym niz dotychczas, chodzić codziennie ma 8-10 godzin do miejsca ktore coś Cię nauczy, da Ci jakąś radość,  że możesz zarobić, coś wyprodukować, komuś pomóc, przydać się, nauczyć się czegoś, nauczyć coś kogoś, coś poćwiczyć, pojajczyć z kumplami i szefem itd.

Czy ten aspekt dnia sprawia Ci przyjemność?

Edited by Imbryk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Imbryk Po co wiecznie za czymś gonić? To wypala psychicznie. Czasem lepsza gorsza praca niż lepsza i brak życia lub ciągły stres. Tworzenie innym hobby też nie ma celu 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Patton napisał:

strasznie puste

Wbrew temu co oglaszasz wszem i wobec na forum, kobieta. To będzie coś, co da ci wigoru i pozwoli spojrzeć na życie w zupełnie innych kolorach. 

Edited by Still
 • Like 1
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Patton napisał:

Więc czy potraficie mi jakoś pomóc i doradzić co z tym zrobić?

Z katolickiego punktu widzenia mężczyzna jest stworzony do ojcowania i niekoniecznie w rodzinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By Reedson
   Witam, jestem już na forum sporo czasu, ale do tej pory jakiegoś poważnego tematu odnośnie tego jak tu trafiłem i co skłoniło mnie, by zostać jeszcze nie napisałem. Zbliża się koniec roku i chciałbym się Wam drodzy bracia wygadać, wyżalić, zapytać o zdanie, o radę. 
   Na początek opiszę trochę siebie, później przejdę do części właściwej tematu.
   Lat 26, wykształcenie średnie, praca ~3,5k pln, na miejscu (mieszkam na małej wiosce). Doświadczenie z kobietami? Słabo, w wieku 14-18 lat było bardzo dobrze, należałem do "ekipy", kręciło się sporo dziewczyn, spanie po namiotach i całonocne wizyty u nich, ale wtedy wmawiałem sobie, że jestem za młody na coś więcej niż jakieś macanie, czy o zgrozo, związek. Po pójściu do szkoły średniej powoli stare znajomości się urywały, klasa męska, kobiet brak. 
   Po skończeniu technikum poszedłem na studia, na które nie chciałem tak naprawdę iść, ale "wszyscy" szli na studia, więc ja też poszedłem... Kierunek - informatyka z wydziale matematyki. Było mi ciężko, bo zawsze z przedmiotami ścisłymi miałem problem. Po 3 semestrze odpuściłem i poszedłem do pracy za minimalną krajową z dojazdem który zajmował mi ponad godzinę w jedną stronę (autobusem firmowym). Przepracowałem tam 3 lata, oczywiście po paru miesiącach moja stawka szła dosyć szybko do góry, ale przez dojazd z pracy zrezygnowałem, bo wstawanie o 4 i wracanie o 16 mnie dobijało. Teraz, od 1,5 roku mam pracę na miejscu za te same pieniądze. Jak spędzałem czas w tych latach? 22-24 spędziłem na graniu w gry, sporadyczne wyjścia z paroma kumplami których miałem. Szczerze? Byłem szczęśliwy mając tak chujowe życie.
   Dodam, że z wieku 18 lat pojawił się na mojej mordzie trądzik, z którym nie mogłem wygrać aż do 23 roku życia. To bardzo obniżyło moją samoocenę. Do tego doszło jakieś 20kg nadwagi.
   Aż pewnego dnia poznałem JĄ w jednej z gier mmo w które grałem. Dziewczyna w moim wieku, taka 5/10, inteligenta, nawet bardzo, po studiach drugiego stopnia. Szybko zaczęliśmy ze sobą pisać, rozmawiać na discordzie. Pierwsze spotkanie było w gronie 4 osób u niej w mieście, 2 tygodnie później pojechałem już spotkać się we 2, kino, kawa. Dzieliło nas jakieś 90km. Trzecie spotkanie było już u mnie, przyjechała na noc. Jako że byłem białym rycerzem, porządnym facetem, a ona dosyć szybko po poznaniu mnie oznajmiła, że nie lubi seksu to do niczego nie doszło  
    
   Wcześniej była tylko w jednym dwuletnim związku z jakimś kolesiem zza granicy, również poznanym w grze. Nigdy wcześniej nie miała orgazmu, po kilku spotkaniach udało mi się ją doprowadzić do szczytowania, tydzień później był nasz pierwszy raz (jej ze mną a mój w ogóle w życiu). Chyba nie muszę mówić, że było słabo a później nie doprowadziłem jej do orgazmu nawet manualnie i była obraza. I UWAGA, było to jakieś 1,5 miesiąca odkąd "oficjalnie" byliśmy razem i to był jedyny raz kiedy uprawialiśmy seks 😂 Tak, teraz jest czas na pośmianie się ze mnie, sam się z tego śmieję, także śmiało  
   Później tylko usta i ręce (z mojej strony) i tylko rączki z jej  Czasami dawałem jej kilka orgazmów jednego dnia a ona z łaski swojej zwaliła mi konia pod prysznicem i tyle^^ 
   Przez cały okres tego "związku" byłem na każde jej zawołanie, dziś wiem, że oblałem MASĘ, chyba wszystkie shit testy jakie mi robiła. Najlepszy?
   Mówi, że jej znajomy zaprosił ją na wesele jako osobę towarzyszącą, ale raczej odmówi. Ja na to "dlaczego? biedak nie będzie miał z kim iść" 🤣 3 tygodnie później mówi mi, że jednak z nim pójdzie, bo się jej żalił, że faktycznie nie ma z kim iść a do wesela tydzień, chyba, że będę miał coś przeciwko. No i oczywiście miałem, choć ten tekst wyżej odebrała jako przyzwolenie i wcale się jej nie dziwię. Musiała wszystko odkręcić. Później sama mówiła mi, że od razu powinienem po prostu powiedzieć, że jej nie puszczę i byłby koniec tematu...
    
