Skocz do zawartości

Płonie katedra Notre Dame w Paryżu.


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Carl93m napisał:

Stanie jakieś szklane gówno a'la parlament europejski, albo reszta lemingo-shitu warszawskiego. 

Żadne szklane szkaradztwo nie będzie tak dochodowe. Plus katedra jest cmentarzem

Edytowane przez Libertyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma przypadków, są tylko znaki". Prace konserwatorskie w tego klasy zabytkach są przeprowadzane z najwyższą starannością, tutaj mamy ewidente niedopatrzenie. Zrobili to albo islamiści albo francuska masoneria. Sprawców znaleźć i karać śmiercią!

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że powód może być bardziej błahy. Widziałem jakich bezmózgów i patałachów się zatrudnia przy pracach remontowych. Możliwe, że jeden Janusz czy Sasza zapalił sobie fajkę na rusztowaniu bo mu się nie chciało zejść, strzelił kiepem i się mogło coś zająć. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Tomko said:

Widziałem jakich bezmózgów i patałachów się zatrudnia przy pracach remontowych. Możliwe, że jeden Janusz czy Sasza zapalił sobie fajkę na rusztowaniu bo mu się nie chciało zejść, strzelił kiepem i się mogło coś zająć.

Tak właśnie spalił się pomost techniczny mostu łazienkowskiego w Warszawie.

 

A co do samej katedry - z różnorakich powodów budowle sakralne są niemal jedynymi ostańcami myśli architektoniczno inżynierskiej średniowiecza. Ilekroć widzę takie budowle dostrzegam błyskotliwość umysłów budowniczych, którzy potrafili sobie poradzić sobie ze sporymi problemami przy użyciu środków uznawanych dziś za prymitywne. Wiele tych rozwiązań do dziś budzi pytania typu: jak oni na to wpadli? Pożar takiego zabytku to bardzo przykra sprawa, osobiście jestem głęboko poruszony tą sytuacją. Kto mnie zna osobiście ten z pewnością potwierdzi, że ze wszystkiego robię sobie jaja. Ale teraz nie mam ochoty. Teraz jest mi przykro w chuj. W tej chwili mnie jebie, kto za to odpowiada. Mam tylko nadzieję, że obiekt uda się uratować.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.