Skocz do zawartości

Spanie na podłodze .


Tyler

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ponownie naszła mnie myśl na spróbowanie spania na podłodze w celach zdrowotnych ;) Wiele się mówi o tym ,że praktykowanie takiego spania wpływa korzystnie na kręgosłup , na samopoczucie czy jakość snu . Dawno temu spróbowałem tego sposobu i nie wytrzymałem godziny na podłodze , wróciłem do wygodnego łoża . Jednak kilka dni temu postanowiłem ,że jeszcze raz podejdę do eksperymentu i .. Pierwsza noc była fatalna , budziłem się co godzinę , bolało mnie dosłownie wszystko , a na drugi dzień byłem niewyspany jak nigdy . Mimo negatywnych skutków podczas pierwszej nocy postanowiłem nie zrażać się i kontynuować eksperyment . Drugiego dnia było znacznie lepiej , podłoga nie wydawała się już taka twarda:D Trzeciej nocy było już bardzo wygodnie , nie czułem różnicy pomiędzy spaniem na podłodze a łóżkiem . Mało tego , wyspałem się bardzo szybko i spałem  naprawdę mocno . Zaczynam się przekonywać do takiej formy kimania, jednak nie będę jak ten jaskiniowiec gnił na podłodze wiecznie:D Z tego powodu zastanawiam się nad kupnem bardzo twardego materaca . Ale w takim przypadku zmuszone będą również kobiety niebiorące udziału w eksperymencie do spania w niewygodnych dla nich warunkach co  może je zrazić :) Próbowaliście kiedyś spania w podobny sposób? Jeżeli tak , to jakie są Wasze doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam twardego materacu z matą kokosową M&k Foam Koło Palmea Twardy 140x200. Panie nie narzekają xD

 

Sypiam też na wyjazdach na karimacie i w śpiworze, na kocu pod drzewem. Wszędzie się wysypiam xD

 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ponownie naszła mnie myśl na spróbowanie spania na podłodze w celach zdrowotnych [...] Próbowaliście kiedyś spania w podobny sposób? Jeżeli tak , to jakie są Wasze doświadczenia ?

 

Spałem na podłodze przez w sumie ok 10 lat. Teraz akurat sypiam na łóżku.

 

Podłoga jest wygodna, bo nie trzeba sobie zagracać mieszkania dodatkowym meblem, albo jeśli już ma się ten mebel - można go użyć by dać miejsce do spania jakiemuś gościowi. I podłoga się nie robi się krzywa na skutek spania na niej, jak różne tam kanapy, wysralki, ...

 

Różnic w zdrowiu, w jakości i długości snu - nie zauważyłem.

Różnica w jakości snu jest tylko wtedy, gdy łóżko na którym śpię jest za krótkie i zakończone jakimiś krawędziami (czasem zdarza mi się na rozmaitych wyjazdach). Także podłoga jest dobrym rozwiązaniem dla osób wysokich - nie posiadać jakiegoś wielkiego mebla, mieć standardowy, na którym wygodnie zmieści się większość potencjalnych gości, a samemu spać na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś raz czy dwa razy próbowałem jak bolał mnie krzyż. Z jakieś 4 lata temu, wspomniania mam raczej kiepskie.

W ramach podobnych 'ulepszeń' biorę rana zimny, prawie lodowaty prysznic - aż dech zapiera momentami. Niezłe wejście w dzień ;)

Jak wracam z pracy i okazuje się, że mam gdzieś jeszcze pójść - a czuję się zmęczony/senny/znużony - z automatu zachodzę do łazienki,

strzelam krótką sesję z prysznicem i szarym mydłem. Znużenia odchodzi jak ręką odjął, sprawność i koncentracja +100% :)

 

Spanie ma podłodze u mnie się nie sprawdziło, za to krótki prysznice z lodowatej wody - jak najbardziej.

 

S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem, ale mam nawyk chowania się w boczne pozycje - spanie na plecach jest stresujące dla zalęknionych, bo odsłania się brzuch, szyję i jaja. Na pewno od takiego leżenia plecy są proste, lepsze ukrwienie - szyja nie jest pochylana. 

 

Ogólnie myślę że jest to dobra rzecz, warto tego się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plecach to ja mogę leżeć podczas medytowania lub słuchania muzyki , żeby pójść w tej pozycji spać - nie ma takiej możliwości . Nie to ,że się boję o moje cohones ,jest mi zwyczajnie niekomfortowo . Muszę się uwalić na bok nakryć kołdrą po uszy , głowę pod poduszkę upchać i wtedy mogę iść spać . Swoja drogą nie spotkałem żadnej osoby ,która by spała na plecach . Tzn jednego znajomego widziałem jak tak śpi ,ale do normalnych nie należał :D Cała reszta na boczku chrapie .. Moja była spała na brzuchu z głową w poduszce , zawsze zastanawiałem się jak ona oddycha :D Chyba przez pory:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyler, mała prośba - w tytule jest błąd, kropkę stawia się po ostatniej literze bez użycia spacji. Podobnie z przecinkami, stawiaj jak kropkę, później spacja i następne słowo. Dopilnuj tego, bo uznają że na forum pisze dzieciarnia a nie faceci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikaczu to jak Rosja- stan umysłu. Tego nie ogarniesz. Co najwyżej dziwisz się w jaki sposób to tak sprawnie funkcjonuje, choć wymyka się wszystkim prawom logiki :D

 

Co do spania...