   No i tak trwaliśmy aż do września, wtedy to napisała mi, że powinniśmy się rozstać, że nie ma "tego czegoś". Ja oczywiście płacz, błaganie o powrót, rozmowa, zgodziła się. Było jeszcze gorzej, w okresie od września do końca listopada widzieliśmy się 2 razy. No i pod koniec listopada w wyniku małej sprzeczki znów napisała mi, że to nie ma sensu i to koniec. Jak zareagowałem to się pewnie domyślacie. Była to sobota rano, od razu chciałem do niej jechać, ale mi zabroniła bo jej nie będzie. Pojechałem w niedziele, 90km oddać jej dwie rzeczy i się pożegnać. Nawet mnie nie wpuściła do domu, tylko weszła mi do auta i dała mi jakieś 5min, bo spieszyła się na zakupy do biedronki  
   Byłem totalnie rozbity, zapłakany, upokorzony. Chciała dalej się ze mną "przyjaźnić" i "grać razem w gry" (tak to ujęła). Oczywiście się zgodziłem. Wszystko to miało miejsce na początku grudnia 2018 i trwało do wczoraj. Wczoraj wieczorem chwilę z nią pogadałem na discordzie o pierdołach. Ale coś mnie tknęło i późnym wieczorem poblokowałem ją wszędzie. Tylko nasz wspólny znajomy napisał mi, że chciałaby wiedzieć dlaczego. Napisałem tylko, że tak będzie dla mnie lepiej.
   Pierwszy miesiąc po rozstaniu to była katorga. Wszędzie wysyłała zdjęcia jak to wychodzi na lody, na łyżwy, wiedziała, że to widzę i że to mnie kurewsko boli, bo właśnie w te miejsca chciałem ją wyciągnąć przez ostatnie tygodnie, ale jej się nie chciało  Na początku 2019 napisałem jej elaborat jak ja to jej dziękuję za wszystko, że ją przepraszam i masę innych upokarzających mnie bzdetów.
   Pod koniec stycznia trafiłem na kanał Demasty na youtube, chwilę później na to forum, za co jestem cholernie wdzięczny. 
    
   Jak wyglądał rok 2019? Od lutego poszedłem na siłownię, czerpałem wiedzę z forum, przeczytałem kilka książek (wcześniej praktycznie nic nie czytałem), zrobiłem formę życia (krata na brzuchu, odkryłem, że mam całkiem dobrą genetykę do sylwetki), ogarnąłem zarost, ubranie. Myślę, że z otyłego gościa 4/10 zrobił się ze mnie 7/10. Kupiłem na wiosnę całkiem niezły samochód z segmentu D w najnowszej budzie... To był dobry rok, czuję, że posunąłem się do przodu.
   Jednak mam ogromny problem. Nie potrafię się z niczego tak szczerze cieszyć. Odkąd się z nią rozstałem, przykładowo oglądanie seriali czy granie w gry mnie nie wciąga, nie potrafię się z tego cieszyć, bo wcześniej zawsze robiłem to z nią, dzieliłem się wrażeniami, cieszyliśmy się wspólnie. Od rozstanie to wszystko jest takie... nijakie. Tak samo z tym ogarnianiem siebie. Chyba sam siebie oszukuję, że robiłem to dla siebie a nie dlatego, żeby zwrócić na siebie jej uwagę. 
   Chyba nie muszę mówić, że przez ten cały okres ją "stalkowałem". Sprawdzanie z kim grała, co robi, jakieś wchodzenie na jej fb... Od wczoraj koniec z tym, jest wszędzie zablokowana. I wróciły ten wszystkie beznadziejne uczucia. 
   Największym problemem jest chyba to, że czuję się cholernie samotny. Nie mam z kim pogadać. Z rodzicami od zawsze miałem słaby kontakt (mimo tego, że wychowali mnie dobrze, normalna rodzina), nawet internetowi znajomi mają dziewczyny, znajomych i w dni takie jak np. okres świąteczny przeważnie zostaje sam. 
    
   I tu pojawia się moja ogromna chęć wejścia w związek, mimo wiedzy zaczerpniętej z forum jestem cholernie zdesperowany, a to z kolei prowadzi do stresu i traktowania każdej kobiety z którą się umówię jak bóstwo...
   Parę tygodni temu założyłem konta na tinderze, badoo... Nie powiem, odzew całkiem spory, przeważnie laski odpisywały, ale albo traciły zainteresowanie po kilku wiadomościach (bo jestem nudziarzem i nie potrafię flirtować), albo dochodziło do jednego spotkania na którym byłem cholernie spięty i na jednym spotkaniu się kończyło. 
    
