Skocz do zawartości

Suplement na mózg


Rocky

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.04.2019 o 19:35, Firestarter napisał:

Ja znam, nawet kilka. Zazwyczaj jednak niezbędne jest dłuższe stosowanie.

 

1. Lecytyna - przyjmujemy długotrwale, wtedy może poprawić funkcje poznawcze mózgu. U mnie po dłuższym czasie coś rzeczywiście dawało.

2. Omega-3 (dodatkowo można jeszcze 6) - przyjmujemy długotrwale, odpowiednie tłuszcze poprawiają działanie mózgu w dłuższym okresie. U mnie efekty jak powyżej.

3. Kofeina / teina - zawarte w kawie / herbacie, pobudzają stosunkowo szybko, niedługo po spożyciu. Po pewnym czasie przyjmowania przestają działać - efekt habituacji. Kiedyś dostępne były też kapsułki, teraz nigdzie ich nie widzę. Wada: po pierwszym szocie energii, po jakimś czasie chce się spać - ludzie jednak nie zawsze to wychwytują i łączą z kofeiną.

4. Tauryna - powoduje pobudzenie, tym samym możesz dłużej uczyć się / pracować. Zawarta w różnego rodzaju energetykach (ten ich zapach) ale i w tabletkach. Szybkie działanie.

5. Guarana - działanie zbliżone do tauryny, dostępność taka sama.

6. Żeń-szeń - u mnie dobrze się sprawdzał i powodował rzeczywiste pobudzenie i możliwość dłuższej pracy / nauki. Działa szybko, już w dniu podania. To bym chyba najbardziej polecił, dwie kapsułki na dzień są ok.

7. Izotoniki - to w gorszej wersji różne pałerrejdy, ale można też (i to polecam) kupić na aaledrogo proszek do rozpuszczenia w wodzie. Najlepiej pić przez cały dzień - dostarcza odpowiednich soli i składników mineralnych do całego ciała, tym samym umysł się tak szybko nie męczy i można dłużej i wydajniej się uczyć. Dodatkowo: jak macie trening fizyczny na siłowni, to popijając taki izotonik nie będziecie odczuwać (aż takiego) zmęczenia. Polecam i na umysł, i na ciało, u mnie działało świetnie. Działa mocno moczopędnie.

8. Cukry, najlepiej złożone - nasz mózg, podobnie jak i całe ciało, odżywia się cukrami i potrzebuje ich, żeby funkcjonować. Nie można być więc głodnym, bo mózg się degraduje i nie pracuje. Jak zjemy batonika, to przypływ energii będzie szybki, ale na krótko i złapie nas senność. Cukry złożone (np. kasze) rozkładają się dłużej i dłużej dostarczają cukry, więc mózgownica lepiej działa.

9. Magnez i potas - usprawniają pracę mózgu, trzeba stosować długotrwale. Dostępne w tabletkach, ale też w pożywieniu, np. w pomidorach, bananach, mięsie.

Możesz polecić suplementy, które stosujesz ? Jest pełno produktów w aptece i czasem nie warto przepłacać lub kupić kiepskiej jakości.  Możesz coś polecić co u Ciebie się sprawdziło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Firestarter napisał:

Masz na myśli jakieś konkretne marki / preparaty, czy to, co teraz sobie biorę?

 

Ogólnie, to najtaniej wychodzi kupno w internecie, nie w aptece. Do apteki warto iść, jeśli potrzebujesz niewiele, np. jednego opakowania tańszego specyfiku, bo potencjalne koszty dostawy pożerają całą oszczędność na cenie opakowania. Jak chciałbyś kupić kilka rzeczy, to warto to zrobić np. na Allegro,bo tam zazwyczaj można dostać wszystko u jednego sprzedawcy i jest taniej.

 

Ja kupowałem specyfiki firmy Olimp - są w mojej ocenie dobrej jakości:

- żeń-szeń: Olimp Żeń-szeń vita-complex - 30kaps.,

- lecytyna: Olimp Gold Lecytyna 1200 - 60kaps.,

- kwasy omega: Olimp Gold Omega-3.

 

Teraz tak patrzę, taurynę też kupiłem Olimp: OLIMP TAURINE MEGA CAPS 120 kaps.

 

Guaranę kupiłem SCITEC SUPER GUARANA 100tab, ale jak znajdziesz Olimp, to też będzie ok.

 

Wszystkie te specyfiki dostępne są też w stacjonarnych sklepach.

 

Izotonik - ja kupiłem NAPÓJ IZOTONICZNY ACTIVLAB HOT 3KG - u mnie dobrze się sprawdza, ale jak znajdziesz coś innego, to też powinno być spoko.

 

Kofeiny / teiny już nie widzę w sprzedaży.

