Skocz do zawartości

Plany kradzieży 40 mld zł przez rząd Morawieckiego z OFE


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Więcej można przeczytać w tym artykule. https://gloswielkopolski.pl/ofe-do-likwidacji-pieniadze-maja-trafic-na-indywidualne-konta-emerytalne-ale-nie-wszystkie-to-kradziez-mowi-byly-wiceszef-nbp/ar/c1-14023163

 

40 mld ze 162 mld odłożonych na kontach emerytów ma trafić do systemu. Kradzież w biały dzień po raz kolejny... To wszystko idzie na dno...

Jak dla mnie szkoda słów. Kolejna banda zdrajców która na naszych karkach urasta w piórka sprzedając propagandę sukcesu. Zwykłe złodzieje i tyle. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście, jakie ceny kosmiczne teraz w sklepach? Mięso podrożało u mnie o 60% w niektórych przypadkach. 

 

Przejebane totalnie. Inflacja musi być na poziomie znacznie większym niż mówią oficjalne dane i to znacznie. 

 

Czeka nas przepierdolony kryzys i tyranie za grosze, aby cokolwiek zjeść i opłacić podstawowe rachunki. Do tego to zmierza, aby nikt nic nie miał. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaryzykuję, ale skala grabieży jest większa niż za PO. A to wszystko przykryte orzełkiem, żołnierzami wyklętymi i kościołem. Najwięcej po łapach dostają drobni przedsiębiorcy, plebs i średnia klasa a zyskują wielkie korporacje i banki.

Edytowane przez doler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mac napisał:

Czeka nas przepierdolony kryzys i tyranie za grosze, aby cokolwiek zjeść i opłacić podstawowe rachunki. Do tego to zmierza, aby nikt nic nie miał. 

Kryzys już mamy teraz, tylko dlatego, ze grzecznie spłacamy zobowiązania to nikt nie robi nam tutaj drugiej Grecji. 

5 minut temu, doler napisał:

Najwięcej po łapach dostają drobni przedsiębiorcy, plebs i średnia klasa a zyskują wielkie korporacje i banki.

Kolejny etap, aby została tylko elita i chamstwo. jeszcze tylko likwidacja gotówki i wracamy do feudalnej europy. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, mac said:

Przejebane totalnie. Inflacja musi być na poziomie znacznie większym niż mówią oficjalne dane i to znacznie. 

Im brakuje pieniędzy na te wyrąbane w kosmos programy socjalne. 500+ na 2019 rok będzie kosztować ponad 31 mld zł. 45 mld wynosi cały budżet MON. Podejrzewam że powoli likwidują obecny system emerytalny kurcząc go poprzez wykradanie z niego środków. Wiedza że mają jeszcze z jedna kadencję. Zazwyczaj rządy nie trwają dłużej niż 2 tury - ludzie chcą zmiany. Zostawią brudy swoim następcom i nam. Ich i nas mają gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, doler said:

A to wszystko przykryte orzełkiem, żołnierzami wyklętymi i kościołem.

Nie darmo mają przydomek "obóz płomiennych szermierzy patriotyzmu". Wszak oni tylko potrafią patriotyzmem szafować a chodzi im o władzę. Tylko i wyłącznie. Myślałby kto że oni tacy patriotyczni...

51 minutes ago, Firestarter said:

i poddaństwo wobec watykanu

Ja tego nie widzę. Widzę natomiast poddaństwo wobec Waszyngtonu i Jerozolimy, a tfu, tfu Tel-Awiwu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że na OFE są jeszcze jakieś pieniądze. Myślałem, że PO zabrało wszystko. Teraz PIS weźmie resztę i po reformie. 

 

Pamiętam te reklamy z 20 lat temu. Para emerytów, palmy, plaża. Wakacje na starość. Ubrani byli w takie koszule jak ma Cejrowski. 

 

20 lat później - OFE w agonii, plaż nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kościół, to zauważ, że Francja płaci księżom od XIX wieku i dobrze na tym wyszła i wychodzi - w tym momencie są oni urzędnikami państwowymi i nie mają nic do powiedzenia - robią co się im każe. Sam Fundusz Kościelny* to nic w porównaniu z rzeczywistymi dochodami Kościoła, które są podwójne bo oni nie płacą podatków. Byłoby lepiej, gdyby księża przeszli na finansowanie z budżetu - wtedy by nie mogli ukrywać wpływów a i sama ich działalność byłaby podporządkowana państwu. W końcu kto płaci ten wymaga.

 

* 156 milionów kontra 8+ miliardów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trevor napisał:

Zwykłe złodzieje i tyle. 

Jaki naród tacy politycy i nie ma tu żadnej wymówki.

3 godziny temu, wrotycz napisał:

wtedy by nie mogli ukrywać wpływów a i sama ich działalność byłaby podporządkowana państwu.

Każdy socjalista chce między innymi dwóch rzeczy wiedzieć ile kto ile zarabia i podporządkować wszystko państwu. Ale to już było i nie ...

3 godziny temu, Firestarter napisał:

Wobec watykanu? Np. płacenie ze Skarbu Państwa na kapelanów, duchownych, funkcjonowanie kościoła itp. itd. Ponadto wpływ czarnych na polskich (?) polityków i politykę.

Obawiam się, że raczej żołnierze raczej nie będą chcieli umierać za demokrację i państwo ale co innego za rodzinę, za kraj i motywacja religijna raczej będzie większa niż słowa pana generała.

3 godziny temu, RealLife napisał:

Myślałem, że PO zabrało wszystko.