   Bardzo chaotyczny post, jeśli ktoś przebrnął przez ten bełkot to dziękuję.
   Bracia, co robić? Chciałbym odzyskać życie towarzyskie przede wszystkim. Mieć się do kogo odezwać. Cieszyć się z życia, być wyluzowanym. W kontaktach z kobietami, atrakcyjny wygląd mi kompletnie nic nie daję, bo tracę dobre wrażenie po wymianie kilku zdań. Wiem, że kobiety czują ode mnie słabość charakteru, brak pewności siebie, ale nie wiem jak się w końcu kurwa ogarnąć. 
   Jeśli ktoś chciałby o coś dopytać to śmiało. 
    
  • By Ksanti
   Zainspirowany wątkiem @Zły_Człowiek na temat IT postanowiłem stworzyć temat alternatywny. Słowem wstępu o mojej sytuacji dla szerszego kontekstu. Nie ukrywam, że sam jestem na etapie poszukiwań entry level job w IT. Ogólnie mam na koncie swoje mini traumy związane z pracą czy jej poszukiwaniami. Przykładowo nabyłem awersji do dzwonienia przez doświadczenia z call center. Tak samo powiedziałam sobie, że nigdy więcej praca związana ze sprzedażą czy "doradztwem" (tym bardziej na telefon). Co do IT do tej pory byłem na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Na jednej zrobili chamski i niezapowiedziany grupowy assesment centre. Byłem jedną z najmniej wygadanych osób na ok. kilkanaście w pomieszczeniu. Co trochę wywierało na mnie presję i sprawiało, że czułem się kijowo i jako gorszy kandydat. Mimo, że miałem większą wiedzę od co najmniej połowy zgromadzonych. Na rozmowie z drugiej firmy się wyłożyłem na zagadnieniach front endowych. Mało co było pytań odnośnie tego co wpisałem w CV i miałem wiedzę. Stąd w zasadzie stało się to co nieuniknione i na sporo pytań nie wiedziałem co odpowiedzieć. Nie były to jakieś trudne rzeczy ale też były pytania z dupy na których kompletnie się zawiesiłem. Z częścią miałem styczność ale zapomniałem nazwy albo nie skojarzyłem od razu o co chodzi. Podszedłem do tego na luzie z racji wyjazdu bo i tak byłem nastawiony na nie. Jednak poprosiłem o feedback za ten tydzień aby mieć jasność czy mogę wyjechać czy nie. Dobrze, że zamówiłem bilety wbrew temu bo feedbacku i tak się nie doczekałem mimo, ze o to poprosiłem po rozmowie. Jednak po tej całej rozmowie przez 2 dni czułem się zgnojony. Z mowy ciała rekruterów odebrałem ich zażenowanie coś na zasadzie "że jak ja mogę takich rzeczy nie wiedzieć". To tak jak na klasówce w szkole. Możesz być gościem, który na ostatnią chwilę się uczył tylko jednego zagadnienia byleby zdać na 2. Okazuje się, że wszystkie pytania były tylko z tego zagadnień, więc dostał 5. Możesz też być tym drugim który ogarniał cały materiał, ale nie wiedział tych rzeczy z jednego zagadnienia i nie zdaje. W dodatku nauczycielka krzywo popatrzy z pogardą a szansa na poprawę (znaczy inne rekrutacje) są raz na ruski rok. Mniej więcej tak to widzę. Trochę się wkur.. bo byłem dobrze przygotowany z tego co wpisałem w CV i kurła tak do każdej rozmowy się przygotowywać 2 dni a tu pytania są inne i wysiłek oraz nerwy psu w dupę. A emocji i nerwów nie da się wyłączyć. 
   Teraz w trakcie roku akademickiego mogę mieć problemy z pełnym etatem a rzadko widywałem ogłoszenia na część. Nawiasem mówiąc na zachodzie rynek pracy dla juniorów jest taki sam.
   Oczywiście będę walczył dalej jak wrócę do Polski od września. Nie mogę się poddać bo zbyt wiele poświęciłem aby teraz odpuścić.
   Nie mniej jednak...
    
   Druga część tego postu zainspirowana przez wpis @Carl93m
   Co do opłacalności w innych branżach może być podobnie trudno...
    
   Kiełkują się różne myśli co gdyby się nie udało. Albo, że nie jest to praca na całe życie. Bo dla większości po 40-stce jak mają już stopień seniora IT, wypala z tego co mi wiadomo. Potem łapią się różnych zawodów czy przechodzą na programistyczną emeryturę prowadząc kursy programowania. Tak jak wspomniałem na razie nie myślę aby iść inną ścieżką aczkolwiek nie będąc naiwnym wiem, że praca w IT to nie jest dobra perspektywa na całe życie. Nie wierzę w te bajki, że praca to powinna być tylko dla pasjonatów, bo tak to by prawie nikt nie pracował. Zależy mi na stabilnym zawodzie i odłożeniu pieniędzy na jakąś inwestycje czy biznes na boku. A jak coś nie wyjdzie to zawsze mam tą pracę, no wiadomo o co chodzi... Długo analizowałem sytuacje rynkową w Polsce jak i lokalnie i nie widzę lepszych alternatyw dla mnie od IT. Do pracy fizycznej się nie nadaje chociażby z tego względu, że nie mam postury chłopa, psychiki bezwzględnie odpornej na Januszostwo czy końskiego zdrowia. Do prac społecznych gdzie ważny jest kontakt z ludźmi podobnie. 
    
