Skocz do zawartości

Składanie komputera


Sneer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Dzięki Waszej pomocy i Twojej szczególnie @Mosze Red udało mi się skompletować taki zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/9a2969b5/

 

W morelach wyszło jakieś 200-300 zł taniej niż w komputroniku i x-komie.

Jest nawet kod rabatowy na montaż za złotówkę. Cena którą tam widzicie to cena końcowa z odbiorem osobistym i tym kodem rabatowym.

 

Jeśli ktoś zauważy jakieś słabsze strony tego zestawienia (przypominam, że budżet to ~4000 zł) to proszę dać mi znać. Poczekam jeszcze parę dni przed dokonaniem zakupu. Nie lubię kupować w ekscytacji na gorąco.

 

Jedna ostatnia rzecz: Jak robiłem konfiguracje tego zestawu w komputroniku, to wywaliło mi niekompatybilność wybranych pamięci 3200 mhz z płytą główną. Domyślam się, że chodzi o to, że pamięci będą musiały być jakoś ustawione w biosie, bo ta płyta jak najbardziej obsługuje takie częstotliwości. Czy dobrze rozumuję ?

 

Jeszcze raz dzięki

Sneer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam te dyski. A z RAMem dobrze myślę ?

 

Jest znaczna różnica między szybkością zapisu. Samsung ma ok 3200 mb/s a te pozostałe 2000 - 2300 mb/s

 

Ja zdaję sobie sprawę, że pewnie tego nie odczuję i masz rację, że się napaliłem na ten dysk jak małpa na nową gałąź ;) - ale niech to będzie moja fanaberia - nie zrezygnuję z tego Samsunga.

Edytowane przez Sneer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sneer napisał:

Posprawdzam te dyski. A z RAMem dobrze myślę ?

Trudno powiedzieć, procesory AMD czasem są wybredne jeśli chodzi o RAM. 

 

Pamięć, którą ja polecałem jest sprawdzona, jest w sieci wiele opinii na temat jej poprawnego działania z procesorami serii ryzen.

 

Musisz poszperać na forach czy te kości hyperx  będą działały poprawnie z twoim procesorem. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Dodałem te 2 Twoje kości i wszystko prezentuje się tak: https://www.morele.net/inventory/info/ae05dbc5/

 

Są troszkę tańsze, troszkę wolniejsze, ale będę miał pewność, że będą pięknie śpiewać razem z procesorem i płytą

 

Ps. No i wszystko jest na magazynie a na tamte pamięci trzeba było czekać ponad tydzień

 

Edytowane przez Sneer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.