PO wzięło tylko to co fundusze miały w obligacjach państwa polskiego (były zmuszone ustawowo do takiego portfela, żeby rząd miał komu sprzedawać obligacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, doler napisał:

Najwięcej po łapach dostają drobni przedsiębiorcy, plebs i średnia klasa

Nie chcę generalizować ale właśnie te patusy co się cieszyły że dostają kasę za nic, jeszcze nie wiedzą jak dostaną po dupie. 

Nie wiem jaki procent normalnych ludzi a jaki patoli dostaje 500+ ale gdy jadę przez biedniejsze dzielnice gdzie alkohol, dragi i bójki to norma to widzę że dużo częściej widać karyne z wózkiem niż za rządu PO. 

Trzeba rozdawać hajs (żeby mieć łatwy elektorat) który się kończy bardzo szybko. To już zaczyna się sypać patrząc po cenach w sklepach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morawiecki, jak na prawdziwego komucha przystało, robi robotę. Paliwo u mnie w rejonie już po 5,32, ceny tak jak wspomniał @mac rosną, zwykły pączek kosztuje już 2,50zł, do tego mleko, chleb i artykuły gospodarstwa domowego, potem zaglądam do portfela i mówię kurwa gdzie ten hajs???

Ale bydlaki tego nie widzą, ważne że im rząd da kolejnego + i wszystko cacy, plebs kupiony przed wyborami, gotowy życie oddać za Kaczora i całą tą popierdoloną klikę bez jaj, moim zdaniem gorsi są od PO, tamci jawnie nas nienawidzili, Ci robią to pod przykrywką patriotyzmu, w dodatku kłaniając się w pas(pejs) jednej znanej nacji...

 

Polacy, naród zmiękczony przez polityków i kościół nawet nie myślą wyjść i rzucić kamieniem, nie zbiorą się do kupy, bo są skłóceni i odarci z godności.

Zarobki 3-4 razy mniejsze niż w Niemczech, a ceny podobne, jawny kolonializm i ruchanie w dupę bez mydełka Fa.

 

To jest ta sama klika, zobaczcie jak to działa, PO opowiadała że nagrabili Pisowcy i teraz przychodzą jako wyzwolicieli, ludzie ich wybrali, potem PiS twierdził że PO nakradła i przychodzą jako wyzwoliciele, ludzie ich wybrali, przecież to nawet ślepy zauważy ze jedni drugich wybierają do władzy :)

Edytowane przez The Motha
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."

Alexis de Toqueville "Dawny utrój i rewolucja"

 

https://www.rp.pl/Finanse/304159900-To-koniec-OFE-Zgromadzone-w-nich-pieniadze-trafia-na-IKE.html

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w komunie, gdzie ogólnie bieda aż piszczała, niczego nie było poza hiperinflacją, a wokół kręcone były wały przez kacyków, mój ojciec ironizował, że Polska to bardzo bogaty kraj - wszyscy ciągle kradną a jeszcze jest co ukraść. Normalnie "dzień świstaka". 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso mielone z łopatki wieprzowej u mnie w sklepie z 10 zł jakieś pół roku temu do 17 złotych dzisiaj :) Wątróbka drobiowa 90% wzrost cen. Schab z 14 zł zdaje się na 20/21 zł. Przykładów bardzo dużo. 

 

Ktoś mi to wytłumaczy? I to nie jest jednostkowy przypadek. Ludzie u mnie zaczynają się za głowę łapać i widzę te spojrzenia. Najlepsze jest to, że stoją i się bardzo długo zastanawiają, co wziąć. Mnie momentami zimne ciarki przechodzą po plecach. Nic nie da się oszczędzić, przysięgam. 

 

Ci, którzy dostają 500+ zostali już uzależnieni od tych pieniędzy, ale ich sytuacja w najlepszym przypadku się nie pogorszy. Nie nie zyskają, bo inflacja i ogromne wzrosty cen przepierdolą 500. 

 

Wystarczy przykład łopatki wieprzowej, jak ktoś brał na obiady mielone. 7 złotych więcej dziennie za kg. 210 złotych miesięcznie, czyli zostaje 290 złotych z 500+ :D 500+ zostanie kurwa w sklepie, a zjedzą tak samo, jak było bez tego socjalu. Jednym słowem znowu jebani w dupę, okradani, bez perspektyw. 

 

Super bulwo, idź głosuj na socjal, z którego i tak gówno zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac jako ciekawostkę zwrócę uwagę, że ceny skupu są na +/- równym poziomie w ciągu ostatniego roku, a nawet dłużej. Jedynym uzasadnieniem wzrostu cen są pośrednie daniny, które się wkłada w cenę detaliczną towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Trevor said:

 

Jak dla mnie szkoda słów. Kolejna banda zdrajców która na naszych karkach urasta w piórka sprzedając propagandę sukcesu. Zwykłe złodzieje i tyle. 

Jaka tam znowu kradziez przeciez to ich prywatne panstwo , poprostu przelozyli z jednej kupki na druga i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy wątek. Otwórzcie sobie sami dowolną stronę prowadzącą notowania EURO do PLN i sprawdźcie jak wyglądał kurs od maja 2009 do dzisiaj, oraz od maja 2012 do dzisiaj.  Jak na tym wykresie widać skok Donalda na OFE?

 

Jeśli ceny rosną, inflacja (ukryta) rośnie, ale kurs EUR-PLN jest stały, co w perspektywie czyni nas kandydatami do strefy euro, to znaczy że w kwietniu 2016r. TRZEBA było wywołać inflację, aby utrzymać kurs. Inaczej Euro zaczęłoby spadać... Polska złotówka zwiększyłaby swoją siłę nabywczą...

 

Teraz mamy zmiany we Francji (jedna z silniejszych unijnych gospodarek). Kto razem ze mną obstawia, że - niezależnie co we Francji zrobi Macron - kurs euro do złotówki nadal się utrzyma? Stąd 500+ na pierwsze dziecko itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.