 

Magnez - tutaj brałem zazwyczaj to, co było w aptece, tańsze pozycje, bo chyba nie ma co przepłacać za to. Ponoć cytrynian magnezu jest dobry, ale tu już nie wiem. Możesz wybrać coś z tego: Magnez cytrynowy B Complex, tabletki, smak cytrynowy, 100 szt. lub Magnez + Vit.B6, tabletki, 60 szt. (Polski Lek). Aha, ten cytrynian miał małe tabletki, więc dużo łatwiej się połykał.

 

Potas - tu chyba też nie ma sensu przepłacać za jakieś drogie rzeczy i trzeba brać jakieś przystępne cenowo. Ja kupowałem Katelin+SR (Katelin+), kapsułki, 50 szt. lub Asparaginian Extra Uniphar Magnez Potas.

 

Wszystko także dostępne w aptekach.

 

Co u mnie sprawdzało się najlepiej?

 

Na 100% żeń-szeń. Brałem 2 tabletki na dzień i od razu, ewentualnie po dwóch dniach, czułem przypływ energii. Pomaga także izotonik, zmniejsza zmęczenie, dostarcza odpowiednich soli do organizmu. No i do tego koniecznie magnez. To daje niezłe rezultaty. To taki mój zestaw mini.

 

Jak masz więcej czasu i kasy, to warto kupić lecytynę i kwasy omega, ale to działa w dłuższej perspektywie. Ja jednak polecam.

 

Kofeina / teina - tu po prostu warto sobie zrobić herbatkę, działa ona łagodniej niż kawa i dłużej. To pomaga i właściwie jest za darmo.

 

U mnie w ogóle nie sprawdzała się tauryna i guarana.

 

No, to by było na tyle.

 

Tak chodziło mi o dokładne marki i preparaty. Wczoraj patrzyłem na doz.pl to ceny wcale nie są jakieś szalone i dostawa free do sklepów stacjonarnych. Do 15zl średnio za opakowanie 60 kaps. Później podeślę dokładne linki , jak dostanę się do kompa. 

Dlatego zastanawiam się czasem, czy jak opakowanie kosztuje 10 zł , to czy to nie jakiś shit. Ty wybierasz Olimp , a to raczej dobra marka , znana w sporcie . I najważniejszy argument , że przetestowane i działa. 

 

Edytowane przez Songohan
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/14/2019 at 6:35 PM, Firestarter said:

8. Cukry, najlepiej złożone - nasz mózg, podobnie jak i całe ciało, odżywia się cukrami i potrzebuje ich, żeby funkcjonować. Nie można być więc głodnym, bo mózg się degraduje i nie pracuje.

To jest kompletna bzdura, szkodzisz innym umieszczając tu takie nieprawdziwe informacje.

 

Organizm absolutnie nie potrzebuje cukru dostarczanego z zewnątrz, wymagana ilość wynosi zero. Glukoza potrzebna do pracy mózgu może być bez problemu produkowana z tłuszczów chociażby.

 

Cukier sprawia że masz mniej energii, ma mnóstwo negatywnych skutków zdrowotnych i w żadnym wypadku nie jest potrzebny.

 

Możesz nie jeść zupełnie nic przez długi okres czasu (dni, tygodnie) i jeżeli posiadasz zapas tłuszczu to mózg będzie się nim żywił, co więcej - będzie w tym stanie funkcjonował bardziej wydajnie.

 

Do poczytania (eng) https://siimland.com/intermittent-fasting-and-brain-function/

Edytowane przez osadnik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, osadnik napisał:

Organizm absolutnie nie potrzebuje cukru dostarczanego z zewnątrz,

Cukier to biała śmierć i pożywka dla nowotworów. Propaganda węglowodanowa ma się w najlepsze @osadnik;) 

 

Kolejna metoda depopulacyjna i napędzanie klientów koncernom farmaceutycznym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 12:56, Firestarter napisał:

 

Ja kupowałem specyfiki firmy Olimp - są w mojej ocenie dobrej jakości:

- żeń-szeń: Olimp Żeń-szeń vita-complex - 30kaps.,

- lecytyna: Olimp Gold Lecytyna 1200 - 60kaps.,

- kwasy omega: Olimp Gold Omega-3.

 

 

Kupiłem powyższe rzeczy , planuje kurację 3 miesięczna i zobaczę co będzie. 

Pytanie mam o ten żeń-szeń. Na ulotce napisane jest , żeby przyjmować 1 tabletkę dziennie. Są to całkiem duże tablety, czy brałeś 2 na raz , mimo innych zaleceń ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 18:46, Rocky napisał:

Hej,

Znacie może jakiś suplement który poprawia działanie mózgu?

Zarówno taki który jest stosowany długoterminowo, jak i krótkoterminowy po spożyciu którego można zauważyć, że umysł wchodzi na wyższe obroty. 