   Myślę, że temat będzie przydatny nie tylko dla mnie.
    
   Upraszczając pytanie - w jaki zawód warto iść (alternatywa na przyszłość lub w razie w) aby:
   - zarobki były przyzwoite (starcza na życie i "dobra konsumpcyjne" - np. te minimum 6000 zł netto (w PL))
   - nie wymagał krzepy i wytrzymałości
   - nie narażał ucięciem np. ręki
   - ani poważnym uszkodzeniem zdrowia
   - nie był stresogenny i społeczny (np. nie handlowiec, nie call center, doradca, sprzedawca w galerii handlowej, kasjer itp.)
   - nie wymagał 2-3 lat na wejście w branżę
    
   Takie przykładowe zawody jakie mi przychodzą na szybko do głowy to:
   - magazynier/ operator wózka widłowego (za granicą - zarobki/ warunki pracy)
   - analityk seo/e-commerce
   - rzeźbiarz artysta (drewno)
   - analityk danych
   - jakieś wprowadzanie danych do systemu
   - ogrodnik (za granicą - zarobki/ warunki pracy)
    
   Jednak przyznam szczerze, że mam zerowe pojęcie o realiach wyżej wymienionych zawodów.
    
    
   Pozdro
  • By leto
   Jeszcze pół roku temu miałem tak, że za cholerę nie mogłem zasnąć bez kobiety obok w łóżku. Lata przyzwyczajeń z kilku LTR... strasznie mnie to wkurzało bo zdawałem sobie sprawę że to forma takiego przyzwyczajenia, trochę jakby uzależnienie fizyczne. No i z miesiąc-dwa temu, po dłuższym czasie spania większość dni w tygodniu samemu, przeszło, jakoś samo, niezauważalnie. 
    
   Żeby tylko przeszło! Teraz mam odwrotnie - wkurza mnie kobieta obok! Aktualna partnerka młoda, ładna, a przede wszystkim z fantastycznym ciałem, totalnie podniecająca. No ale jakoś ciężko zasnąć z ciałem obcym w łóżku. Poprzytulać się spoko, kobiece ciało (a takie to już w ogóle) zawsze przyjemne, no ale ... ona zasypia a ja się dalej wiercę w wyrze jak idiota hehe.
    
   Też tak macie/mieliście? Jak sobie z tym radzić?
    
   Mam gdzieś w apteczce jeszcze zapas xanaxów, w ostateczności mogę użyć, ale kjuuurwa nie będę przecież ćpał benzodiazepin bo panna w łóżku. No i zagwozdka. Jak żyć
  • By DONPEDRO
   Dzień dobry. Po chwili namysłu postanowiłem zamieścić tu oto pierwszy rozdział mej nie wydanej powieści.... Tekst ma już trzy lata ale jest - tak myślę. ponadczasowy.... Jeżeli znajdzie się choć jedna osoba, której się spodoba to zamieszczę rozdział drugi. Jeżeli więcej? Mmmmm.... może sprzedam auto, wezmę kredyt i się wydam własnym sumptem? Krytykę przyjmę z pokorą. 
    
       Rozdział I.       Dzisiaj wszyscy postawili na Włochów!

    

   Pan Ekspert obserwował młodego mężczyznę, który najwidoczniej miał zamiar popełnić samobójstwo.
   Mężczyzna znajdował się pomiędzy jezdniami, szerokiej śródmiejskiej alei i motał się zapalczywie w swym szaleństwie. Wykrzykując niezrozumiałe kwestie i wykonując dziwne ruchy, ukazujące pełnie swego obłędu!
   - Mnie to się nigdy nie przytrafi! Ja nigdy nie zagram „za wszystko”! – Zapewniał Ekspert sam siebie.
   A że przyglądał się szaleńcowi z wysokiego na piętro barowego tarasu to wydawało mu się, że góruje nad nim nie tylko emocjami, lecz także i rozumem. W jego mniemaniu ów tamten był zwykłym chciwym głupcem, który chce mieć to wszystko tu i teraz, nie bacząc na okoliczności i swój potencjalny wkład pracy.
   Ekspert zapewnił siebie raz jeszcze, iż nie obniży swego poziomu i tak nisko nigdy nie upadnie.
   Spojrzał z obrzydzeniem i bez wyrazu współczucia na życiowego skazańca… Tamten w dalszym ciągu szukał śmierci w amoku. Jego wykrzywiona w grymasie bólu twarz podobna była do opętanej osoby, szukającej czy to w śmierci, czy w drugim człowieku, pomocy.
   Ekspert nie to, że był zupełnie nie czułym człowiekiem, wręcz przeciwnie! To dosyć romantyczny mężczyzna, słusznej postury, którego los obdarzył tak chwilami radości jak i smutku. Nie mógł on jednak udzielić pomocy tamtemu, gdyż w jego mniemaniu należeli oni do zupełnie innego rodzaju ludzkiego. Tamten był przegrany zupełnie a on Pan Ekspert, był najbardziej znanym bywalcem salonów bukmacherskich w całej okolicy! A że odnosił małe sukcesiki i trafnie podpowiadał wyniki meczów piłkarskich. To i szacunkiem cieszył się w miarę względnym, pośród swego środowiska. Co napełniało go złą dumą i stawiało ponad wszystkimi innymi. A na pewno nie pozwalało zniżyć się do poziomu tamtego szaleńca!
    

