Skocz do zawartości

Stanowczy facet według kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, więc jeśli będzie to nieodpowiedni dział to z góry przepraszam. 

 

Ostatnio siedziałem przy obiedzie i oglądałem pewien teleturniej, w którym trzeba wybierać odpowiedzi na postawione pytania. Był tam gość, który nie zastanawiał się nad odpowiedziami, tylko od razu ich udzielał (sporo z nich było błędnych) i wtedy moja mama powiedziała, że jest to stanowczy facet. Stąd ten temat, czy dla kobiet stanowczy facet to ktoś kto wybiera bez wahania, nawet jeśli wybierze źle? Wtedy konsekwencje wyboru nie mają dla nich znaczenia bo szybko się zdecydował? Pozdrawiam braci :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wilczek napisał:

Był tam gość, który nie zastanawiał się nad odpowiedziami, tylko od razu ich udzielał (sporo z nich było błędnych) i wtedy moja mama powiedziała, że jest to stanowczy facet

Taa ten obcy gość to stanowczy facet w oczach tej Pani. A teraz zróbmy mały eksperyment, akurat mam chwilkę:

 

A co by mama powiedziała gdyby to tata tam był i tak się zachowywał?

 

Strzelę: "no patrz co za idiota z tego Twojego ojca, przez jego debilne i z dupy odpowiedzi tylko tracimy kasę i robi z naszej rodziny pośmiewisko. Każda sąsiadka zobaczy że mam męża kretyna"

(tracimy kasę bo on nie inkasuje kolejnych kwot za poprawne odpowiedzi)

 

Tak, że ten.

32 minuty temu, Exar napisał:

...zalewa formę bez wahania :D

@Exar genialne spostrzeżenie :D

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leczo w niektórych sprawach warto się lepiej zastanowić i pomyśleć, np nad jakimiś inwestycjami, ale chodziło mi tutaj właśnie o kontekst relacji damsko męskich.

 

@Imbryk no mogłoby być coś podobnego, lecz nie w takich słowach. Plus mojej mamy jest taki, że nie wyzywa nikogo z rodziny za złe decyzje, wyrazi własne zdanie, ale nie zdarzyło jej się, żeby kogoś za to obrażać. Ale podejrzewam, że w stosunku do kobiet, które są ileś lat w związkach masz rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wilczek napisał:

@Imbryk zależy od czego?

Zależy od danej kobiety, co akurat sobie o nim myśli i co czuje, nawet w jakim dniu cyklu jest, jakie ma priorytety w życiu, czy szuka męża czy kochanka czy sponsora.......

 

.....3 godziny później:

 

Zależy też, czy ten mężczyzna jest jej obojętny czy jakoś z nią związany, od tego czy jego "stanowcze"/"lekkomyślne" działania mają na nią bezpośredni wpływ.

Tak pokrótce.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wilczek napisał:

Czy widzą tylko "stanowczość"?

Tak jak słusznie zauważył @Imbryk, wszystko zależy od tego jakie są powiązania emocjonalne, mentalne, zależności (lub ich brak) między nimi, pośredni lub bezpośredni wpływ na życie tej kobiety wywołany tymi lekkomyślnymi decyzjami etc.

 

Stanowczość u nieznajomego samca jest dla kobiet pociągająca, ponieważ kojarzy się z siłą, a tu już działa poziom gadziego mózgu @Wilczek ;) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś usłyszałem mądre zdanie.

"Zła decyzja jest lepsza od braku decyzji"

I to chyba coś w tym jest. Stanowczy facet nie boi się podjąć ryzyka nawet jeżeli decyzja jest obarczona błędem. Słaby unika decyzji w obawie przed ryzykiem.

W jaskini każde polowanie to ryzyko. Nie podjęcie go, czyli pozostanie w jaskini to śmierć z głodu...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ntech napisał:

"Zła decyzja jest lepsza od braku decyzji"

O ile nie ma się na myśli skoku bez spadochronu. Choćby dlatego, że tutaj brak decyzji jest również decyzją. 

 

A generalnie to niechaj sobie panie myślą co tam chcą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, DanielS said:

Czasem odczekanie i nierobienie niczego jest lepsze niż zrobienie czegoś bez sensu

Zawsze tak jest.

 

Głupio mi się do tego przyznać, ale to powiem: wiele, wiele lat temu usłyszałem od mojej ówczesnej kobiety jedną mądrą rzecz (w zasadzie chyba to była jedyna mądra rzecz, którą od niej usłyszałem), której staram się trzymać: jeśli chcesz dziś podjąć jakąś ważną dla swojego życia decyzję, to poczekaj tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.