Skocz do zawartości

Grupa na fejsie? Ma to sens?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Plusy:

+ Dotarcie do nowych ludzi.

Minusy:

- Facebook po iluś tam zgłoszeniach lewaków taką grupę usunie pod pretekstem mowy nienawiści, itp. Przy grupie zamkniętej to się odwlecze w czasie.

- Ktoś komentując i lajkując z własnego konta może mieć nieprzyjemności ze strony białorycerzy, feminazistek i stalkerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa zostanie natychmiastowo zamknieta, za tematy ktore poruszamy.

 

Sa one niewygodne, jesli ktos uwaza ze na FB jest wolnosc slowa tonsie myli.

 

Ja na FB, mam tylko imie i zdjecie zwierzaka, wiec moglbym dolaczyc.

 

Przepraszam za brak ogonkow, jestem za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej na fb to z tym iż strony które promują wiedzę forumową i nie idą za głosem polityków są zazwyczaj szybko banowane. Mowa nienawiści bla bla bla. Tam się dobrze promuje lewa stronę a o prawej wiadomo bany, zakazy. :/ Popelina wolność słowa wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Johny_B napisał:

Grupa zostanie natychmiastowo zamknieta, za tematy ktore poruszamy.

Też tak myślę.

I nie będzie tam anonimowości.

Taka grupa ma jedynie taki sens że po prostu będzie (jako strona z treścią, nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Ale niewiele osób by należało do tej grupy ze względu na brak anonimowości. Więc siłą rzeczy na grupie nie dało by się uzyskać pomocy tak jak tutaj.

Więc grupa by pełniła jedynie rolę reklamy a nie miejsca zbierania facetów (bo nie dołączali by do grupy tylko rejestrowali się na forum).

Ma to  jednak wadę że przy braku polubień (nie wiem czy to to samo co dołączenie do grupy) taka grupa nie rozprzestrzeniała by się.

Bo normalnie widzi się kogo polubił czy do czego dołączył jakiś nasz znajomy z FB. A tu by tego nie było w widać. No jedynie czasami w przypadku hardcorów którzy zaryzykowali i polubili grupę ze swojego  oficjalnego konta.

Ma to sens tylko w przypadku gdy grupa będzie spełniała 2 punkty:

1. Będzie miała w obrazku w tle wstawiony napis że nie zaleca się dołączać do grupy ze względu na ryzyko problemów. I że jest to celowe, i grupa tak naprawdę jest popularna ale poza grupą na FB (czyli popularność jest na forum a nie na grupie).

2. Polubienia dało by nam trochę znanych osób, takich jak np. gość który zawsze jest na fazie :D Wtedy ludzie trafiali by masowo na tą grupę, mimo że sami by do niej nie dołączali i jej nie reklamowali.

 

Spróbowanie niczym nie grozi więc mimo wad spróbował bym.

Edytowane przez imprudent_before_the_event
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport a mizoginizm ( :D) to dwie rożne rzeczy.

To tak jakby porównywać że lewacka organizacja polityczna się przeniosła na FB i ma dobrze, to prawicowa polityczna też będzie miała (i to że obie są polityczne ma niby być argumentem że będą tak samo traktowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda to tak

- na forum większość ludzi nie boi się swoich poglądów i udziela często w tematach intymnych gdyż czuje się bezpiecznie za swoim nickiem 

- przejście na FB i połączenie tego wszystkiego z realnymi osobami z imienia i nazwiska to ..hmm nie wiem czy każdy z nas jest aż tak odważny i twardy na fale hejtu która może namieszać w jego życiu.

- cenie sobie forum i wiedzę którą tu nabyłem ale trzymam ją dla siebie, ta forma komunikacji najbardziej mi odpowiada gdyż czując się w ten minimalny chociaż sposób bezpieczny mogę poruszać dla mnie tematu wrażliwe nie narażając sie na konsekwencje czy ataki w realnym życiu.

 

 

Edytowane przez maVen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że jest tego wszystkiego za dużo. Sam za dużo czasu tu spędzam i przestałem oglądać częściej niż raz na tydzień.

 

Zgadzam się też, że byłby to koniec anonimowości oraz totalna cenzura. Ja osobiście bym nie pisał nic pod swoim nazwiskiem albo ograniczał się do pisania lakonicznych tekścików nie będąc członkiem grupy.


Chyba, że byłaby to "lekka", może nawet "prześmiewcza" inicjatywa, nie grupa, w stylu Alimenciary albo jakiś byt publikujący krótkie teksty dostępne do dyskusji dla publiczności spoza forum. Takie konto mogłoby się odwoływać do forum albo portalu i tak promować nasze istnienie.

Taka myśl mnie naszła...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należałbym. Fb jest biznesem spora część moich znajomych jest bardzo lewacka (taka branża) i jak napiszę coś centrowego-zdroworozsądkowego to jest od razu piłowanie japy. Wszyscy sobie przyklaskują i wchodzą w dupę, od dawna traktuje fb jako przedłużenie CV, nie ma sensu. Jeśli na forum była by reklama jakiejś kumatej firmy i reklama nie wypierdalałby mi się na cały ekran i dzięki temu Pan Marek, mógłby uruchomić swój video portal jak dla mnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.