   Pan Ekspert mylił się jednak okrutnie. Pomiędzy nim a tamtym wykolejeńcem nie było żadnej różnicy jakości. Owszem ilości tak, ale nie jakości! Obydwaj, byli hazardzistami i obydwaj zmierzali do piekła bram. Z tą różnicą, że tamten pośrodku drogi już tam był jedną nogą a Pan Ekspert szedł jeszcze spokojnym spacerkiem szerokim duktem pośród szemrzących zdrojów – tych małych pieniężnych wygranych, które uśpiły jego czujność, stępiły wzrok i słuch. Bo jak wytłumaczyć, iż ten w miarę rozgarnięty i rozumny facet, nie słyszy diabelskich chórów, trąb grających na czarną nutę otchłani… Pan Ekspert był święcie przekonany, że panuje nad swym żywotem, choć fakty mówiły; co innego.
    

   Kilka godzin wcześniej w obszernym salonie firmy bukmacherskiej, Pan Ekspert właśnie obserwował tego młodego mężczyznę, jak ten stawiał olbrzymie pieniądze „na pewniaka”.
   Bardzo dobrze ubrany młodzieniaszek, był wtenczas w zgoła odmiennym humorze. Jego piegowata roześmiana twarz i pewny młodzieńczy głos, odzwierciedlały pełnego życia mężczyznę, który ma świat u swych stóp i dysponuje dużą ilością gotówki, którą zwiększy poprzez postawienie na zwycięstwo reprezentacji Włoch w finałach piłkarskich mistrzostw świata!
   -   Wiadomo to Włosi! Wielokrotni mistrzowie! Nie jest możliwe by odpadli we wstępnej fazie turnieju! W dodatku grają z jakimiś cieniasami… z nie wiadomo skąd! Wygrają na pewno!” – Przekonywał znajdujących się w salonie bukmachera klientów.
   Zwykli to byli mężczyźni, dziś pomiędzy nimi była również kobieta. Nawet śliczna blondynka przed trzydziestką z miłym uśmiechem na twarzy. Podobno miała chłopaka w Barcelonie i tam chodziła na piłkarskie mecze, których wyniki trafnie przewidywała, niestety Katalonka – tak ją nazwał kiedyś jeden pisarz – grała dość ostro i pomimo wygranych notowała też bolesne wpadki, co nie pozwalało jej zająć godnego miejsca w tej opanowanej przez mężczyzn dziedzinie.
   Młody mężczyzna, zanim postawił swe pieniądze, mówił tak żarliwie, że można było odnieść wrażenie, iż usiłuje przekonać nie tylko słuchaczy, ale i siebie. Widać miał do tego dar.
   Wszyscy obecni hazardziści jak jeden mąż; zgodzili się z jego opinią. Nawet Pan Ekspert, który to w swym zwyczaju, zwykle się z nikim nie zgadzał, wcześniej przeanalizował sytuację i również nie wydawało mu się, aby grający w pełnym składzie ze wszystkimi „zdrowymi wielkimi gwiazdami” Włosi mogli przegrać! A mecz ten musieli wygrać, by wyjść z grupy i tym samym awansować do następnej fazy turnieju.
   Tylko Katalonka - jedyna w tym towarzystwie kobitka kręciła noskiem i wyjaśniała:
   Że jej kobiece oko nie dostrzega we Włoskiej drużynie ducha zwycięstwa, którym to dysponowali ostatnio, kiedy byli najlepsi i że obecni Włosi raczej przypominają „rozkapryszone panienki”, niż herosów z Rzymskiego Colloseum… w tych to była zakochana do szaleństwa! A ci zniewieściali, nie dość, że jej się nie podobali to dodatkowo nie wzbudzali zaufania… Ale biorąc pod uwagę, kogo dziś mają za przeciwnika to i tak wygrają na pewno!
   -   Mistrzostwa Włosi nie zdobędą, ale z grupy wyjdą! – Dodała.
   -   „W następnej rundzie wpadają na Brazylię! A z Brazylią nie będą mieli żadnych szans! Już mam pewniaka na następną rundę!” – Przemówił siedzący przy stoliku obok Eksperta jego starszy o dwadzieścia lat kolega - Wąsaty.
   -   Włosi są drużyną turniejową, rozkręcają się z meczu na mecz. Brazylia będzie miała z nimi ciężko! - Nie zgodził się Ekspert.
   To stwierdzenie tylko utwierdziło młodego człowieka w powziętej wcześniej decyzji. Upewniwszy się, co do swojego postanowienia, włożył właśnie gotówkę do kasy!
   Z zadowoleniem odebrał kupon potwierdzający zawarcie zakładu! Cieszył się bardzo, iż wzrósł kurs na Włochów! – Wygrana będzie większa! Jutro odbierze niemalże drugie tyle, co dziś wpłacił!
   Nie mógł zresztą zrobić niczego innego, skoro dwóch najbardziej wytrawnych graczy z punktu, spiera się o to jak Włosi wypadną z Brazylią w następnej rundzie.
    

