Skocz do zawartości

Grupa na fejsie? Ma to sens?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ktoś mi na fejsie pokazał, że materiał (film) umieszczony na fejsie ma większe zasięgi niż na youtube. W związku z tym, jako że słabo się znam na fejsie, mam pytania:

 

1. Czy jeśli założyłbym grupę na fejsie, mógłbym wyznaczyć kogoś zaufanego do moderowania nią? Gdybym miał sam jeszcze coś ogarniać to nie ma szans żebym sobie poradził.

 

2. Czy faktycznie grupy na fejsie mają taką oglądalność i zasięgi?

 

3. Czy zakładanie takiej grupy ma w ogóle sens?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj małym brzdącem, którego zdanie ma tutaj mało istotny wpływ, ale pozwolę się wypowiedzieć.

Uważam osobiście, że tego wszystkiego jest za dużo, forum / strony / audycje.

 

Mamy forum, miejsce gdzie możemy się gromadzić i jest to wystarczający punkt działalności. Audycje na vimeo/Youtube to wisienka na torcie.

Działalność którą prowadzisz Marku ( nie wiem czy mogę tak bezpośrednio się zwracać ) jest jak produkty ekologiczne. Ich nie trzeba reklamować ani ustawiać w sklepach na wysokości oczu, bo klient wie gdzie ich szukać i wie czego potrzebuje, stąd nie ma reklam szamponów eko. Ten kto ma nas znaleźć to znajdzie i zostanie.

Ja poszedłbym w innym kierunku czyli reklamy / lokowanie produktu, ale tylko takich które są wartościowe bądź dobrej jakości. Natomiast pieniądze z tej działalności przeznaczyć na realne rzeczy jak Dom Samca, czy stworzenie biura gdzie nasi specjaliści, którzy są z nami świadczyli by darmową pomoc, specjaliści opłaceni by byli z reklam.

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby były zasięgi, to muszą być prawdziwe konta, ze znajomymi. Im więcej znajomych, tym lepiej, bo się im udostępnia treści, a oni mogą dalej udostępniać. 

Tylko, że ja bym nie chciał należeć do takiej grupy ze swojego prawdziwego konta, z imieniem i nazwiskiem. Nie ujawniam swojego światopoglądu, preferencji politycznych itp. itd. w internecie, ktoś to może później wykorzystać przeciwko mnie.

Wyjątkiem jest to forum, ponieważ jestem anonimowy.

 

 

  • Like 12
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sceptycznie nastawiony do FB, zbyt duża inwigilacja, zbyt duże wystawienie członków grupy na szykany, szybo to obróci się przeciw nim. Standardem jest np. sprawdzanie FB przez pracodawcę, lub w czasie rekrutacji - o wrogach forum nie wspomnę. Da to dostęp do osób z listy ich znajomych, w tym rodzinę czy ludzi związanych z ich pracą. Już to forum w wielu kręgach nie jest popularne, a członkowie są atakowani. Co da znajomość imion nazwisk, miejsc ukończenia szkoły, pracy i znajomych naszym wrogów??

Obawiam że nie skończy się na wyzwiskach od inceli czy stulejarzy, pójdą anonimy do bliskich i miejsc pracy....

Osobiście nie posiadam tam konta i go nie założę. 

Obawiam się że powiązanie prywatnych kont z taką grupą może się obrócić przeciw osobą, na forum już były przypadki zastraszana co bardziej aktywnych userów.

Żeby taka grupa miała sens, nie mogą to być konta anonimowe ...

Edytowane przez wojkr
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejsbuka z natury należy omijać. Teraz wprowadzają opcje gdzie podług waszych znajomych będą im wysyłać reklamy czy coś. 

Ogólnie jeśli by się tego mądrze używało to spoko ale wielu może wpaść i będą mieć kłopoty dzięki hejterom, którzy albo są opłacani albo mają tak smutne życie, że szukają ludzi by ich nękać. 

Co do pytań:

1. Myślę, że tak.

2. Coraz więcej ludzi odchodzi od pejsbuka ale nadal to potęga jak ZUS a ze zusem jeszcze nikt nie wygrał ?

3. Dodatkowa reklama nigdy nie zaszkodzi. Może spróbuj tego instagrama jeszcze? 

 

Z drugiej strony @Byłybiałyrycerz ma trochę racji, że w zasadzie wszystko jest. Jednak co by nie mówić fejs to dodatkowa reklama Twojej działalności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałaby być grupa zamknięta, z racji na szykany i faszyzm panujący na fb (ale by nastąpiły musi się ktoś poskarżyć, w przypadku grupy zamkniętej byłoby trudniej). 

 

Bez anonimizacji raczej mało kto by się udzielał, ja mam co prawda fikcyjne konto na fb, ale to część mogłoby zniechęcać. 

