Skocz do zawartości

WBP - Co macie ciekawego?


qbis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

WBP Czyli Współczesna broń palna - ktoś chce się pochwalić swoim arsenałem?

 

Z mojej strony;

-Glock 19 gen V z TLR7 + tryty i komplet kabur

-Walther PPK (zabytkowy, produkcja z 1940 r.)

-P08 Luger, 1914 Erfurt - odbieram go za tydzień lub dwa.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na broń na nabój scalony musisz mieć pozwolenie. Pozwolenia nie musisz mieć na broń czarnoprochową rozdzielnego ładowania wyprodukowanej przed 1885 r. (czy jakoś tak, tyczy się też replik). Zobacz poniższy filmik:

 

 

Na strzelnicy możesz używać każdej legalnej broni. Np. mogę strzelać z broni należącej do strzelnicy, mogę strzelać z własnej broni, czy broni kumpla. Dodatkowo mam pozwolenie sportowe (czyli na wszystko, sportowe też wydaje się dla broni bojowej), więc swoją broń mogę pożyczyć każdemu, kto posiada to samo pozwolenie. Takie użyczenie jest na słowo, ale niektórzy wolą spisać umowę dla spokoju. Tak dla porównania dostałem pozwolenie mając 18 lat.

 

DanielS - jeśli chcesz wyrobić pozwolenie to chętnie Cię poprowadzę krok po kroku. Mając 19 lat pracowałem jako instruktor i wdrażałem ludzi :)

 

 

Edytowane przez qbis
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelalem tylko z glock'a 17,whaltera P99, skorpiona i z m5. 

Nie posiadam swojej broni palnej, ale chcę sobie kupić czarnoprochowca bo wiadomo broń wyprodukowana przed 1885 rokiem nie wymaga zezwolenia. 

Tylko ja bardziej tego czarnoprochowca to w celach kolekcjonerskich xD

W każdym razie wszystkich braci zachęcam do odwiedzenia pobliskiej strzelnicy. Każdy zdrowy psychicznie  facet powinien się nauczyć obchodzenia z bronią przynajmniej w podstawowym zakresie. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wyrobić pozwolenie - jeśli nie jesteś karany i nie masz jakiegoś fioła to bez problemu każdy dostanie. Nawet ktoś po leczeniu u psychiatry (ale obecnie musisz być zdrowy).

 

Samo pozwolenie to +/- koszty prawa jazdy kat B. Warto, bo przednia zabawa, a w razie W masz się czym bronić.

 

W najbliższą sobotę będę na strzelnicy. Jeśli ktoś chce, żebym go nauczył to niech się do mnie odezwie. Strzelnica jest w Kujawsko-pomorskim :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo zamierzam, ale miałem dużo spraw na głowie to sobie musiałem odpuścić. 

Jest to na dalszej pozycji na mojej liście zadań na razie starczy mi wypad raz na jakiś czas z kumplem albo samemu oddać kilka seryjek.

Dziewczyne chce zabrać w któryś wolny weekend bo zawsze chciała się nauczyć. Ja chciałbym natomiast w końcu przetestować kalacha :) Chociaż mp5 też była zajebista :)

Edytowane przez dobryziomek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, qbis napisał:

DanielS - jeśli chcesz wyrobić pozwolenie to chętnie Cię poprowadzę krok po kroku.

Mam to na swojej długiej liście todo, ale wszystkiego na raz nie ogarnę @qbis :) 
Dobrze wiedzieć na przyszłość do kogo mogę się zgłosić z tematem, jak dotrę do tego punktu listy :D 

 

7 godzin temu, qbis napisał:

Strzelnica jest w Kujawsko-pomorskim :)

To kawałek do siebie mamy @qbis :) 

 

8 godzin temu, dobryziomek napisał:

Każdy zdrowy psychicznie facet powinien się nauczyć obchodzenia z bronią przynajmniej w podstawowym zakresie. 

Ja na razie obchodziłem się intensywnie z bronią tylko w FPS-ach @dobryziomek ? Ale zamierzam nadrobić zaległości :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 22:13, qbis napisał:

Tak dla porównania dostałem pozwolenie mając 18 lat.

Sportowe w wieku 18 lat to dosyć rzadkie, chyba że miałeś nadzwyczajne osiągnięcia w sporcie strzeleckim. :) Możesz zdradzić jak to u Ciebie było? Decyzja bez problemów, czy musiałeś kopać się z koniem (WPA)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janek Horsie napisał:

Sportowe w wieku 18 lat to dosyć rzadkie, chyba że miałeś nadzwyczajne osiągnięcia w sporcie strzeleckim. :) Możesz zdradzić jak to u Ciebie było? Decyzja bez problemów, czy musiałeś kopać się z koniem (WPA)?

Jedyne utrudnienie jakie miałem to klub - klub jakby w moim interesie występuje o pozwolenie - musiałem mieć jakby pismo polecające z klubu i tyle.

 

WPA Bydgoszcz spóźniło się z decyzją tylko o kilka dni. Nie było żadnych utrudnień na żadnym etapie, no może finansowo było do dupy bo to dość duże pieniędze w tym wieku.

 

Broń w tym wieku rzeczywiście ma mało osób, kluby niechętnie wydają te wnioski. W mojej karierze instruktora strzelectwa poznałem tylko jedną osobę (!!!) Która dostała pozwolenie mając 18 lat - syn prezesa klubu. 

 

Mnie uratowało długie członkostwo w klubie Alma mater. Dodatkowe byłem lubiany przez osobę decyzyjną.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
On 4/18/2019 at 11:44 PM, ntech said:

Steyr AUG A3

Chciałbym z tego kiedyś postrzelać, da się tym celnie strzelić na ok 100m ? kaliber widzę mały ale pewnie jest celna ? Skąd jesteś jeśli to nie tajemnica ? 
Ja się ostatnio bawiłem Skorpionem z kolimatorem na 25 m i  ładnie wchodzi. 

+ Mosin Nagat z 1941 r. dostępny na strzelnicy w Chorzowie 

Edytowane przez Lexmark82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/23/2019 at 7:07 PM, ntech said:

To zależy co oznacza celnie. Generalnie, nie ustępuję celnością innej broni w tym kalibrze, np. karabinkom AR.

U mnie na celność w dużej mierze decyduje nacisk na język spustowy. Im cięższy spust tym gorzej moim zdaniem z celnością. Np. CZ-SP 85, Glock. Dużo łatwiej np. CZ-75 SP-01


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego AUG ? Nie wiem, Counter Strike za młodu ?

Bo AR już mam, AK mam, Springfielda M1A mam, a AUG jest wyjątkowy. Skorpion jest fajny ale cena z kosmosu. Raczej wolałbym MP5 ale cena to już z innej galaktyki. W najbliższym planie Mini UZI.

No i cała banda krótkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpion - te stare na 32 acp mają spoko cene. Zamiast Nowego skorpiona bym kupił Striboga, jeśli mówimy o funkcjonalności ?

 

AUG - macałem ale nie strzelałem. Najlepiej zapytaj ziomka z Omnis Arma na YT - To doświadczony rusznikarz z własnym AUG. Ostatnio jest ich wysyp i znacznie potaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obecnie w szafie Galil ARM, CZ P-10F, Doruk Advanced Gladiator "24, Mosin wz.44. Zastanawiam się nad jakimś kałachem lub wprost przeciwnie, nad jakimś karabinkiem .22lr. Mógłbym kupić Rossiego, który kosztuje grosze, ale chyba chcę coś w drewnie.

Edytowane przez AntekCukerbrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.