   Teraz już jest po wszystkim! Włosi nieoczekiwanie zremisowali mecz, który powinni wygrać a młodzieniec stracił pieniądze ze sprzedaży domku po swych przodkach.
   Pan Ekspert już nie śledził dalszych jego poczynań i udał się do środka baru, gdyż ujrzał nadchodzącego typa, którego nienawidził serdecznie…
   -   Widziałeś jak cieszą się Afrykańczycy z awansu? – Zapytał już we wnętrzu Wąsaty.
   -   Tak, oni się potrafią cieszyć… Don Pedro tu idzie. – Ekspert poinformował i usiadł tak by nikt przy nim nie mógł zasiąść.
   -   Don Pedro wypije jedno piwko i sobie pójdzie, my obejrzymy sobie następny mecz, szkoda, że Włosi zawalili wszystkie kupony. – Wąsaty był nie pocieszony faktem, że następne spotkanie będzie oglądane bez emocji.
   Ekspert obserwował jak Don Pedro zamawia piwo przy barze… I tu jego niechęć do to tego typa się znacznie zwiększyła! Bowiem Don Pedro kupił ciemne zagraniczne a nie miejscowe jasne… zagryzł tylko zęby i czekał na rozwój wypadków.
   -   Don Pedro to pedał. – Dało się gdzieś usłyszeć.
   -   Nie, to swój chłop, artysta, książki piszę. – Bronił znajdującego się jeszcze przy barze faceta Wąsaty.
   Ekspert nic się nie odezwał, nie miał zamiaru nikogo bronić, szczególnie jego. Ale też nie mógł potwierdzić oskarżeń, gdyż znał Don Pedra bardzo dobrze a znienawidził go jednej nocy, kiedy to jego własna małżonka przez sen wymówiła imię tego „gościa”!
   Wcześniej przez niemalże dwadzieścia lat byli sąsiadami i dobrymi kolegami. Ich drogi się rozeszły, kiedy Ekspert wziął ślub z miłością swego życia w najlepszym okresie swego życia!
   Ekspert miał wtenczas nieźle prosperujący interes – sklep z modnymi ciuchami w centrum i nie miał problemu z zakupem dużego mieszkania w sąsiedniej, lepszej dzielnicy, gdzie tuż po weselu przeprowadził się wraz z kochającą go małżonką.
   Idylla nie trwała długo. Po roku żona Eksperta urodziła maleństwo. Radość przemieniła się w smutek, kiedy się okazało, że chłopczyk jest niepełnosprawny.
   Ekspert cierpiał bardzo, lecz nie potrafił tego okazywać i całymi dniami siedział w swym sklepie. Don Pedro przychodził wtenczas do niego i razem popijali sobie małe, co nieco, które łagodziło ból.
   Któregoś dnia Don Pedro przyniósł gazetkę z bukmachera i kilka piw. Ruch w handlu był wtenczas malutki, więc bez przeszkód obstawili swe typy. I stała się rzecz straszna! Oni oboje wtenczas wygrali!
   Nie były to znaczne pieniądze, ale dawały one szczęście i radość… Tym sposobem pogrążyli się w nałogu, wiedząc teraz, iż w to można wygrać przestaje się liczyć porażki, które jak czarny ocean otaczają nieliczne wysepki wygranej.
   Teraz właśnie Don Pedro podchodził do stolika, przy którym Wąsaty, Ekspert i Zajączek siedzieli od kilku godzin…
   -   Można się przysiąść? – Zapytał Don Pedro.
   -   Siadaj. – Odpowiedział Wąsaty, który lubił również i jego.
   -   Policja zgarnęła z drogi jakiegoś łebka… jak ten się rzucił pod radiowóz. – Don Pedro przyniósł nowinę.

   -   Postawił na Włochów mnóstwo forsy. – Mimowolnie wyjaśnił Pan Ekspert.