 

Nie widzę obecnie dla grupy niczego więcej niż alternatywy dla działu dla starszyzny - czyli mogłaby to być jedynie zamknięta grupa i to ludzi z dłuższym stażem z forum. Ale zakładam, że jeśli pytasz o zasięgi to raczej nie w tym rzecz. Także, krótko mówiąc - byłoby teoretycznie super, ale praktycznie - nie bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza ujawnienie się, czyli problemy jeszcze większe dla każdego z nas niż na co dzień.  Nie jesteśmy na tyle silni i popierani społecznie, aby się aż tak wyjść przed szereg. Marku jesteś jedyną nieanonimową osobą na forum z racji prowadzonej działalności, nie wiem po to zmieniać i ruszać? Może to zostawmy jak jest, jak społeczeństwo, czyli głównie faceci dorosną do tej idei, wtedy można coś działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to niestety dobry pomysł. Niby zasięgi spoko, ale tak jak napisali inni musiałyby to być prawdziwe konta. W życiu nie zaryzykowałbym tak bardzo, żeby polubić taką grupę z mojego prawdziwego konta, wiadomo o co chodzi. Z kolei lajkowanie z dodatkowego, fejkowego, mija się z celem i raczej nie świadczy o dobrej jakości, bo kto chce rozmawiać z "fejkiem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Róbta co chceta"  ... konta nie mam - nawet fikcyjnego i mieć nie będę więc to nie dla mnie.

BiałyRycerzu - chcesz zamieszczaj, nawet na prywatnym koncie - z imienia i nazwiska - chwali ci się to, jednak poczytaj sobie dobrze forum, lub nawet posłuchaj audycji Marka - nie raz, nie dwa wspominał że osoby aktywne z forum miały nieprzyjemności. A znając ekipę kolegów "handlarza błon dziewiczych" z otyłym elekwentynym panem nie przepuszcza żadnej okazji by na czymś dojechać forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, możesz wyznaczać moderatorów w grupach na fejsie.

2. To zależy jak się ją wirusowo rozpropaguje, ale potencjał jest duże ze względu na to, że na fejsie jest w 3 dupy ludzi ;)  Taka grupa mogłaby być dobrą promocją dla forum, żeby naganiać ludzi tutaj :D O ile wujek FB nie zacznie blokować linków przekierowujących, bo lubią udupiać ewentualną konkurencję :P

3. J.w. Zależy jak zostanie rozpropagowana :D 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można wyznaczyć moderatorów.

Mają duże zasięgi.

Zależy od celów jakie sobie wyznaczysz jeśli polepszenie oglądalności to tak.

Ale są też zagrożenia ludzie będą tam więcej siedzieć bo dostęp łatwiejszy przez to że ludzie przebywający na fb poruszają sie po nim intuicyjnie. 

Pojawi się wiesza liczba hej terów jeśli już to niezamknięta przez zaproszenie dostęp. 

Ludzie mogą zgłaszać materiały nie zgodne z polityką fb i będą blokowane może być zablokowany nawet cały profil to zależy od treści jakie są tam umieszczane.

Ja korzystam z fb przez konto fikcyjne ze względu na dostęp do pewnych treści a umowę podpisana w pracy że na pewne tematy nie mogę się wypowiadać publicznie  pod rygorem postępowania karnego. A lubię mówić co myślę. 

Jeśli chcesz reklamować kanał to rób wyznacz z 2 adminów + ty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ogi napisał:

Ja korzystam z fb przez konto fikcyjne ze względu na dostęp do pewnych treści a umowę podpisana w pracy że na pewne tematy nie mogę się wypowiadać publicznie  pod rygorem postępowania karnego. A lubię mówić co myślę. 

Rozumiem, że robisz to przez proxy, VPN, cookies blocked, blokujesz skrypty trackujące, nie masz konta głównego FB na co dzień, nigdy z telefonu?

Tak tylko pytam z ciekawości ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim wielce nieskromnym zdaniem powstanie grupy to dobry pomysł, członkowie nie muszą się udzielać, Pan Marek i moderatorzy mogą podrzucać jakieś wątki, audycje, tematy itd. nawet z fałszywych kont.

Przynależność do grupy na fb jeszcze nic nie znaczy, można powiedzieć że z ciekawości, a fajne wątki o survivalu wrzucają, łatwo wybrnąć.

 Na pewno ktoś kogoś zaprosi, ktoś dołączy, kolega koledze i to będzie w jakiś sposób rosło. Gdy ktoś będzie miał problem z kobietą (a myślę że 70% mężczyzn go ma), a Audycja zostanie wrzucona na grupę akurat o podobnej tematyce to ten kolega wejdzie, posłucha, może polubi. 

 

Jak najbardziej za, podpisuje się obiema rękami i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.