Jasne. Czytaj książki. Dużo. Różne. Używany Kindle starego typu kupisz niedrogo. Jak Cię stać to nowy czytnik, to jest to gadżet wart swojej ceny i wartościowszy od tabletu. I miej przy sobie zawsze. Kolejka w urzędzie? Czytasz. Tramwaj, albo pociąg. Czytasz

 

Szachy też nieźle działają na czache. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Michael Angelo said:

czymś pokroju pigułki z filmu ,,Limitless'' poczytaj o czymś takim jak modafinil

lol, bez przesady. Modafinil głównie działa tak, że 12-15h się nie chce spać. Nie jest to jakaś magiczny poprawiacz IQ/refleksu/czegokolwiek (poza poprawą wynikającą z redukcji senności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższych dodam jeszcze:

- ashwaghanda 

- gotu kola 

- kurkuma 

Pierwsze dwa zwiększają poziom BDNF w mózgu - neurotroficznego czynnika wzrostu nerwów, w skrócie: regenerują komórki nerwowe i przyczyniają się do rozrostu komórek nerwowych, mimo, że się powszechnie uważa, że układ nerwowy się nie regeneruje 

Kurkuma z odrobiną czarnego pieprzu dla lepszej przyswajalności

Edytowane przez a.jolie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 20:22, Imiennik napisał:

Lepszy od piracetamu jest rosyjski noopept, dostępny bez recepty, o wiele bardziej aktywny, mniejsze efekty uboczne. Przy lekach nootropowych nie wolno stosować używek - zwyczajnie nie działają, bierzesz na darmo.

Mógłbyś coś więcej powiedzieć?Brałeś to? Podobnież też chodzą podróby tego preparatu które nie przynoszą żadnych korzyści. Tylko orginalny Rosyjski gwarantuje jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 20:27, a.jolie napisał:

Do powyższych dodam jeszcze:

- ashwaghanda 

- gotu kola 

- kurkuma 

Pierwsze dwa zwiększają poziom BDNF w mózgu - neurotroficznego czynnika wzrostu nerwów, w skrócie: regenerują komórki nerwowe i przyczyniają się do rozrostu komórek nerwowych, mimo, że się powszechnie uważa, że układ nerwowy się nie regeneruje 

Kurkuma z odrobiną czarnego pieprzu dla lepszej przyswajalności

Stosujesz te dwa pierwsze suplementy ? Masz z tym jakieś doświadczenia ?

Zastanawiają mnie różnice w cenach. Popatrzcie niżej na produkty, które starczają na mniej więcej miesiąc stosowania:

1. Gotu Kola

 - Tanie -> na 30 porcji.

 - Ekstrakt -> 33 porcje.

2. Ashwagandha

 - Tanie -> 30 porcji.

 - Ekstrakt ->33 porcje.

 

Jeżeli coś stosowałeś i odczułeś efekty to podziel się opinią.

 

 

Edytowane przez Songohan
dodanie linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Śmiało napisz, sam jestem ciekawy.

Na 99% chodzi o hyperreal.info. Tam temat o noopepcie ma ze 150 stron, więc dużo wiedzy. Sam się niedawno skusiłem na zakup, ale nie należy łączyć z alko, więc chwilę musi poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek KotońskiKotońskiKotońskiKotońskiKotońskiKotoń

 

Znowu ten błąd, przy innych użytkownikach tego nie ma.

 

Chodziło mi oczywiście o https://hyperreal.info/?redirect=yess

Forum: https://hyperreal.info/talk/?

 

Chyba kiedyś wspominałeś w audycjach o neurogroove, to dział portalu z trip raportami, na forum jest o wiele więcej wiedzy empirycznej.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 12:20, Songohan napisał:

Stosujesz te dwa pierwsze suplementy ? Masz z tym jakieś doświadczenia ?

 

 

 

Z 3 powyższych, stosuję wszystkie. Ale ciężko stwierdzić, co konkretnie lepiej wpływa, bo kilka lat temu zmieniłam znacznie dietę, na której czuje się świetnie, więc jest to wypadkowa wielu sumujących się czynników: brak glutenu i nabiału krowiego (tylko owczy i kozi), bardzo dużo owoców i warzyw, świeżo wyciskane soki, prawie codziennie ryba (na śniadanie lub obiad), śniadania tylko białkowo-tluszczowe, węglowodany dopiero od obiadu, codziennie 2-4 cytryny (pite z wodą przez słomkę, żeby nie niszczyć szkliwa), olej lniany, olej z czarnuszki (tez codziennie), witamina D3, pestki moreli i sporo pestek dyni, surowe kakao do owsianki itp. Dużo tego. Ale, jak kiedyś czułam się wiecznie zmęczona i bez energii, tak teraz diametralnie na odwrót. 

Zastanawiająca jest ta różnica w cenie, osobiście zawsze kupowałam sproszkowaną, nie w tabletkach, żeby nie dostarczać substancji dodatkowych, jak np przeciwzbrylających. Ale porównując ceny w sklepach, nie rozważałabym tego suplementu za 140zł (najczęstsze ceny to 40-60zł/podobna porcja), chyba, że ktoś ma nadmiar gotówki:) 

Ashwagandhę najlepiej stosować tylko na noc, w ciągu dnia może powodować senność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.