   -   Dziewięćdziesiąt dziewięć koma dziewięć procent graczy na świecie postawiło dziś na Włochów. – Don Pedro powiedział to z uśmiechem na ustach i by już nie denerwować towarzystwa dodał cicho: - Ja też.
   -   Za tydzień w środę jedziemy na jeden dzień w góry. – Wyskoczył nieoczekiwanie znajdujący się jeszcze przy stoliku Zajączek.
   -   Kto jedzie? – Zapytał Pan Ekspert i już miał swoim zwyczajem skrytykować ten pomysł, kiedy Don Pedro się odezwał:
   -   Ja nie jadę, za tydzień są mecze…
   -   Za tydzień w środę nie ma żadnych meczy, a postawić kupon można i w górskim kurorcie, prawda Zajączek? – Pan Ekspert był zadowolony z faktu, że przyłapał mądralę na ewidentnej niewiedzy.
   -   Prawda. – Odezwał się Zajączek i od razu dodał: - A ja bym chciał, byśmy wszyscy razem tam pojechali!
   Po propozycji Zajączka zapanowała cisza. Zajączek był fajnym ogólnie lubianym gościem. Niestety był doświadczony przykro przez los. - Lekkim kaleką.
   Porażenie mózgu, jakie przeszedł w dzieciństwie nie pozwalało mu funkcjonować na równi z innymi, lecz nie przeszkadzało zupełnie w przebywaniu z nimi w barach, czy salonach bukmacherskich, gdzie Zajączek nawet nieźle sobie radził. Nie wygrywał, ale też nie stawiał dużych pieniędzy. Miał odłożony comiesięczny budżet i traktował ten hazardzik jako dobrą zabawę. A za zabawę jak wiadomo; należy płacić!
   Pośród tej krótkiej ciszy; Ekspert czekał na to, co powie Don Pedro, by się oczywiście z nim nie zgodzić, Don Pedro jednak nie mówił nic, tylko Wąsaty wyjaśnił, iż nigdzie nie jedzie, bo tu mu dobrze i już!
   Na to po zastanowieniu jednak głos zabrał Don Pedro i zaproponował, że można jechać w cztery osoby i tanio to wyjdzie gdyż; Ekspert pojedzie z synem a ten ma wszelakie zniżki i Ekspert nie wyda dużo forsy, bo on w końcu jako rodzic i opiekun też ma ustawowe zniżki na transport i nie tylko!
   -   Młodego, Stara nie da mi pod opiekę… - Zaczął Ekspert.
   -   Ja jej wytłumaczę, że to korzystne i już! Przecież ruchowo to on jest całkiem sprawny. A zresztą na górę wyjedziemy wyciągiem, tylko zejdziemy pieszo.- Don Pedro przedstawił sprawę a Ekspert tylko zgrzytał zębami na myśl, że ten typ będzie rozmawiał z jego żoną!
   -   Ja też przecież mam zniżki jako osoba niepełnosprawna. – Odezwał się Zajączek.
   -   Tak wiem! Ja pojadę jako twój opiekun… jeżeli się zgadzasz?- Don Pedro.
   -   Zgadzam się! – Zajączek był bardzo zadowolony.
   -   No to jesteśmy umówieni! Ja zmykam. – Don Pedro szybko wypił swe piwo i zanim się zaczął mecz na wielkim barowym ekranie, wyszedł z lokalu i podążył piechotą do swego mieszkania.
   -   On mieszka przecież koło Ciebie. – Wąsaty zaczepił zafrapowanego Eksperta.
   -   Dalej… kiedyś mieszkaliśmy w jednej kamienicy, ja teraz mieszkam tu bliżej. – Ekspert odpowiedział mimo woli i zaczął liczyć drobne pieniądze… brakowało mu na piwo.
    

   Don Pedro w tym czasie szedł już szybkim krokiem w kierunku swego miejsca zamieszkania, do przejścia miał około czterech kilometrów. Mógł jechać autobusem, miał w końcu na bilet, ale tak się przyzwyczaił do tych spacerów, że po prostu inaczej już nie potrafił i twierdził jeszcze, że dzięki nim jest zdrów i szczęśliwy!
   Istotnie przejście piechotą około ośmiu kilometrów dziennie sprawiało, że mężczyzna ten zachowywał zdrowy wygląd i nawet nie posiadał widocznego „brzuszka” tak charakterystycznego dla „gości” w jego wieku. Ekspert postępował podobnie, ale ten miał do przejścia o kilometr w jedną stronę mniej i że znacznie więcej pił piwa, niż Don Pedro to i „brzusio” mu urósł malutki.
   Ekspert nie lubił też Don Pedra z tego oczywistego spacerowego powodu… nie mógł przeboleć, że ktoś łazi sobie tak samo jak on! – Tą samą drogą do domu.
   Ekspert nienawidził swego dawnego przyjaciela, ale jeszcze bardziej nienawidził jego brata – Długiego! Na widok, którego, wchodzącego do lokalu powstał z miejsca i czym prędzej wyszedł… tylnymi drzwiami.
   Tam na zapleczu nieoczekiwanie się do niego uśmiechnęło szczęście! Znalazł prawie całą paczkę papierosów, do której był włożony banknot! O wystarczającym nominale by wrócić do baru i postawić kolejkę!
   Zanim jednak tam wszedł z powrotem to obszedł cały budynek, by z gracją zapalić papieroska na wysokim tarasie. Wiadomo po wprowadzeniu durnych przepisów, palenie jest w lokalach zakazane.
   I kiedy już delektował się zabójczym dymkiem w miłym towarzystwie to dołączył do niego Wąsaty i mu oznajmił, iż Długi przysiadł się do stolika i wszystkim postawił po piwie, jemu też.
   Ekspertowi chwilowo widocznie przeszła ta nienawiść i bez przeszkód po papierosku, zasiadł koło Długiego spędzając tam całe dwie godziny. Oglądając wieczorny mecz i pijąc jeszcze jedne piwo na jego koszt. Zadowolenie Eksperta potęgował fakt, iż Długi również dziś postawił w poprzednim meczu na Włochów… a o tym, że Włosi zarąbali jemu wszystkie kupony, to już sam nie pamiętał. Wszak jutro też są mecze i on posiada kilka groszy… postawi jutro. Dziś nie wie jeszcze jak będzie typował? Jutro będzie wiedział, na pewno! Piwo zaszumiało w głowie Eksperta do tego stopnia, że ten przypomniał sobie to, że jutro też jest losowanie Totolotka i pomimo, iż nie ma kumulacji to i tak sporo można wygrać!
    On posiadał kilka znaleźnych groszy, więc teraz nienawiść do Długiego i jego Brata zastąpiona w nim została przez wizję stania się zamożnym człowiekiem – wystarczy wszak przecież wysłać tylko kupon!
   -   Dzisiaj wszyscy postawili na Włochów! – Zagadał Długi, Eksperta. Kiedy razem piechotą szli do swych mieszkań.
   -   Jutro grają nasi. Ciekawe, czy zdobędą, chociaż bramkę? -  Ekspert rzucił na odczepne i znów zapalił papieroska.
   -   Oni wygrają ten mecz. – Powiedział cicho Długi i już do samego bloku, w którym mieszkał Ekspert nic do siebie nie mówili.
   Po pożegnaniu się z Długim, Ekspert jednak nie udał się do siebie na górę a tylko przystanął przed wejściem, by w spokoju móc zapalić jeszcze jednego papierosa, dziś już ostatniego. W swym mieszkaniu nie odważyłby się tego zrobić. Jego żona na pewno na sam zapach dymu z papierosa rozpętałaby dziką awanturę! Co prawda było już po północy i prawdopodobnie już spała, lecz Ekspert wolał nie ryzykować i stojąc tak po zmroku na dworku spoglądał w gwiazdy, tak ślicznie wyglądające na tym późnoczerwcowym niebie, że rozmarzył się nam „chłopina” nie na żarty i zapalił znów! Tym razem to był już pierwszy papieros w nowym dniu!
   -   To już dziś, grają nasze patałachy. – Ekspert powiedział do siebie i postanowił postawić na macierzystą reprezentacje, prawie wszystkie znaleźne pieniądze, bo za te prawie to wyśle kupon totolotka… tam wygra przecież okrągły milion!
    