 

Powiem z własnego doświadczenia. Czy podłoga czy materac, nie robi mi to znaczenia, choć lubię twarde materace. Najlepiej jednak wysypiało mi się o dziwo w ciężarówce. Dokładnie był to Mercedes Actros MP4 a jeszcze dokładniej- górna leżanka. Na tyle duża, że przy mojej posturze to dwie osoby tam mogą spokojnie spać, bez obawy by rypnąć z jakiegoś 1,70 m na podłogę. Sprawdzałem :D

 

Zaskoczenie moje początkowe wynikało z tego, że cała grubość łóżka to było góra 10 cm. w tym materac jakieś 3 cm. Cały widz polegał na ramie i wyeliminowaniu sprężyn. w to miejsce wchodziła technologia kosmiczna. Jakbym się nie ułożył to zawsze miło i przyjemnie i nigdy nie było żadnego ucisku na żadną część ciała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arox, w takim Mercedesie zapewne wszystko jest robione pod kierowcę, któremu ma być jak najwygodniej w każdej sytuacji :) Zapewne kwestia wypoczynku jest bardzo istotnym elementem podczas projektowania pojazdu więc tutaj nie mogą iść na żadne kompromisy - ma być komfortowo. Widzę po zdjęciach w Google ,że to musi być droga zabawka.

 

Pikaczu Na jednym cycku się kładziesz, drugim przykrywasz i do spania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? to od jakiś 5 lat koncerny produkujące prześcigają się w wygodzie prowadzenia i podróżowania. I z żalem muszę stwierdzić, że tak, że lepiej się w nich śpi. Teraz koncerny walcza tylko wyposażeniem i bajerami, bo technicznie są już tak dopracowane, że mają problemy coś wymyślić nowego. Moje dwa top na liście najlepszego spania to mercedes Actros (górna leżanka) i DAF XF 105 dolna leżanka. Dwa łoża królewskie.

 

P.S. Taki actros to od 60 tys euro w górę :D

 

A wracając do tematu. Jak miałem problemy z kręgosłupem, które na szczęście mijają, to pani doktor (tu chylę czoła- odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu) kazała mi spać na brzuchu na miękkim materacu i jeżeli już muszę to z jakąś cieniutką poduszeczką.  Na podłodze czy twardym, to dopiero jak wyprowadzę się z bólu. By minął stan zapalny. Potem twarde ułatwi mi stabilizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej nocy na podłodze mogę stwierdzić, że :

- wysypiam się dużo szybciej 

- brak bólów szyi czy kręgosłupa z rana 

- kolana nie strzelają podczas porannej rozgrzewki :D

- podłoga stała się całkiem wygodna;p

 

Jedynym skutkiem ubocznym jest ból bioder i żeber spowodowany pierwszą nocą w nowym miejscu i obdarte kolano ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej nocy na podłodze mogę stwierdzić, że :

- wysypiam się dużo szybciej 

- brak bólów szyi czy kręgosłupa z rana 

- kolana nie strzelają podczas porannej rozgrzewki :D

- podłoga stała się całkiem wygodna;p

 

Jedynym skutkiem ubocznym jest ból bioder i żeber spowodowany pierwszą nocą w nowym miejscu i obdarte kolano ;p

Rozumiem dlaczego szybko i skąd te bóle i obtarcia xD

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ogon a nie rakieta xD

 

Tyler, znasz ten żart?

 

Przychodzi Tyler do lekarza seksuologa. Ten rozpoczyna badanie i pokazuje jemu trójkąt.
- Z czym to się panu kojarzy?
- Z seksem - odpowiada Tyler.
- A to? - pyta lekarz pokazując koło.
- Z seksem.
- A to? - lekarz demonstruje kwadrat.
- Z seksem.
- Cierpi pan na obsesję seksualną - pada diagnoza.
- Ja?!! Przecież to pan mi te wszystkie świństwa pokazuje!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem sobie karimatę ridgerest solar large okazyjnie za 120 zł i już 3 dzień na niej sypiam.

Mam lekką lordozę i pochylenie szyi do przodu.

Spaniem na twardym chcę to skorygować

Wnioski:

-wcześniej wstaję

-brzuch jakby był bardziej płaski

-ruchy perystaltyczne, wątroba lepiej działają

-brak bóli w kręgosłupie podczas dnia

-staram się spać na plecach ale zasypiam na boku/brzuchu. Rano budzę się na plecach

Polecam taką formę dla pewnych typów kręgosłupa.

 

Na samym dywanie mi za twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.