   Na macierzystą reprezentacje naszych bohaterów był nawet niezły kurs. Nie byli oni faworytem tego meczu i można było potroić włożoną sumę w wypadku ich zwycięstwa.
   Stało się to na skutek tego, że „Nasza reprezentacja” przegrała dwa poprzednie mecze na tych mistrzostwach i jako pierwsza w sumie odpadła już z turnieju. Ten dzisiejszy mecz to tak naprawdę pożegnanie z Mundialem.
   Przeciwnikiem jest drużyna, która już awansowała i teraz wystąpi prawdopodobnie rezerwowym składem, tak ażeby oszczędzać swe siły na lepszych przeciwników.
   Jest szansa na to, że nasi, strzelą honorowego gola w tych mistrzostwach.
   Pan Ekspert zgasił kiepa i z czystego snobizmu zamiast wyjechać windą na piętro to on podążył na nogach, zmęczył się tym trochę, lecz w duszy był szczęśliwy; dziś jest jego dzień! Postawi na swoich i potroi kasę a co więcej dziś wieczorem zakończą się jego finansowe męki, bo nie jest możliwe by ktoś inny mógł wygrać milion w totolotka.
    

   I tu uprzedzę fakty – Pan Ekspert się nie mylił. Nikt inny nie sięgnął tego dnia po ten milion! A że on również, to już jest inna kwestia, która go o dziwo wcale nie zmartwiła! Ponieważ w następnym losowaniu będzie już tak zwana kumulacja i do wygrania o kilka milionów więcej! A że to jest więcej! To znacznie lepiej niż by było mniej! Pan Ekspert ma na kupon, więc się cieszy z tego, że następnym razem wygra więcej niż zakładał.
    

   Ekspert w swym nawet dużym mieszkaniu zajmuje pokój tuż przy drzwiach wejściowych. Szybko przemyka do niego i nasłuchuje… W mieszkaniu wszyscy śpią; jego żona samotnie w swym pokoju a z synem w innym śpi jego babcia, która zwykle nim się opiekuje. Ekspert się rozbiera i stwierdza z radością, że w kieszeni ma puszkę piwa!
   -   Tak, to Długi po drodze przecież kupił.
   Wypija pierwsze dziś piwo w ciemności i tylko ma problem z tym, że musi się udać do toalety – niestety musi przejść koło pokoju żony. Ta na szczęście śpi. Tak mu się wydaje i kiedy wraca do swego pokoju; to otwiera szeroko okno i zapala papierosa. Kiedy kończy palić to pluje na jarzącego się kiepa! – Jest w końcu kulturalnym gościem i zapalonego przez okno wyrzucał nie będzie! Ekspert dziś zasypia szczęśliwy. W końcu odniósł sukces. Znalazł papierosy, kilka groszy i się napił piwa czyimś kosztem. – Te dwa pierwsze w barze postawił mu Wąsaty i Zajączek. A że „uwalił” kupon na Włochach? To nie ważne. W końcu wszyscy się na nich przejechali.
   Martwiło go to jednak, że ze wszystkich swoich typów tylko w tym jednym przypadku się pomylił, gdyby nie dał tego meczu na kuponie to jutro by odbierał ponad stukrotność wkładu! Co prawda nikłego, ale zawsze jednak!
    
    
   PS. WSZELAKIE PRAWA AUTORSKIE NALEŻĄ DO MNIE! Acha.... Na forum jestem nieczęsto. Wszelakie odpowiedzi z mej strony najwcześniej we wtorek.
  • By MoszeKortuxy
   Cześć Bracia. Tak sobie ostatnio myślałem jakie znaczenie ma życie dla wrzechświata. Doszedłem do wniosku że nie wiem i się nie dowiem bo raczej nikt nie wie.
    
   Ludzie stworzyli religię i ideologię aby ich nudne życie miało sens i dawało motywację do działania oraz pracy.         
    
   W takim przypadku najlepiej zejść na ziemię i zająć się codziennością jednak takie rozważania zwyczajnie ciekawią i często do nich wracam, a brak możliwości zdobycia odpowiedzi przygnebia.   
    
   Chłopaki co o tym myślicie? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat? 
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.